Programlama bilen bir kişi neler yapabilir ?

Bu konuyu okuyanlar

Zabranos

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
öncelikle merhabalar ben lise öğrencisiyim ilerde bilgisayar mühendisi olmak istiyorum şimdiden kendimi geliştirmeye başladım şuan C# öğrenmeye çalışıyorum benim merak ettiğim diyelimki öğrendim lisedeyken bunu bilerek neler yapabilirim bana + ları ne olur ek olarak tavsiye vermek isterseniz onuda yazabilirsiniz bu arada konu yanlış yerde olduysa özür dilerim yeniyim forumda cevaplarınız için teşekkürler ..

mirinkirin

Doçent
Reaksiyon puanı
358
Öncelikle umarım bu programlama çalışmaları derslerinizi olumsuz etkilemiyordur, etkiliyorsa boşverin ders çalışın, üniversite daha önemli.
Eğer C#'ta çok fazla ilerlemediyseniz python veya ruby öğrenebilirsiniz. Bu ikisi başlangıç için daha kolay diller, ama C#'ta ilerlediyseniz zaten öğrenebiliyorsunuz demektir, devam edebilirsiniz.
Programlama bilen kişinin yapabilecekleri, elindeki dilin sınırlamalarıyla ve kişinin hayâl gücüyle kısıtlanabilir.
İşletim sistemleri, office programları, derleyiciler, ideler, oyunlar, efek- çizim programları(adobe, autocad, solidworks vs.), film-dizi çekilirken kullanılan efekt-ışık oynamaları, kameralar, marketlerdeki kayan kırmızı tabelalar, ağaçlara-dallara asılan yanıp sönen led ışıklar, çamaşır-bulaşık makineleri neyse bu kadar uzatmak yeterli. Bütün bunların hepsi programlamayla yapılıyor, uygun bir dil ve uygun donanım kullanılarak yapılmışlar.
C#'ın çok fazla kütüphanesi var bildiğim kadarıyla, arduino vs. bile programlanabiliyor. Siz bir dili iyice öğrenin ve hayâl gücünüzü kullanın, yaparsınız bir şeyler muhakkak.