Soru Puanımın Yetmediği Liseye Nakil Yapabilir Miyim?

Bu konuyu okuyanlar

zhrkvkzero77

Asistan
Reaksiyon puanı
63
Merhabalar 9.Sınıf öğrencisiyim ve maalesef Lgs'de hedefim olan Hatay Fen Lisesini kazanamadım. Yazın nakil denedim ama çıkmadı ve bana merak etme okul zamanında denersin dediler. Ve bugün velimin e-Devlet'i üzerinden nakil denemeye çalıştığımda puanınız yetmemektedir diyor. 9 tane boş kontenjan var ve okulu 14 puan ile kaçırmışım. Nakil yapmanın herhangi başka bir yolu yok mu?
Hatay Fen Lisesi Taban Puanı: 458
Benim puanım: 444

Emirhan Sonmez

Doçent
Reaksiyon puanı
406
Merhabalar 9.Sınıf öğrencisiyim ve maalesef Lgs'de hedefim olan Hatay Fen Lisesini kazanamadım. Yazın nakil denedim ama çıkmadı ve bana merak etme okul zamanında denersin dediler. Ve bugün velimin e-Devlet'i üzerinden nakil denemeye çalıştığımda puanınız yetmemektedir diyor. 9 tane boş kontenjan var ve okulu 14 puan ile kaçırmışım. Nakil yapmanın herhangi başka bir yolu yok mu?
Hatay Fen Lisesi Taban Puanı: 458
Benim puanım: 444
Okulda boş kontejan oluyor gelmekten vazgeçmiş vb olanlar oluyor. O kişiler gelmesse gidersin ama biraz geç kaldın gibi.

Kubilayhan014

Doçent
Reaksiyon puanı
179
Çok bilgim yok yanıltmak istemem ama Eskiden olsa oluyordu simdi sistem direk puana bakıyor galiba.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Okul ile yüzyüze konuşmanın belki faydası olabilir.

WindStone

ERROR 404
Reaksiyon puanı
2,592
Teşekkürler hocam. Ben şanssızmışım
Eskiden puan önemli değildi yine de yapabiliyordun. Ama girme ihtimalin yine düşüktü. Şimdi nasıl bende emin değilim ama eğer sistemde puan yüzünden izin vermiyorsa okuldaki sistemde de izin vereceğini sanmıyorum.

Son mesajlar