Haber Ps5 Xbox Series S Ve Xbos Series X Sogutma Blockları

Bu konuyu okuyanlar

Wujque

Doçent
Reaksiyon puanı
344
not: düşüyorum daha bu konsollar fps olarak tam güçlerini vermiyorlar alacakları yazılım boost ve tam uyumlu oyunları bitmiş deyildir zaman bakalım neler gösterecek.
Mesaj otomatik birleştirildi:

4k 120 fps için ps5 de 2.1 hdmi tv zorunludur
xbox kullanıcı dostudur 2.0 hdmi çalışır bilginize paranıza bütçenize göre 2 cihazda güzel

videonun 7:07 dk sına dikkat li bakın

Son düzenleme:

JawBone

Doçent
Reaksiyon puanı
587
PS5 daha gelişmiş gözüküyo ama sanırım cihazın şeklinden dolayı Series X daha iyi performans verebilir. 🤔

Wujque

Doçent
Reaksiyon puanı
344
PS5 daha gelişmiş gözüküyo ama sanırım cihazın şeklinden dolayı Series X daha iyi performans verebilir. 🤔
performans için bu ürünler alınmaz konsoldur nihayetinde 120fps kiliti var bilgisayar yönelmen daha dogru olur fps için alacaksan ki bu cihazlar daha ps5 ps4 oyunlarını emulator acıyor her oyunun ps5 sürümü yok xbox dada aynı durum var test boş bi yandan.

JawBone

Doçent
Reaksiyon puanı
587
performans için bu ürünler alınmaz konsoldur nihayetinde 120fps kiliti var bilgisayar yönelmen daha dogru olur fps için alacaksan ki bu cihazlar daha ps5 ps4 oyunlarını emulator acıyor her oyunun ps5 sürümü yok xbox dada aynı durum var test boş bi yandan.
Konsol ile PC arasındaki performanstan bahsetmiyorum. Tabii ki masaüstü bilgisayar konsoldan daha iyi olacak. Farkettiyseniz konuda PS5, Series S ve Series X konsolları karşılaştırılmış. PC kelimesi geçmemiş. Kosnol hakkında yorum yapıyorum.

Wujque

Doçent
Reaksiyon puanı
344
Konsol ile PC arasındaki performanstan bahsetmiyorum. Tabii ki masaüstü bilgisayar konsoldan daha iyi olacak. Farkettiyseniz konuda PS5, Series S ve Series X konsolları karşılaştırılmış. PC kelimesi geçmemiş. Kosnol hakkında yorum yapıyorum.
şimdi benimde kastım şu şimdi konsollar arasında öyle ahım şahım bi fps farkı yok.
pc dizecek paran yoksa xbox harika bi cihaz.

yok ben fps çok isterim dersen bilgisayar daha mantıklı maus zaten kollugun rakibi olamaz her zaman maus iyidir.

ben hem normal oyunları oynarım hem exclusive oyun oynarım diyen adamda ps alır.

sırf fps için konsol almak mantıksız bende bunu izah etmek istedim.

JawBone

Doçent
Reaksiyon puanı
587
şimdi benimde kastım şu şimdi konsollar arasında öyle ahım şahım bi fps farkı yok.
pc dizecek paran yoksa xbox harika bi cihaz.

yok ben fps çok isterim dersen bilgisayar daha mantıklı maus zaten kollugun rakibi olamaz her zaman maus iyidir.

ben hem normal oyunları oynarım hem exclusive oyun oynarım diyen adamda ps alır.

sırf fps için konsol almak mantıksız bende bunu izah etmek istedim.
İyi de ben zaten bilgisayar kullanıyorum. Bir konsol kullanmıyorum. Konu ise konsol kısmına açılmış. Bilgisayar ile karşılaştırma konusu da değil. Konsolları birbiriyle karşılaştırma konusu. Neden PC daha iyi diyosun? Bu konunun neresinde PC ile Konsol karşılaştırma yazıyor?

Wujque

Doçent
Reaksiyon puanı
344
İyi de ben zaten bilgisayar kullanıyorum. Bir konsol kullanmıyorum. Konu ise konsol kısmına açılmış. Bilgisayar ile karşılaştırma konusu da değil. Konsolları birbiriyle karşılaştırma konusu. Neden PC daha iyi diyosun? Bu konunun neresinde PC ile Konsol karşılaştırma yazıyor?

karşılaştırmalar buyur kendin karar ver.

konsol savaşları başlasın :D

bende sürekli izah ediyorum ama dinlemiyorsun konsollar arasında öle sandıgın gibi fps farkı yok
ps5 özellikle 2.1 hdmi olmadan test etmekde saçmalık çünki o zaman cihaz beslenemez zorunlu halde onda
xbox da öyle deyil + cihazların ps5 oyunlarının hepsi çevrilmedi ps4 olarak emulatörle açıyor buda 4k 60fps demek ama oyunlar çevrilecek xbox dada aynı durum var ama windows tabanlı oldugu için fazlada sorun deil ps5 kadar
sen simdi xbox series x daha güçlü dersen emin olseni zaman pişman edecektir ay lar yıllar geçtikçe
zaten kagıt üzerinde de yüzde 0.01 olarak performans görünüyor.
Mantıklı olan bunlarıda bilmek.

ps5 de 4k 120 fps 8 k destegi istiyorsan tv alacaksın 2.1 hdmi destegi olan OLED55BX tv gibi

4k 120hz

xbox kullanıcı dostu bunu istemiyor konu budur.

paran neye yetiyorsa neyi oynamayı düşünüyorsan.

bi adam fps testlerinde 4k 120fps yi geçiyorsa o adam sahtekardır bu cihazlar sessiz çalışmaları için
4k 120fps de kısıtlanırlar göremezler güçleri o kadardır o kadar kalacaktır.

hatta 120 fps üstüne çıkarmak içinde hacklemek gerekir yani cihazlar cıkamazlar çünki kilitli :D

Son düzenleme:

JawBone

Doçent
Reaksiyon puanı
587

karşılaştırmalar buyur kendin karar ver.

konsol savaşları başlasın :D

bende sürekli izah ediyorum ama dinlemiyorsun konsollar arasında öle sandıgın gibi fps farkı yok
ps5 özellikle 2.1 hdmi olmadan test etmekde saçmalık çünki o zaman cihaz beslenemez zorunlu halde onda
xbox da öyle deyil + cihazların ps5 oyunlarının hepsi çevrilmedi ps4 olarak emulatörle açıyor buda 4k 60fps demek ama oyunlar çevrilecek xbox dada aynı durum var ama windows tabanlı oldugu için fazlada sorun deil ps5 kadar
sen simdi xbox series x daha güçlü dersen emin olseni zaman pişman edecektir ay lar yıllar geçtikçe
zaten kagıt üzerinde de yüzde 0.01 olarak performans görünüyor.
Mantıklı olan bunlarıda bilmek.

ps5 de 4k 120 fps 8 k destegi istiyorsan tv alacaksın 2.1 hdmi destegi olan OLED55BX tv gibi

4k 120hz

xbox kullanıcı dostu bunu istemiyor konu budur.

paran neye yetiyorsa neyi oynamayı düşünüyorsan.

bi adam fps testlerinde 4k 120fps yi geçiyorsa o adam sahtekardır bu cihazlar sessiz çalışmaları için
4k 120fps de kısıtlanırlar göremezler güçleri o kadardır o kadar kalacaktır.

hatta 120 fps üstüne çıkarmak içinde hacklemek gerekir yani cihazlar cıkamazlar çünki kilitli :D
Sonunda anladın PC ile konsolu değil iki konsolu birbiriyle karşılaştırdığımı.

Wujque

Doçent
Reaksiyon puanı
344
Sonunda anladın PC ile konsolu değil iki konsolu birbiriyle karşılaştırdığımı.

yok şimdi pc yede gelecegim rtx 3080 le 4k da 70 ve 90 fps zor alıyorum.
buyur test konsollar daha ucuz daha güçlü ona kalırsa buyur.

Sen anlamamakda ısrar ettikce dahada düşünüp izah edecegim sana :D

şimdi bilgisayarda fps de fps diyen adam kısar herşeyi düşüge iyice kartonlarla oynar 300fps hayırlı olsun :D

JawBone

Doçent
Reaksiyon puanı
587
Ben bu konudaki tüm mesajlarımın silinmesini istiyorum. Laf anlatılmıyor.

Wujque

Doçent
Reaksiyon puanı
344
Ben senin şa
Ben bu konudaki tüm mesajlarımın silinmesini istiyorum. Laf anlatılmıyor.
Bu kadar sinirlenme bende kıyasları kanıtlarıyla gönderdim burda sana yada şahsına deyil herkese açıklayıcı oluyorum.

Ögrenmek isteyen önce dinler sonra anlamak istedigini anlar işine geleni yapar.

phanmetal

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,246
PS5'e, sıvı soğutma takan insanlar var.

Wujque

Doçent
Reaksiyon puanı
344
Xbox Series S
8 Çekirdekli 3.6 Ghz AMD Zen 2
4 TFLOPs AMD RDNA 2
10 GB GDDR6
512GB SSD
2K 120 Fps Fps Oyunlarında Hikaye Oyunlarında 60 Fps
Harici veya Sdd ile arttırılabilir Hafıza
-Sadece Dijital Dvd takamazsınız

Xbox Series X
8 Çekirdekli 3.8 Ghz (3,6 Ghz Smt) AMD Zen 2
12 TFLOPs, 52CUs - 1,825 Ghz RDNA2
16 GB GDDR6
4K 120 Fps Fps Oyunlarında Hikaye Oyunlarında 60 Fps 8K destegi
1TB SSD Saniyede: 2400 Mb Yazma 4800Mb Okuma
Optik Okuyucu 4K UHD Blue Ray Drive

Playstation 5
8 Çekirdekli 3,5 Ghz Zen 2
10,28 TFLOPS, 36 CU 2,23 Ghz RDNA2
16 GB GDDR6
4K 120 Fps Fps Oyunlarında Hikaye Oyunlarında 60 Fps 8K destegi
825 GB SSD Saniyede: 5500 Yazma 5500 Okuma 5,55 GB/sn (Ham) 8-9 GB/sn (sıkıştırılmış)
Optik Okuyucu 4K UHD Blue Ray Drive
-Özelligi : Hdmi 2.1 Olmadan 4k 120 fps 8K Çalışmaz

Son mesajlar