Proje Ödevi

Rena

Asistan
Arkadaşlar, lise 3 dersi olan "proje hazırlama" dersinde bilgisayar ile ilgili birşeyler hazırlamak istiyorum, geçen dönem bir web sitesi ve bir slayt yaptım ve hoca beğenmişti. Şimdi daha donanımsal birşey yapmak istiyorum, fakat ne yapacağıma karar veremedim, yardımlarınızı bekliyorum. Bir kasa, veya bir fan? Sizce ne yapılabilir..

Rena

Asistan
Yazdığın cevap için teşekkür ederim, fakat "donanım" derken bahsettiğim; 0dan bir bilgisayar kasasını tahtayla yapıp yanına akvaryum koymak gibi şeylerdi :) veya fan'ın nasıl yapılabileceğini araştırıp yapmak, ve yaratıcı fikirler.

Rena

Asistan
bence yazılımsal bişey yap. donanımla hazırladığın proje masraflı olacaktır.....

Yazılımsal olarak birinci dönem " web tasarım " konulu bir proje ödevi yaptım.

Pranga :) Teşekkürler verdiğin video için, güzel birşeylere benziyor. Kaldırılabilir bi montaj yapınca göze güzel gelip proje olarak sunulabilir sanırım, bu sayede insanların fanlara kullanabileceği masraf azalır ve bilgisayar yanmaları azalabilir şeklinde bir proje aklıma geldi.

Peter

Dekan
Onursal Üye
Overclock'a uygun olması amaçlı, kasa modifiye yapmayı aklımdan geçirdim :) fakat istediği para biraz tuzlu, ve zamanın bol olmasıyla yapılacak bir iş. Bende bi kasaya 8-9 tane fan koyup yapmayı çok isterim tabi ki :D
girişleri ayarlaman için biraz kuru tuz lazım :D (her anakartın üzerinde 8-9 tane giriş yok :D)

Rena

Asistan
girişleri ayarlaman için biraz kuru tuz lazım :D (her anakartın üzerinde 8-9 tane giriş yok :D)

Kasaya fan'ı sokmak için kasadan bazı yerleri keseriz :D Anakarta takamazsak bile, küçük bi elektrik trafosu falan filanla monta edebiliriz, veya fanın kablolarını direk güç kaynağına bağlayabiliriz (sanırım). Fakat güç kaynağı 8-9 tane kaldırabilir mi sorun orada :D

PRaNGA

Asistan
PC klavyesine karbon kaplama yapıp, üzerine " RENA " stickeri bassam " hocam kendi yaptığım klavye " şeklinde gösterebilir miyim? Telif hakkında bi sorun olur mu :D
Telif hakkında sorun olmaz fakat hoca o ödevi senin ögrenmen için vermiş birşey ögrenmedikden sonra o ödev birşey ifade etmez.İleride meslek sahibi olunca başkasından bakacagın işi neden başkası senden bakmasın?:clover: