Haber Putin ve Esad Kremlin'de bir araya geldi: "Yabancı askerler Suriye'de konsolidasyona engel teşkil ediyor"

Bu konuyu okuyanlar

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,379
1631614173096.png

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kremlin'de Suriyeli mevkidaşı Beşar Esad ile bir araya geldi.
Putin görüşmede Suriye'ye Birleşmiş Milletler'in onayı olmadan yabancı asker gönderilmesinin Şam'ın ülke topraklarının tamamında hakim olmasına engel olduğunu ifade etti.

Kremlin'den yapılan açıklamaya göre Putin, Esad'a; ''Teröristler uzun süredir çok zarar veriyor ve sizin liderlik ettiğiniz Suriye hükümeti bölgelerin yüzde 90'ını kontrol ediyor'' dedi.

Esad, ''Rusya ve Suriye ordularının işgal altındaki bölgeleri birlikte özgürleştirdiklerini ifade etti; ''Bazı ülkeler tarafından uygulanan yaptırımlar insanlık dışıdır ve meşru değildir'' dedi.

KAYNAK

Ekli dosyalar

• 1631614138380.png
    1631614138380.png
    68 bayt · Görüntüleme: 63

wittroc

44
Reaksiyon puanı
11,186
Burada Türkiye'den ziyade ABD'ye yönelik bir açıklama olduğunu düşünüyorum. Önümüzdeki dönem ABD'yi Suriye'den tamamen çıkarmak adına adımlar atılabilir ancak ne kadar etkili olur bilemem. Üslerini güçlendirmek adına konvoylar gönderirken görüşme ve görüşme sonrasında Rusya'dan ABD'ye yönelik açıklamalar gelmesi pek de şaşırtıcı değil.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Burada Türkiye'den ziyade ABD'ye yönelik bir açıklama olduğunu düşünüyorum. Önümüzdeki dönem ABD'yi Suriye'den tamamen çıkarmak adına adımlar atılabilir ancak ne kadar etkili olur bilemem. Üslerini güçlendirmek adına konvoylar gönderirken görüşme ve görüşme sonrasında Rusya'dan ABD'ye yönelik açıklamalar gelmesi pek de şaşırtıcı değil.

İşin kötüsü gider ABD ve Rusya anlaşır olan gene bize olur. Söz konusu para oldumu onlar bir bakmışın anlaşmış. Bizim gibi orada insan hakkı Suriye'nin toprak bütünlüğü insanlar ölmesin kürt arap müslüman insanlar ölmesin diye derletleri olmaz çünkü onların.

BM'ye gidip Esad'ı tanıyoz pranın seçilmiş başkanı derler ve yabancı güçler oradan çekilsin deyip Türk askeri oradan çekimeye zorlarlar ama Rusya ve ABD güçleri kalır ABD Fırat'ın üstünde Rusya altında sömürürde sömürür. Çıkarkende Afganistan'da olduğu gibi bir bilinmezlik bırakıp iç karışıklıklar bırakıp alın size bir Kürt devleti diye gene bizim başımıza bela eder ve orada ki milyonlarca insan gene bizim sınırlara yığılır.

Yasin bey...

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
140
Aslında diplomatik olarak sorunu bütün ülkeler büyütüyor mesela bm ve söz sahibi ülkeler Suriye'yi tanıma kararını geri çekse şu anki Suriye toprakları
Gayrimeşru güçlerin kontrolünde olarak kabul edilse suriye topraklari Türkiye İran Irak Lübnan arasında bölüşülsün bu kadar

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Aslında diplomatik olarak sorunu bütün ülkeler büyütüyor mesela bm ve söz sahibi ülkeler Suriye'yi tanıma kararını geri çekse şu anki Suriye toprakları
Gayrimeşru güçlerin kontrolünde olarak kabul edilse suriye topraklari Türkiye İran Irak Lübnan arasında bölüşülsün bu kadar

Zamanında sadece Esad devrilse bu sorunların hiç biri olmayacaktı. Şuan yüzbinlerce insan öldü onca sene neredeyse bir ülkenin yarı nufusu dünya çapında multeci oldu.
Ama herkes kendi şahsi çıkarı için işler yapıyor. İşin ucunda da Rusya - ABD oldumu Fİller tepişiyor olan diğer mazlum insanlara oluyor.

Bu Topraklarına el koyma ve bölüşme muhabbetinin dünyada örneği yok :) Hatta 2. Dünya Savaşı sonrası için ALmanya için bunu planlıyorlar. Almanya diye bir devlet olmasın. Biz topraklarını Fransa- İngiltere -Rusya- Amerika aramızda paylaşalım. ( Ama Alman Halkı o kadar hırslı çalışıyor ve çabalıyor ki devamında Amerika - İngiltere- Fransa geri adım atıyor bu böyle olmayacak biz vaz geçtik diye...Rusya biraz direniyor ven doğu Almanya'yı işgal ettim verme duvar çekerim diye ama oda çok dayanamadı inanmış bir halkın önünde duramazsın.

Şuan 15 Milyonu kendi ülkesi içinde bir 10 milyonuda mültecide olsa orada 20-25 milyon insan var öyle seni şuraya verdi sizi buraya verdim artık ülkenizi sildim diyemezsin.