Profesyonelleşmeme kadar Macbook Air 2020 beni fazlasıyla idare eder mi

Bu konuyu okuyanlar

cengiz32

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Edit, montaj, render konularında hiçbir bilgim ve tecrübem yok
Bu konuları hardcore öğrenmek istiyorum
Bu yüzden de Macbook Air 2020 almak istiyorum bilgisi olan birisi bna bu konuda kısa da olsa bilgi verirse çok sevinirim

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Yeterli olur, içiniz rahat olsun. Elimde Macbook Air 2018 var, bahsettiğiniz işlerle ilgileniyorum. Elimde başka bilgisayar olduğu için şimdilik Macbook'u aktif olarak kullanmıyorum işlerimde ancak birkaç işi test etmek için oradan yaptım. Gayet yeterli. Ancak sıfır Macbook Air'ı o fiyatlara ben tercih etmem diğer açıdan sorarsanız.

cengiz32

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Anladım peki 2 sorum daha var
1.’si o paraya gerçekten orta yüksek seviye bir kasa da toplayabiliyorum(windows)
2- bu bilgisayar ile macbook air 2020 nin farkı nedir ki bu kadar bu söylediğim işlerde kullanılıyor

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Bence o paraya Windows bir kasa toplamanız sizin için çok daha iyi olur. İlla laptop isterseniz bile donanım olarak çoğu işinizi çok daha iyi görecek Windows bilgisayarlar mevcut biliyorsunuz, yardımcı oluruz.

2. Sorunuzu anlayamadım, bir bilgisayarın linkini mi bıraktınız acaba? Görünmüyor da. Biraz açarsanız ne demek istediğinizi.

cengiz32

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Windows ile macbook arasındaki fark nedir Yani bu iş için bu denli kullanılmasının sebebi nedir Mac’ in

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Windows ile macbook arasındaki fark nedir Yani bu iş için bu denli kullanılmasının sebebi nedir Mac’ in
Mac iş istasyonu olarak biliniyor. Daha stabil çalışıyor ve bu normal olarak performansa yansıyor. Ayrıca daha hızlı render alıyor. Bunun dışında hafif olmasından dolayı daha kolay taşınması, kafa karıştırıcı bir içerik bulundurmaması vs gibi durumlarda var. Ancak bu tabii ki ortalama bir Windows bilgisayar ile Macbook Pro karşılaştırması için geçerli. Air bu konularda biraz geride kalacaktır. Daha güçlü bir Windows sistem Mac'i saf dışı bırakabilir bu konuda. Ayrıca tüm bu saydığım faktörlerin yanında kesinlikle markanın oluşturmuş olduğu imajında katkısı var. Ben Türkiye şartlarında Macbook'un verdiği parayı çok hak edeceğini düşünmüyorum. O paraya toplanabilecek bir sistem ya da laptop Macbook'tan hem daha işlevsel hem de daha performanslı olur.

cengiz32

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
anladım aydınlandım çok teşekkür ederim çok sağolun