Prof. Dr. Naci Görür: Minimum 7,3'lük deprem geliyor, şakası yok!

Bu konuyu okuyanlar

Didem Ergin

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,343

EmirhanTeira

Doçent
Reaksiyon puanı
507
Şaka Maka korkunç bir şey deprem. Birkaç gündür İzmir'de yaşadığımız için hissediliyor. Tabi bunlar 5.5 şiddetinde. Kim Bilir 7 olsa ne olacak... Derhal hazırlık yapılması lazım. Ülkenin depreme karşı hazır olduğuna dair şüphelerim var.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Gelsin yapacak birşey yok. Müteahhite diyorum radye temel at diyor ona gerek yok zemin sağlam diyip mütemadi temele kaçıyor, sonra depremde bina niye fazla hasar alıp yıkılıyor. Anlatamazsın yap satcılara. Adam c30-35 gerine c20-25 kullanıp oradan kırpma peşinde.

Didem Ergin

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,343
Şaka Maka korkunç bir şey deprem. Birkaç gündür İzmir'de yaşadığımız için hissediliyor. Tabi bunlar 5.5 şiddetinde. Kim Bilir 7 olsa ne olacak... Derhal hazırlık yapılması lazım. Ülkenin depreme karşı hazır olduğuna dair şüphelerim var.
Depreme hazır mıyız bilmiyorum, kanal istanbul depremi tetikliyor diyenler de var

abcdefdfhgjas

Müdavim
Reaksiyon puanı
751
Bilim Akademisi Üyesi Prof. Dr. Naci Görür, "Minimum 7.3 deprem geliyor ve bu işin artık şakası yok" diye uyardı. Bu nasıl bir yıl...

Muğla depremi kötüydü dünkü
Mesaj otomatik birleştirildi:

bizim komşular hissetmiş muğlada yaşıyorum

Pie

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Bilim Akademisi Üyesi Prof. Dr. Naci Görür, "Minimum 7.3 deprem geliyor ve bu işin artık şakası yok" diye uyardı. Bu nasıl bir yıl...

İstanbul'da yaşıyan arkadaşlarımıza geçmiş olsun eğer deprem gerçeklesirse. Eğer böyle bir deprem gerçekleşirse çok kötü sonuçlar olabilir. Bu yıl çok kötü bir yıl oldu. Bakalım gelecek olacakmı.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Az bile betona devam edin göç yollarını yok edin her şeyi yok edin insanlık yok olmuş kimin umurunda yok hortum yok yağış felaketi daha bunlar az bile...

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Şu yılan olayının aslı var mı acaba merak ediyorum.Su yılanları yüzeye çıkmış deniyor büyük deprem öncesi de öyle olmuş falan dediler haberlerde.Hayvanlardan bilgi alabiliriz aslında ne olacağını ne zaman olacağını Allah bilir ama.Hoş bilinse ne yapılabilir orası da ayrı mesele...Zaten evler kalitesiz yapılmış geriye dönüşüm bir anda olamaz.:(

darkstar

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,481
İzlediğimde tüylerim diken diken olmuştu belki izlemeyen vardır :anguished:, Allah herkesi korusun.

abcdefdfhgjas

Müdavim
Reaksiyon puanı
751
Şu yılan olayının aslı var mı acaba merak ediyorum.Su yılanları yüzeye çıkmış deniyor büyük deprem öncesi de öyle olmuş falan dediler haberlerde.Hayvanlardan bilgi alabiliriz aslında ne olacağını ne zaman olacağını Allah bilir ama.Hoş bilinse ne yapılabilir orası da ayrı mesele...Zaten evler kalitesiz yapılmış geriye dönüşüm bir anda olamaz.:(

Sana yemin ederim Muğla'da yaşıyorum deprem öncesi karınca istilası vardı heryerimize giriyorlardı. Depremden sonra yok oldular valla Allah'ın işi. Zaten depremden 2 saat önce bir komşumuzla karşılaştık. Komşu bize '' Sizin evdede heryerde karınca var mı? '' diye sordu. Dedik evet. Bize '' Deprem olacak '' dedi. Şakası yok. Ciddiyim.

Reaksiyon puanı
7,997

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,378
Yıllardır büyük deprem gelecek İstanbula ben bu kadar tembel deprem görmedim. Her sene bir deprem uzmanı ortaya çıkıp deprem olacak diyor ya da 4-5 şiddetinde deprem oldu mu bir yerde bir anda deprem uzmanları sarıyor her yeri aynı senaryo aynı sözler başka bir şey değil. Alınması gereken önlemler yerine yok şöyle büyük olacak yok tsunami olacak vs vs.