Pubg FPS Drop

Bu konuyu okuyanlar

ethemkvnc

Asistan
Reaksiyon puanı
42
İyi Forumlar
CS GO, Valorant , GTA V, F1 2019 gibi oyunlarda drop yemiyorum veya yesemde hissettirmiyor . Ama anlamsız bir şekilde Pubg de her fps değerinde drop yiyorum. Cidden çözemedim şu olayı.
Normal boş alanda koşarken veya loot yaparken sorun yok. Özelliklere dropları şu şekilde yiyorum ;
Oyun bekleme alanına düştüğümüz yere erken girdiğimde fps değerim 240 ken MAÇ BAŞLAMASINA 1:00 geldiği an 160 lara düşüyor ve bu düşme sırasında takılma oluyor. 60 fps kitlesem de 50 ye düşüyor yine aynı şey oluyor.
İkinci olarakta adamla karşılaştığım anda dürbüne girerken bu dropu yaşıyorum.
Eski sistemimde de 80 fps üzerinde değerler almama rağmen yine aynı şekilde drop yiyordum.
Yeni sisteme geçerken PSU ve SSD değiştirmedim.
  • MSI B450M PRO Max.
  • HyperX Kingston Predator 2x8 3000MHz.
  • Ryzen 5 1600 AF.
  • MSI 1660 Super.
  • Zalman ZM600-LE 600W PSU
  • Samsung 860 EVO 2.5" SATA3 Solid State Disk, 250GB

Sorun ssd olabilir mi diyorum ama diğer oyunlarda yemiyorum drop. Yine de yarın program ile test etmeyi düşünüyorum.Hangi program ile etmeliyim ?

EK OLARAK:
Sıcaklık değerlerim çok normal GPU 62 CPU 55
Sanal bellek oluşturdum o şekilde denedim yine aynı.
Güncel Orjinal Windows.
Bu arada önceden 15 saniye de açılan bilgisayarım şuan 50sn de falan açılıyor SSD ile.
.

Son düzenleme:

ethemkvnc

Asistan
Reaksiyon puanı
42
Ek olarak:
Sorun server kaynaklıda değil. Aynı oyunda arkadaşım o dropu yemiyor. 55ms ke oynuyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada Pubgi açılırken video dahi takılarak açılıyor hem görüntü anlamında hem ses

Son düzenleme:

MehmetAlim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
+
2 gündür benide mahvediyor bu sorun.
GTX 1070 ekran kartım var , 1080P FULL ayarlarda 90-110 FPS alıyordum.
Şimdi Low ayarlarda bile 80 - 90 FPS alıyorum ve anlık FPS drop geliyor 20-30 FPS lere düşüp takılıyor.
Diğer oyunlarda bu sorunu görmedim.
Son 2 gündür böyle!

Çözüm bulan paylaşsın lütfen!

ethemkvnc

Asistan
Reaksiyon puanı
42
+
2 gündür benide mahvediyor bu sorun.
GTX 1070 ekran kartım var , 1080P FULL ayarlarda 90-110 FPS alıyordum.
Şimdi Low ayarlarda bile 80 - 90 FPS alıyorum ve anlık FPS drop geliyor 20-30 FPS lere düşüp takılıyor.
Diğer oyunlarda bu sorunu görmedim.
Son 2 gündür böyle!

Çözüm bulan paylaşsın lütfen!
Sistem de darboğaz yok değil mi ?

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
İyi Forumlar
CS GO, Valorant , GTA V, F1 2019 gibi oyunlarda drop yemiyorum veya yesemde hissettirmiyor . Ama anlamsız bir şekilde Pubg de her fps değerinde drop yiyorum. Cidden çözemedim şu olayı.
Normal boş alanda koşarken veya loot yaparken sorun yok. Özelliklere dropları şu şekilde yiyorum ;
Oyun bekleme alanına düştüğümüz yere erken girdiğimde fps değerim 240 ken MAÇ BAŞLAMASINA 1:00 geldiği an 160 lara düşüyor ve bu düşme sırasında takılma oluyor. 60 fps kitlesem de 50 ye düşüyor yine aynı şey oluyor.
İkinci olarakta adamla karşılaştığım anda dürbüne girerken bu dropu yaşıyorum.
Eski sistemimde de 80 fps üzerinde değerler almama rağmen yine aynı şekilde drop yiyordum.
Yeni sisteme geçerken PSU ve SSD değiştirmedim.
  • MSI B450M PRO Max.
  • HyperX Kingston Predator 2x8 3000MHz.
  • Ryzen 5 1600 AF.
  • MSI 1660 Super.
  • Zalman ZM600-LE 600W PSU
  • Samsung 860 EVO 2.5" SATA3 Solid State Disk, 250GB

Sorun ssd olabilir mi diyorum ama diğer oyunlarda yemiyorum drop. Yine de yarın program ile test etmeyi düşünüyorum.Hangi program ile etmeliyim ?

EK OLARAK:
Sıcaklık değerlerim çok normal GPU 62 CPU 55
Sanal bellek oluşturdum o şekilde denedim yine aynı.
Güncel Orjinal Windows.
Bu arada önceden 15 saniye de açılan bilgisayarım şuan 50sn de falan açılıyor SSD ile.
.
Grafikleri Düşür