PSU da ki fanı anakarta bağlamak?

Bu konuyu okuyanlar

artsbyfm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Eski kulladığım psu da dev gibi baya güçlü bir fan var ve üstelik çok sessiz. Onu alıp kasama takmak istiyorum ama kablolarının lehimli olduğunu gördüm bunu dönüştürmenin, kasaya yada hiç yoktan PSU dan gelen o beyaz kablolara bağlamanın bir yolu var mıdır ?

artsbyfm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Eski kulladığım psu da dev gibi baya güçlü bir fan var ve üstelik çok sessiz. Onu alıp kasama takmak istiyorum ama kablolarının lehimli olduğunu gördüm bunu dönüştürmenin, kasaya yada hiç yoktan PSU dan gelen o beyaz kablolara bağlamanın bir yolu var mıdır ?

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Eğe,r powerden gelen o beyaz dediğin soketlerden birini kesmeyi göze alırsan, tabi ki var.veya şöle bi parça bulursan ,kesme biçme yapmadanda ,halledebilrisn.Bu resimdeki ,beyaz kısım sana lazım olacak. Yani bu parçayı ortadan kablodan ikiye kesip,beya olan dişi soketi kullanacaksın.,

artsbyfm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Eğe,r powerden gelen o beyaz dediğin soketlerden birini kesmeyi göze alırsan, tabi ki var.veya şöle bi parça bulursan ,kesme biçme yapmadanda ,halledebilrisn.Bu resimdeki ,beyaz kısım sana lazım olacak. Yani bu parçayı ortadan kablodan ikiye kesip,beya olan dişi soketi kullanacaksın.,

Bende bundan var hatta tek beyaz giriş çift siyah çıkışa dönüştürüyor fakat 2 hdd için bunu kullanıyorum. Ya psu nun kendi dış fanı var bitane kasa için kablolarla birlikte aynı şekilde o beyaz pinlerin içinden geliyor güç kabloları. Onub gibi bişey yapabilme imkanım varmı acaba

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
Psu dan gelen ve senin fanı takman gereken,adı molex olan soket,erkekdir.

Sana,bu erkek soketin ,dişisi lazım. yukarda,resimdeki beyaz kısım diye yazdığım,parça. Dikkat ettiysen ,o parça dişi.

O parçayı bulamazsan ,başka türlü ,powerden gelen kablo üzerinde kesme biçme yapmadan ,bağlantıyı sağlaman mümkün değil yani.

artsbyfm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Psu dan gelen ve senin fanı takman gereken,adı molex olan soket,erkekdir.

Sana,bu erkek soketin ,dişisi lazım. yukarda,resimdeki beyaz kısım diye yazdığım,parça. Dikkat ettiysen ,o parça dişi.

O parçayı bulamazsan ,başka türlü ,powerden gelen kablo üzerinde kesme biçme yapmadan ,bağlantıyı sağlaman mümkün değil yani.

Elimde erkeği de dişisi de var sadece nasıl bağlamam gerektiğini bilmiyorum

met 35

Mak. Müh.
Reaksiyon puanı
9,078
dişisi varsa kolay.
Powerdeki fanda kaç tane kablo var ve renkleri ne.