PS3 SDK Yarı Fiyata İndi

GurenGursel

Profesör
Yeni nesil oyun konsolu PlayStation3 için bir türlü istediği satışı yakalayamayan Sony, farklı yöntemler deneyerek rakiplerini yakalamaya çalışıyor.

Diğer konsolların yanında biraz hantal ve destek olarak zayıf kalan PS3, bir yandan fiyatlarını düşürerek diğer yandan da DivX gibi diğer konsollarda olmayan destekleri bünyesine dahil ederek en iyi olmak için olan arzusunu kanıtlıyor.

Nintendo Wii'nin fiyat avantajının yanında yeni nesil oyun oynama yöntemleri karşısında zayıf düşen ve diğer büyük rakibi olan Xbox360'ın bol oyun, yazılım ve aksesuar desteğiyle karşı karşıya kalan Sony PlayStation 3 hak ettiği yeri elde etmek için elinden geleni yapıyor.

Detaylı olarak özelliklerine bakıldığında donanımsal özellikleri ve oyunlarıyla diğerlerine göre oldukça üstün özelliklere sahip olan PS3, piyasaya geç çıkması ve takiplerinin başarılı stratejileri yüzünden zor zamanlar geçiriyor.

Son olarak gerçekleştirdiği büyük PS3 SDK indirimi ile oyun geliştiricileri tarafından daha iyi bir alternatif haline gelmeye çalışıyor. Muhtemelen bu yüzde 50'lik indirim ile birlikte oldukça fazla ilgi çekecek ve amacına ulaşacaktır.

Konsol Savaşları giderek kızışmaya başlarken muhtemelen biz oyunseverler bu durumdan karlı çıkacağız...

Bilgi için: PlayStation
Yazan: Güren Gürsel
SDN - http://shiftdelete.net
 

Son mesajlar

Üst