Ptt kargo 18 yaş sınırı

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

Merhaba bugün kargomu alacaktım. Ptt'ye gittim 18 yaşından küçük olduğum için kargoyu bana vermediler. Önce kimliğimi istediler. Yanımda yok tc'mi söliyim dedim. Kaç yaşındasın dedi. Yaşımı söyledim ve 18 yaşından küçüklere kargo verilmiyor dedi. Benden başka kimsenin alamayacağını belittsemde üstelik kargo benim adıma da gelmiş olsa bile alamayacağını hatta alamazsan da 15 gün sonra göndericiye geri gider dedi. Aşırı sinir oldum. Okuldan çıktığım için biraz yorgundum pek tartışmaya girmek istemediğimden fazla bir şey söylemedim. Adamın dediği doğru mu? Bundan daha önce hiç böyle bir sorunla karşılaşmamıştım.
 

Creative

Gangster Gang
Yönetici
Admin
Yaş sınırlaması olabilir, yanınızda bir büyüğünüz ile gidip teslim alabilirsiniz.
 

Lazzz

Rektör
Sahte isimlerle kargolar gidiyor ne sınırı, sınır olduğunu düşünmüyorum. Sonuçta mektup göndermenin yaş sınırı mı var? Sizi başından salmak için böyle bir hareket yaptığını düşünüyorum.
 

Dora

Dova
Yönetici
Super Moderator
Kargo tesliminde imza atman gerekir ve hukuken 18 yaş altında atılan imzaların hiç bir hükmü olmuyor. Senin adına da gelse, sınır sınırdır. Elbette inisiyatif vardır, görevli bunu kullanmak istemiş.
 

kmurat

Dekan
Her görevlinin rütbe ve kıdeme dayalı farklı yetkileri olur. Bunlar resmi ve yazılı olur, bazen güvene dayalı da olabilir. Yetki aşımları iş sözleşmesinin sonlanması ile sonuçlanır.
 

Allah'ın Kulu

Profesör
Yurt dışı ürünlerinde var evet, ben bizzat yaşadım. Özellikle gümrüğe takılma riski olan ürünlerde ama il dışına Ptt ile kargo göndetdiğim olmuştur ve hiç bir sıkıntı olmadı bana. Eğer ürün yurdışından gelecekse ya da başka ülkeye yollanacaksa mecbur veli ya da tanıdığın büyüğün ile alman / göndermen gerekiyor.
 

Hyper Alpha

Profesör
Yasaklı
18 yaş altı sınırı diye birşey vardır doğrudur fakat
Bu şey kargo görevlilerinin vicdanına kalmış.Cok yalvarinca veriyorlar bazen:)
 
ben sürat kargondan birşey sipariş ettim geldiğimde 18 yaşından küçüksümnüz dediler vermediler sonra annemin kimliğini ve kendi kimliği götürdüm öyle aldım kargomu
 

Son mesajlar

Üst