Programlama bilen bir kişi neler yapabilir ?

Bu konuyu okuyanlar

Zabranos

Öğrenci
Katılım
26 Kasım 2017
Mesajlar
17
Reaksiyon puanı
6
Puanları
3
Yaş
20
öncelikle merhabalar ben lise öğrencisiyim ilerde bilgisayar mühendisi olmak istiyorum şimdiden kendimi geliştirmeye başladım şuan C# öğrenmeye çalışıyorum benim merak ettiğim diyelimki öğrendim lisedeyken bunu bilerek neler yapabilirim bana + ları ne olur ek olarak tavsiye vermek isterseniz onuda yazabilirsiniz bu arada konu yanlış yerde olduysa özür dilerim yeniyim forumda cevaplarınız için teşekkürler ..
 

mirinkirin

Doçent
Katılım
4 Temmuz 2016
Mesajlar
708
Reaksiyon puanı
349
Puanları
63
Öncelikle umarım bu programlama çalışmaları derslerinizi olumsuz etkilemiyordur, etkiliyorsa boşverin ders çalışın, üniversite daha önemli.
Eğer C#'ta çok fazla ilerlemediyseniz python veya ruby öğrenebilirsiniz. Bu ikisi başlangıç için daha kolay diller, ama C#'ta ilerlediyseniz zaten öğrenebiliyorsunuz demektir, devam edebilirsiniz.
Programlama bilen kişinin yapabilecekleri, elindeki dilin sınırlamalarıyla ve kişinin hayâl gücüyle kısıtlanabilir.
İşletim sistemleri, office programları, derleyiciler, ideler, oyunlar, efek- çizim programları(adobe, autocad, solidworks vs.), film-dizi çekilirken kullanılan efekt-ışık oynamaları, kameralar, marketlerdeki kayan kırmızı tabelalar, ağaçlara-dallara asılan yanıp sönen led ışıklar, çamaşır-bulaşık makineleri neyse bu kadar uzatmak yeterli. Bütün bunların hepsi programlamayla yapılıyor, uygun bir dil ve uygun donanım kullanılarak yapılmışlar.
C#'ın çok fazla kütüphanesi var bildiğim kadarıyla, arduino vs. bile programlanabiliyor. Siz bir dili iyice öğrenin ve hayâl gücünüzü kullanın, yaparsınız bir şeyler muhakkak.
 

Son mesajlar

Üst