Profesyonel ve ya iyi logo tasarımcıları var mı ? Bi el atın.:)

Bu konuyu okuyanlar

Tunperan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
29
Merhaba arkadaşlar profesyonel ve ya işinde gerçekten iyi logo tasarımcıları varsa bazı sorularım olcak yardımcı olabilirlermi?
1-Hangi programı kullanıyorsunuz ? ( ama böyle tamamen kendinizin tasarladığı kafanızdakini hemen hemen yapabileceğiniz bir program)
2-Nasıl tavsiyeleriniz var ?
3- kafamdaki logoyu hazır şemalar kullanmadan kendi yaptığım bir şema ile yapmam için ne gerekir ?( hangi program ve ya gereken bir cihaz gibi vesayre)
Yardımcı olursanız çok iyi olur teşekkürler

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Ben cs6 kullanıyorum. Hem pratik hem rahat.

defacerGLD

Profesör
Reaksiyon puanı
3,067
Merhaba grafik tasarım tool kullanmak değil bence onun için yaratıcı düşünmek gerekiyor bunun en basit yolu da başka tasarımları incelemek bu 1 bi diğeri youtube bir eğitim denizi tasarım için direk anahtar kelime olan photoshop eğitim seti aratırsanız çok etkili videolara erişebilirsiniz bunun haricinde yaptığınız çalışmalarada yardıma ihtiyacınız olursa bu bölümden yardım alabilirsiniz

26¥¥26

Profesör
Reaksiyon puanı
1,554
Merhaba arkadaşlar profesyonel ve ya işinde gerçekten iyi logo tasarımcıları varsa bazı sorularım olcak yardımcı olabilirlermi?
1-Hangi programı kullanıyorsunuz ? ( ama böyle tamamen kendinizin tasarladığı kafanızdakini hemen hemen yapabileceğiniz bir program)
3- kafamdaki logoyu hazır şemalar kullanmadan kendi yaptığım bir şema ile yapmam için ne gerekir ?( hangi program ve ya gereken bir cihaz gibi vesayre)
Yardımcı olursanız çok iyi olur teşekkürler
İnternette ücretsiz şablonlar bulup Painr.NET
GIMP
gibi yerlerden düzenleyebilirsiniz.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
1-Hangi programı kullanıyorsunuz ?
Büyük çoğunluğu Adobe Illustrator kullanır.
PS de kullanılabilir fakat PS ile çıktı aldığınız ürünü her yerde kullanamaz belirli kalıplar da kullanabilirsiniz.
Bu iki programın temelde çalışma mantıkları farklıdır.

Farklı özgün logolar tasarlamak istiyorsan net bilinç altını mahvetmelisin.
Farklı şeylere bakmalısın farklı farklı yorumlayıp saçmalamasın. Ufacık bir anlam için saatlerce uğraşmalısın.
Bunlar gelecekte senin tasarladığın logoları etkileyecek şeylerdir.

Bunlar ile bir araç logosu tasarlaman istenir. Herkes sıradan bir araç kalıbını kullanırken sen bir çok araç parçasıyla bir bütün oluşturup farlı şeyler ortaya koyabilirsin.

3- kafamdaki logoyu hazır şemalar kullanmadan kendi yaptığım bir şema ile yapmam için ne gerekir ?

Logo tasarlamak için ekstra cihaza ihtiyacın yok.
Çizimler için genelde grafik tablete ihtiyaç duyulur fakat onlar ile de logo tasarlanmaz bildiğin profesyonel çizimler yapılır.

Öncelikle eline kagıt ve kalem alıp karalamaya başla aşamalar halinde bir sonuca ulaş ve bunu dijitale aktar. PS ile kolayca yapabilirsin. Zor değil alışınca çeşitli şeyler üretebilirsin. Fakat dediğim gibi genel anlamda Adobe Illustrator kullanılır.

26¥¥26

Profesör
Reaksiyon puanı
1,554
PS de kullanılabilir fakat PS ile çıktı aldığınız ürünü her yerde kullanamaz belirli kalıplar da kullanabilirsiniz.

Farklı şeylere bakmalısın farklı farklı yorumlayıp saçmalamasın. Ufacık bir anlam için saatlerce uğraşmalısın.

Bunlar ile bir araç logosu tasarlaman istenir. Herkes sıradan bir araç kalıbını kullanırken sen bir çok araç parçasıyla bir bütün oluşturup farlı şeyler ortaya koyabilirsin.

Çizimler için genelde grafik tablete ihtiyaç duyulur fakat onlar ile de logo tasarlanmaz bildiğin profesyonel çizimler yapılır.

Öncelikle eline kagıt ve kalem alıp karalamaya başla aşamalar halinde bir sonuca ulaş ve bunu dijitale aktar. PS ile kolayca yapabilirsin. Zor değil alışınca çeşitli şeyler üretebilirsin. Fakat dediğim gibi genel anlamda Adobe Illustrator kullanılır.
Hocam arkadaşımız galiba daha yeni başlamış.Adobe biraz ağır gelmez mi ?

023

Profesör
Reaksiyon puanı
4,593
tek ihtiyacın yaratıcılık, program önemli değil. benim ppme bak, firealpaca ile yaptım. paint ile gerçekçi noel baba çizimi yapan bile görmüştüm.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Hocam arkadaşımız galiba daha yeni başlamış.Adobe biraz ağır gelmez mi ?
Ağır mağır gelmez.
Bir şeyler yapmak istiyorsanız elinizi taşın altına sokmak zorundasınız.
Photoshop da 500 fonksiyon varken diğer yan programlar da mecazen 3-5 fonksiyon var.
PS kullanan herkes 500 fonksiyonun tamamını kullanmak zorunda diye bir kaide yok.
3-5 fonksiyonunu kullanırsın elin diğer fonksiyonlara kayar ve biraz bir şeyler keşfetmeye başlar heves etmeye başlarsın.

Her insan birbirinden farklıdır. Kimisi eldeki imkanlar ile bir şeyler üretir, kimisi elinde olmayan imkanlar ile şaşılacak şekilde bir şeyler üretir.

Maalesef insanlığın büyük bir çoğunluğu elinde ki şeyler ile bir şeyler üretebiliyor.
Yaratıcılık dediğimiz kısım bu işi yapanların büyük bir çoğunluğunda yok zaten.

Diğer yan programları tamamen vakit kaybı olarak görüyorum.

Tunperan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
29
Ağır mağır gelmez.
Bir şeyler yapmak istiyorsanız elinizi taşın altına sokmak zorundasınız.
Photoshop da 500 fonksiyon varken diğer yan programlar da mecazen 3-5 fonksiyon var.
PS kullanan herkes 500 fonksiyonun tamamını kullanmak zorunda diye bir kaide yok.
3-5 fonksiyonunu kullanırsın elin diğer fonksiyonlara kayar ve biraz bir şeyler keşfetmeye başlar heves etmeye başlarsın.

Her insan birbirinden farklıdır. Kimisi eldeki imkanlar ile bir şeyler üretir, kimisi elinde olmayan imkanlar ile şaşılacak şekilde bir şeyler üretir.

Maalesef insanlığın büyük bir çoğunluğu elinde ki şeyler ile bir şeyler üretebiliyor.
Yaratıcılık dediğimiz kısım bu işi yapanların büyük bir çoğunluğunda yok zaten.

Diğer yan programları tamamen vakit kaybı olarak görüyorum.
Teşekkürler hocam fikriniz için bende size katılıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam tam istediğim ihtiyacım olan cevaplar çok teşekkürler

İnternette ücretsiz şablonlar bulup Painr.NET
GIMP
gibi yerlerden düzenleyebilirsiniz.
Teşekkürler destek için ?

Merhaba grafik tasarım tool kullanmak değil bence onun için yaratıcı düşünmek gerekiyor bunun en basit yolu da başka tasarımları incelemek bu 1 bi diğeri youtube bir eğitim denizi tasarım için direk anahtar kelime olan photoshop eğitim seti aratırsanız çok etkili videolara erişebilirsiniz bunun haricinde yaptığınız çalışmalarada yardıma ihtiyacınız olursa bu bölümden yardım alabilirsiniz
çok sağolun desteğiniz için aydınlatıcı bir cevap oldu

Ben cs6 kullanıyorum. Hem pratik hem rahat.
tavsiye için teşekkürler