PUBG Mobile emülatör fps sorunu

Bu konuyu okuyanlar

honadi15

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Arkadaşlar merhaba, laptoptan pubg mobili oynuyorum fakat olması gerektiğinden fazla düşük fps alıyorum.

Örneğin ambar haritasında oynarken zaman zaman 25-30 lara kadar düşüyor fps. (Özellikle karşıma düşman çıktığı zaman drop yiyor gibi oluyor)
Aynı özelliklerde başka bir laptopta ise 45-50 den düşmüyor fps.

Tün ayarları yaptım, denemediğin şey kalmadı sorun sizce ne olabilir?
(i5 9300h + gtx 1650 mevcut)

goktug05.06

Doçent
Reaksiyon puanı
121
Arkadaşlar merhaba, laptoptan pubg mobili oynuyorum fakat olması gerektiğinden fazla düşük fps alıyorum.

Örneğin ambar haritasında oynarken zaman zaman 25-30 lara kadar düşüyor fps. (Özellikle karşıma düşman çıktığı zaman drop yiyor gibi oluyor)

normal birşey optimizasyon sorunları var oyunda

honadi15

Asistan
Reaksiyon puanı
9
oyun içi ayarları atar mısınız ?
Ayarlarim akici-aşırı da. Diğer ayar ise renkli de pek fazla bir ayar yok zaten. Kapalı diğer ayarlarda.
Mesaj otomatik birleştirildi:

SORUN ÇÖZÜLDÜ.
Problem oyun işlemciye yüklendiği için ve benim işlemcim oyunda tam hızı vermediği için drop yiyormuşum.
Şimdi 4000 mhz de çalışınca oyunda gram fps düşüklüğü olmuyor.

Son düzenleme:

goktug05.06

Doçent
Reaksiyon puanı
121
Ayarlarim akici-aşırı da. Diğer ayar ise renkli de pek fazla bir ayar yok zaten. Kapalı diğer ayarlarda.

SORUN ÇÖZÜLDÜ.
Problem oyun işlemciye yüklendiği için ve benim işlemcim oyunda tam hızı vermediği için drop yiyormuşum.
bende sorun yaşıyorum detaylı açarmısın

honadi15

Asistan
Reaksiyon puanı
9
bende sorun yaşıyorum detaylı açarmısın
Throttlestop programından gaming modu falan var sanırım ordan gaming modunu falan seçtim işlemci son hızında yani turbo boost haliyle çalışmaya başladı ve sorun çözüldü.

Metehngl7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4

SORUN ÇÖZÜLDÜ.
nasıl yaptığını söyler misin bendede aynı özellikli laptoptan var bende drop yiyorum

honadi15

Asistan
Reaksiyon puanı
9
nasıl yaptığını söyler misin bendede aynı özellikli laptoptan var bende drop yiyorum
Hocam throttlestop programı vardı oradan gaming moduna aldım ve işlemci turbo boostu açtı ve son hızında çalışmaya başladı. (Hangi hızda çalıştığına falan ise MSI Afterburner ile bakıyorum)

Önceden oynarken işlemci 2300 mhz de çalışıyordu şimdi 4000 mhz de çalışıyor. Hem fps sorunum düzeldi hemde gram kasma olmuyor, yağ gibi akıyor oyun.

Metehngl7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Hocam throttlestop programı vardı oradan gaming moduna aldım ve işlemci turbo boostu açtı ve son hızında çalışmaya başladı. (Hangi hızda çalıştığına falan ise MSI Afterburner ile bakıyorum)

Önceden oynarken işlemci 2300 mhz de çalışıyordu şimdi 4000 mhz de çalışıyor. Hem fps sorunum düzeldi hemde gram kasma olmuyor, yağ gibi akıyor oyun.
teşekkürler bende abimle oynuyorum abim emülatörden oynuyor ve baya kasma drop oluyormuş

honadi15

Asistan
Reaksiyon puanı
9
teşekkürler bende abimle oynuyorum abim emülatörden oynuyor ve baya kasma drop oluyormuş
Eğer sistem iyi olduğu halde kasıyorsa muhtemelen benim sorun vardır, yaptığınız zaman düzelir. Ama eğer sistem düşük ise gfx tool falan kullanın bir nebze etki ediyor ama yine pek değişen bir şey olmaz. (Eski laptopumdan biliyorum)

Metehngl7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Eğer sistem iyi olduğu halde kasıyorsa muhtemelen benim sorun vardır, yaptığınız zaman düzelir. Ama eğer sistem düşük ise gfx tool falan kullanın bir nebze etki ediyor ama yine pek değişen bir şey olmaz. (Eski laptopumdan biliyorum)
bende de Gtx 1650 i5 9300h var

Beholder

Doçent
Reaksiyon puanı
30
Benim bildiğim pubg emulator ler o kadar iyi optimize edilmedi ondan dolayı fps drop oluyor

Reaksiyon puanı
10

bendede aynı sorun oluyor

bende de Gtx 1650 i5 9300h var

güzel ürün

honadi15

Asistan
Reaksiyon puanı
9
bendede aynı sorun oluyor

güzel ürün
Evet hocam güzel optimize edilmedi fakat iyi sistemlerde bir sorun olmuyor. Ben hiç drop yemeden oynuyorum.

Throttlestop programını açın cpu tam hızında çalışacak ve sorun düzelir. (Eğer sistem iyiyse ve sorun yoksa bu yöntem geçerli eğer eski bir sistem ise bu dediğim şey pek işe yaramayabilir)