Prizden çıkartınca performans düşüklüğü

Bu konuyu okuyanlar

RedXq0

Asistan
Reaksiyon puanı
240
PC Marka: Lenovo Legion

Bunu nasıl düzeltebilirim?

Reaksiyon puanı
10,560
Güç seçeneklerinde yüksek performans yap birde gelişmiş ayarlarda ıslemci bolmesinde pilde prizde diye ayar olur orda pilde kısmını da %100 yap. Tabi bazen ne yaparsan yap çare olmuyor

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Prizden çıkarınca performans düşer zaten bunu engelleyemezsiniz. Laptoplarda maksimum performansı prize takılıyken elde edebilirsiniz. O yüzden oyun oynarken veya güç isteyen işlemleri yaparken prizde kullanmaya bakın derim.

RedXq0

Asistan
Reaksiyon puanı
240
Güç ayarlarına girip yüksek performansa alın, muhtemelen "Dengeli" modundadır.
SS[ScreenShot(Ekran Görüntüsü)]atar mısınız?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Güç seçeneklerinde yüksek performans yap birde gelişmiş ayarlarda ıslemci bolmesinde pilde prizde diye ayar olur orda pilde kısmını da %100 yap. Tabi bazen ne yaparsan yap çare olmuyor
.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
10,560
SS(ScreenShot) atar mısınız?
Mesaj otomatik birleştirildi:

.
Denetim masası - Donanım ve ses - Güç seçenekleri ne girin.
asd.png

Buradan Yüksek performansa tik koyun. Yok ise sol taraftaki güç planı oluşturdan oluşturun.
Ardından plan ayarlarını değiştir e tıklayın. Açılan pencerede Gelişmiş güç ayarlarını değiştir diyin.
asdc.png

İşlemci güç yönetimi çubuğunu genişletin. Burada benim bilgisayarım masaüstü olduğu için pil ve priz yazmıyor sizde yazacak. Buraları %100 yapın.

Mehmet Aldemir

Profesör
Reaksiyon puanı
712
Prize takılı olunca mesela adaptör 65w sa bilgisayar 65w ile çalışır yani 65w çeker pil 40w sa mesela o zamanda 40w çeker prize takılıyken doğal olarak daha çok elektrik çeker o yüzden prizde daha iyi performans verir

RedXq0

Asistan
Reaksiyon puanı
240
Denetim masası - Donanım ve ses - Güç seçenekleri ne girin.
Ekli dosyayı görüntüle 107260
Buradan Yüksek performansa tik koyun. Yok ise sol taraftaki güç planı oluşturdan oluşturun.
Ardından plan ayarlarını değiştir e tıklayın. Açılan pencerede Gelişmiş güç ayarlarını değiştir diyin.
Ekli dosyayı görüntüle 107261
İşlemci güç yönetimi çubuğunu genişletin. Burada benim bilgisayarım masaüstü olduğu için pil ve priz yazmıyor sizde yazacak. Buraları %100 yapın.
Teşekkürler.

metehanozturk

Asistan
Reaksiyon puanı
75
Benim bildiğim kadarıyla prize takiliyken laptop kullanmak daha iyi çünkü daha yüksek performans sergiliyor ve fazla şarjı da kesiyor yani bataryaya fazla yüklenmiyor