Profesyonel alerjen tespit hizmeti nereden alabilirim?

Bu konuyu okuyanlar

emretp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Karım ve ben İstanbul'da yaşıyoruz. İkimizin de toza alerjisi var ancak İstanbul'da yaşadığımız evde bu neredeyse hiç sorun olmuyor. Bahar aylarını ve polen dönemini bile sorunsuz atlatıyoruz.
Arada bir Adapazarı'nda yaşayan ailemizin yanına kalmaya gidiyoruz. Onların yaşadığı evdeki bir şey ikimize birden çok fena dokunuyor ve oldukça rahatsız edici alerjik tepkiler ile karşılaşıyoruz. Aşırı hapşırık yanında damakta, genizde ve gözlerde kaşıntı, gözlerde sulanma vs. Ancak gün aşırı antihistaminik alarak hayatımıza devam edebiliyoruz.
Gittiğimiz evdeki halıfleksleri bir numaralı şüpheli olarak söküp attık. Evin herhangi bir yerine görünen bir küf, rutubet, rahatsız edici koku vs bulamadık. Kısacası bu evde bize bir şeylerin dokunduğunu biliyoruz ama ne olduğunu bulamıyoruz.
Sonuç olarak aradığımız şudur: Acaba ekipmanları ile eve gelip profesyonel ölçümler yapacak ve alerjenlerin kaynağını bulacak şekilde hizmet veren firmalar var mıdır? Bu şekilde bir firmadan hizmet alanlar varsa tecrübelerini ve olumlu/olumsuz referanslarını duymayı çok isteriz.

41korfezli41

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Merhaba hocam sizin sorunuzla ilgili bir fikrim yok ama bende ağır alerji süreci geçiriyorum. Alnım ve yanaklarımda baskı, kafamı hareket ettirince ağrı, burun tıkanıklığı ile zor günler geçiniyorum. Bana fayda sağlayacak fikriniz var mı?
Bu arada gittiğiniz evde hayvan yaşıyorsa o alerji yapabilir.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Kendim de ufak yaşlardan beri çekiyorum ama evde yapan bir firma hiç duymadım açıkçası.
Eğer köylük bir yer ise haşere kaynaklı da olabilir ya da hayvanlardan.

emretp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba hocam sizin sorunuzla ilgili bir fikrim yok ama bende ağır alerji süreci geçiriyorum. Alnım ve yanaklarımda baskı, kafamı hareket ettirince ağrı, burun tıkanıklığı ile zor günler geçiniyorum. Bana fayda sağlayacak fikriniz var mı?
Bu arada gittiğiniz evde hayvan yaşıyorsa o alerji yapabilir.
Alın ve yanaklarda baskı dediğiniz zaman benim aklımda daha çok sinüzit resmi belirdi ama bir uzman doktor daha isabetli bir teşhis yapacaktır elbette.