PSU Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu konuyu okuyanlar

cengo_19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ekran kartımı değiştiricem şuanki psu 300w olduğu için yeni ekran kartı alamıyorum. bakacağım en az 1gb 256 bit bir kart olacak. sanırım en az bi 500w psu gerekli. tavsiye edebileceğiniz bir ürün olur mu ya da dikkat etmem gereken noktalar neler?

mehmetari

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Bilgisayarınızın özelliklerini yazar mısınız?
Ona göre tavsiyede bulunalım.

cengo_19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bilgisayarınızın özelliklerini yazar mısınız?
Ona göre tavsiyede bulunalım.

işlemci: amd athlon 64x2 dual core processor 5200+ 2.70 ghz
2gb ram
32 bit
anakart : biostar n61pb-m2s
harddisk: 1 tb seagate 5400rpm
ram: 2 gb kingston

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Öncelikle sisteminize ortalama ne kadar güç gerektiğini hesaplayın ki ihtiyacınız belli olsun.Bu hesaplamayı yapan sayfalar var.Daha sonra alacağınız güç kaynağının 80 Plus sertifikasına sahip olduğundan emin olun.Bu sertifikanın Bronze,Silver,Gold gibi sınıfları var.Sınıfına göre verimliliği artıyor.Bütçenize göre seçim yapınız.Bilinen,güvenilen markaları tercih ediniz.CE sertifikası ve diğer güvenlik sertifikalarına dikkat etmeniz yeterli.

alpguclu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
eskiden ağırlığına bakardık.

bilinen dükkanlardan, bilinen markaları alırsan başın ağrımaz.

cengo_19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle sisteminize ortalama ne kadar güç gerektiğini hesaplayın ki ihtiyacınız belli olsun.Bu hesaplamayı yapan sayfalar var.Daha sonra alacağınız güç kaynağının 80 Plus sertifikasına sahip olduğundan emin olun.Bu sertifikanın Bronze,Silver,Gold gibi sınıfları var.Sınıfına göre verimliliği artıyor.Bütçenize göre seçim yapınız.Bilinen,güvenilen markaları tercih ediniz.CE sertifikası ve diğer güvenlik sertifikalarına dikkat etmeniz yeterli.
XIGMATEK TAURO SERİSİ 80PLUS 500W GÜÇ KAYNAĞI

Bu nasıldır sizce

osos11

Asistan
Reaksiyon puanı
124
600w olanı var bende. 4.yılımıza girdik. Gayet sessiz ve vaat edilen gücü veriyor. Sadece geçen sene fanın tek yaprağı kırıldı durduk yere. Takıldımı ne yaptı bilmiyorum. Isınınca fan hızlanıyor ve masa zangır zangır titremeye başlıyodu. Söküp fanını değiştirmek istedim. Fan standartlara aykırı olarak 13.2cm çıktı. Bende biraz yardımla 14cm lik akasa viper fanı modifiye ederek taktım. 1 yıldır daha da sessiz ve serin çalışıyor. Tavsiye ederim.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
Xigmatek sağlam marka sorun olmaz Power man'den daha iyi marka.

mehmetari

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Almışken 80+ sertifikalı bir PSU almanı tavsiye ederim.

Xigmatek markası kaliteli ve güzel markadır, diğer markalar da alınabilir.