Ps CS6'da Yazının İçini Yazıyla Doldurmak

Milton Sirotta

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Merhaba, Photoshop CS6'da büyük bir kelime yazıp içine başka kelimelerle doldurmayı istiyorum. İnternette buldum, tam da istediğim gibi çıktı ama İngilizce olduğu için pek anlayamadım. Siz de böyle birşeyi biliyorsanız lütfen ilgilenin. Teşekkürler.

Yapmak istediğim şeyin linki: http://www.1stwebdesigner.com/tutorials/learn-how-to-create-great-typographic-wallpaper-photoshop/

peace-wallpaper-1440x900.jpg

Sorun destek

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Çok basit bir işlem. Verdiğiniz linkte sadece resimlere bakarakta anlayabilirsiniz. İlk önce içi dolacak kelimeyi yazın. Mesela burda PEACE kullanılmış. Ardından Peace' in opaklık değerini düşürüp üstüne farklı katmanlar oluşturarak içinde olmasını istediğiniz yazıları gelişi güzel şekilde yazın. Ardından bu yazıları tek bir katman haline getirip Contol tuşuna basılı tutup PEACE katmanına tıklayın, böylece Peace katmanı seçili olacaktır. Sonda seçimin tersini seç yapıp önceki gelişi güzel şekilde yazdığınız Peace katmanının şeklini almasını istediğiniz katmanda işaretli alanın dışında kalanları siliyorsunuz. Olay basitçe bu.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Misal;

eLgv3mv.jpg

Milton Sirotta

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Çok basit bir işlem. Verdiğiniz linkte sadece resimlere bakarakta anlayabilirsiniz. İlk önce içi dolacak kelimeyi yazın. Mesela burda PEACE kullanılmış. Ardından Peace' in opaklık değerini düşürüp üstüne farklı katmanlar oluşturarak içinde olmasını istediğiniz yazıları gelişi güzel şekilde yazın. Ardından bu yazıları tek bir katman haline getirip Contol tuşuna basılı tutup PEACE katmanına tıklayın, böylece Peace katmanı seçili olacaktır. Sonda seçimin tersini seç yapıp önceki gelişi güzel şekilde yazdığınız Peace katmanının şeklini almasını istediğiniz katmanda işaretli alanın dışında kalanları siliyorsunuz. Olay basitçe bu.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Misal;

eLgv3mv.jpg
Teşekkürler. Anlamadığım birkaç yer var, onları sorayım;
Yazıları tek bir katman haline nasıl getireceğiz?
Benimki İngilizce, seçimin tersini seç ne anlama geliyor ve nerede tam olarak bilmiyorum.

Sorun destek

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler. Anlamadığım birkaç yer var, onları sorayım;
Yazıları tek bir katman haline nasıl getireceğiz?
Benimki İngilizce, seçimin tersini seç ne anlama geliyor ve nerede tam olarak bilmiyorum.

Katmanları Control + E tuşlarına basarak birleştirebilirsin. Seçimin tersini seçmek için ise Inverse Selection / Kısayolu ise Shift + Ctrl + I

Milton Sirotta

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Katmanları Control + E tuşlarına basarak birleştirebilirsin. Seçimin tersini seçmek için ise Inverse Selection / Kısayolu ise Shift + Ctrl + I
Teşekkürler ama beceriksizim bu işlerde, yapamadım :( Katmanı seçtim, seçimin tersini seçtiğimde diğer kelimeler değil, hem yazdığım büyük kelime hem de tamamı seçildi. Nasıl sileceğim? :blush:

edit: Güzel olmadı ama denemek için yaptım ve halloldu. İlgin için çok teşekkür ederim.

Sorun destek

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler ama beceriksizim bu işlerde, yapamadım :( Katmanı seçtim, seçimin tersini seçtiğimde diğer kelimeler değil, hem yazdığım büyük kelime hem de tamamı seçildi. Nasıl sileceğim? :blush:

Boşver o zaman yapma sen o çalışmayı :D Herkes yapacak diye birşey yok. O zaman herkes müzisyen olsun, grafik tasarımcı olsun demi :)