Bu konuyu okuyanlar

Tatangalı

Öğrenci
Katılım
21 Ağustos 2016
Mesajlar
10
Reaksiyon puanı
4
Puanları
3
Arkadaşlar öncelikle herkese iyi akşamlar dileyerek konuya geçmek istiyorum;

Klavyeden girilen Türkçe karakter barındırmayan büyük harf ve küçük harf ayrımı yapmayan(yani her ikisi de olabilir) bir cümledeki sesli ve sessiz harflerin sayısını, cümlenin kaç kelimeden oluştuğunu ve kullanıcının belirtmiş olduğu bir harfin o cümlede kaç defa kullanıldığını ekrana yazdıran Visual Studio veya DevC++ programlarını kullanarak C programlama diliyle bir program geliştirmek istiyorum.

Yardımcı olur musunuz?​

 

Roni12

Öğrenci
Cezalı
Katılım
19 Aralık 2022
Mesajlar
4
Reaksiyon puanı
0
Puanları
1
Yaş
23
The program could start by prompting the user to enter the sentence to be analyzed. Then, the program would use a loop to iterate through each character in the sentence and increment a counter for each vowel or consonant. At the same time, the program could also count the number of words in the sentence, and count the number of times a specified letter is used in the sentence. Once the loop is finished, the program would print out the results.

To do this in C programming language, the program would need to use various functions from the C library, such as the appropriate string manipulation functions, and the isalpha() and isvowel() functions.
 
Üst