Ps4 mü PC mi?

PC mi Ps4 mü?

• Kullanılan toplam oy
    21

Bu konuyu okuyanlar

Letanos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar geçtiğimiz haftalarda bir Gamer PC almaya karar vermiştim ve destek almak için bir konu açmıştım. Bana birçok seçenek önerdiler ve bende birine karar verdim. Fakat son anda nedense karar değiştirdim ve Ps4 almaya karar verdim. Şimdi de kararsız kaldım hangisini alsam bilmiyorum. Merak ettiğim Ps4 alsam ne kadar sorunsuz oyun oynayabilirim. Aynı şey PC içinde geçerli. Lütfen bana yardımcı olun. PC mi Ps4 mü? Bu arada konuyu yanlış yere açtıysam lütfen söyleyin.

BLACKPOWERTURBO

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
pc her zaman için daha iyi maliyete baktigimda ps4 ama taksit taksit oyuna gidecek para en iyisi pc
tabi iyi bişey olmasi önemli

OnurFK

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Ps4 ciktikan 2 ay sonra kirdirilabilen ps3lerden alip birde gamer olmayan pc alirsan dadindan yenmez :D

OnurFK

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
bende ikinci el düşünüyorumda ikinci el 350 olmaz heralde daha ucuz olur ?

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
bende ikinci el düşünüyorumda ikinci el 350 olmaz heralde daha ucuz olur ?
ben 350 gözden çıakrdım daha ucuz olursa tabi daha güzel olur :D oyun felan alırız 350ye :D ama ben pek oynayamıyorum konsolda çok beceriksizim :D

VerGiL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Dostum birçok fikir veren olacaktır sana .Ama fikir verenlerin çoğu pc der. Çünkü konsol hakkında çok az bilgiye sahiptirler ve fanboyluk yapmayı çok severler. Mantıklı düşünmek gerek . Şimdi sen paraya kıyıp 5 bin liraya pc toplasan herşey dahil, o pc nin 3 sene sonra çivisi çıkıcak . Grafikleri en üst düzeyde oynayamıyıcaksın aldıktan 1 yıl sonra.3-5 yıl sonra ise oyunları kaldırmayacak. Artık oyunlardaki olay grafik değil dinamikler. Ps4 alırsan 10 yıl sıkıntısız oynayacaksın. Mesela ps3 e bak çıkalı 7-8 yıl oldu. Adamlar last of us, uncharted 3 gibi süper grafikli ve dinamikli oyunlar yapabiliyor. Ve pc alırsan konsola özel çıkan oyunlardan yararlanamayacaksın. Ayrıca yapımcılar konsol sektörüne çok daha önem veriyor ve oyunları konsola daha özenli yapıyorlar. Çünkü pc platformunda korson olayı inanılmaz fazla ve oyun satamıyorlar.Daha aklıma gelmeyen birçok nedeni vardır. Neyse dostum umarım bunlar seni düşündürür.

windows8

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Ps4 ciktikan 2 ay sonra kirdirilabilen ps3lerden alip birde gamer olmayan pc alirsan dadindan yenmez :D
fikir sana katılıyorum ama uzun süreli kullanımda ps3 ü ps4 kadar götürmez bence en iyisi ps4 al bide kırılırsa falan tadından yenmez

djvietnam

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
bence ps4 ps4 rahat bir 10 sene götürür ya bir oyuncu bilgisayarı orası meçhul işte alırsın son sistem oyuncu bilgisayarı en fazla 4 yıl götürür ps4 ölümüne kadar işte ordaki tek sorunda konsol oyunlarının 100tl rakamlarının üzerinde seyretmesi god of war 2 çıktığında fiyatı düşsün diye 1 yıl beklediğimi bilirim

SDNTeknoloji

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bence PS4.PC'de öyle oyun oynamak kolay değil.Mesela GTA 4'ü örnek vereyim;oyunu kur daha sonra patch kur daha sonra crack... diye uzayıp gidiyor ve bazen olumsuzluklarla karşılaşabiliyoruz ayrıca GTA 5 çıktı eğer PC'ye gelirse belki de onunla daha çok uğraşırız ama PS4 veya oyun konsollarında böyle bir sorun yok.

norm_life

Doçent
Reaksiyon puanı
54
mesela ps3 2006 da çıktı o zamanki pc sistemi ile şimdi gta 5 ( tabi pc ye çıksaydı ) i böyle rahat oynayabilirmiydik hayır ama ps3 kaç yıllık konsol 2013 çıkışlı gta 5 i banamısın demiyor bence ps4 al en azından ekran kartı değiş şunu değiş şu bozuldu şu yandı derdi yok full hd oyun oynarsın ha oyunları pahalı o ayrı ama gidipte bütün oyunları alacakta değilsin yani hem istediğin yere götür konsolu rahat. benim fikrim tabi :)

djvietnam

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
norm__life kelimesi kelimesine haklısın ona diycek bir şeyim yok oyun konusuna biz arkadaşlar olarak şöyle çözüm bulduk 5 kişi alıcaz gta5 kişi başı 36 tl verip aral gameden 180 tlye alıcaz ordada bir sorun var oyun bir kişide 1 hafta kalıcak böyleikle sıa bana 5 hafta sonra gelmiş olacak napalm hocam olsun 180 tl vermek var birden 5 hafta bekleyip 36 tlye gta5 sahibi olmak var 5 hafta beklerim razıyım :)

norm_life

Doçent
Reaksiyon puanı
54
norm__life kelimesi kelimesine haklısın ona diycek bir şeyim yok oyun konusuna biz arkadaşlar olarak şöyle çözüm bulduk 5 kişi alıcaz gta5 kişi başı 36 tl verip aral gameden 180 tlye alıcaz ordada bir sorun var oyun bir kişide 1 hafta kalıcak böyleikle sıa bana 5 hafta sonra gelmiş olacak napalm hocam olsun 180 tl vermek var birden 5 hafta bekleyip 36 tlye gta5 sahibi olmak var 5 hafta beklerim razıyım :)

arkadaşlarına git bence orda da oyna 5 haftayı boş geçirme bence :D bi deniyim de oyna sürekli :D

laroz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
konu açilali bayaği olmuş ama neyse.hocam ayni soruyu bende 2 ay öncesine kadar kendime soruyordum.sonra şöyle bir hesap yaptim.bugun gerçekten iyi bir oyun makinesi oluştursam 2 sene tam performansta oyun oynayabiliyim desem gözden çikarmam gereken para en az 5000 lira(sadece kasa)bu tarz bi kasa alipta lalettayn 30" casper ekrani alinmaz tabi en az 400 tl ekran desek :).ps4 satiş fiyati 1300 küsür 2000 liraya lg 47la620s 47" led tv sipariş etsem toplam ettimi 3300 tl 1700 tl var daha (tv var benim diyorsan bal kaymak) bugun en iyi ps4 oyununu 200 liradan hesap etsek 8 tane oyun eder bi tanede ps4 hediye geliyor zate ettimi 9 sonrasina ps4 kirilana kadar allah kerim artik en azindan pc bu oyunu kaldiririmi kaldirmazmi tam kalite oynayamiycam gibi sikintilarim olmaz o yuzden ps4 almaya çok yakinim.

DumDumaq

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
ps4 için ayrıca iyi bi ekran olması şart bana göre hiçkimse bu konuyu önemsemiyor bence 100 ekran olmalı mükemmel oyun için

dilekay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ps4 tanıtım videosunu izlerken bile heyecanlanıyor insan... Kesinlikle Ps4

djyusuf

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bencede en güzeli ps4 tür çünki 2 sene sonra aldıgın pc nin ekran kartı bazı oyunları kaldırmıycak yeni ekran kartı alcan falan filan sırf oyun için pc alınmaz elimizdeki teknoloji gün geçtikçe degişiyor al ps4 ü o götürür seni :D