Soru preworkout nasıl yaparım ?

Bu konuyu okuyanlar

berat güven

Doçent
Reaksiyon puanı
422
arkadaşlar spora gidiyorum 16 yaş 1.78 boy 95 kiloyum şimdi mevzu şu günde 1500 kalori alıyorum yag yakmak için 150 gram protein 200 gram karbonithrat bunların hepsini saglıyorum bol bol su içiyorum fakat spordan önce yulaf falan yiyorum fakat spordayken enerjim 2. 3. makineden sonra baya düşüyor çoğu makinede 20 25 falan yaparken 15 e falan düşüyor internette preworkout diye tozları içeçekleri falan çıktı bunları kullansam bana faydası olurmu sporda tam enerjik hissetmiyorum kendimi daha fazla kaldırabilecek kapasite var ama dediğim gibi yorgun düşüyorum birileri diyor 1 kaşık kahve soda tekle diyor birileri suplement diyor kafam karıştı birileri yardım edebilirmi

kosi

Doçent
Reaksiyon puanı
401
arkadaşlar spora gidiyorum 16 yaş 1.78 boy 95 kiloyum şimdi mevzu şu günde 1500 kalori alıyorum yag yakmak için 150 gram protein 200 gram karbonithrat bunların hepsini saglıyorum bol bol su içiyorum fakat spordan önce yulaf falan yiyorum fakat spordayken enerjim 2. 3. makineden sonra baya düşüyor çoğu makinede 20 25 falan yaparken 15 e falan düşüyor internette preworkout diye tozları içeçekleri falan çıktı bunları kullansam bana faydası olurmu sporda tam enerjik hissetmiyorum kendimi daha fazla kaldırabilecek kapasite var ama dediğim gibi yorgun düşüyorum birileri diyor 1 kaşık kahve soda tekle diyor birileri suplement diyor kafam karıştı birileri yardım edebilirmi
İlla destekleyici kullanmak istiyorum diyorsan kreatin kullanabilirsin ama bana kalırsa (2 yıldır fitness yapıyorum) yeni başladığın için hızlı gelişeceksin o yüzden kilo almaya büyümeye bak.Enerji düşünün sebebi şuan yağ yakmaya çalışmandan dolayıdır.Bana kalırsa lapa pirinç gibi kaliteli yüksek karbonhidrat,günde 2-3 litre suyu yükle motivasyon tavan büyümeye bak.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ha bide spor mevzusunda çok detay var herkesi dinleyip 1001 tane yöntem deneme ben sana tecrübe olarak şunu diyorum,eğer çok yağlı değilsen fazla kilo almadan büyümeye bak iyice kas kütlesi koy bu ilk yılın çok hızlı gelişmeni sağlayacak o yüzden yağlıyım kaslarım görünmüyor karın kasım yok gibi telaşlara girip bu güzel fırsatı kaçırma derim.Yüksek kaliteli karbonhidrat+su+inanç seni 6 aydan canavara dönüştürür.Ben 48 kilo 170 boyla başlayıp 72 kilo 40cm kol ile kapattım sezonu ve bugün sana anlattıklarımı şans eseri yeni başladığım zamanlarda sokakta karşılaştığım,şimdiki spor hocam söyledi.Bol şans!

berat güven

Doçent
Reaksiyon puanı
422
Teşekkürler

Reaksiyon puanı
949
Motivasyon geliştirici videolar izlemeni ve spora başlamadan 1 çay bardağının en fazla yarısı kadar sert acı şekersiz kahve içerek başlaman yeterli olur.Yemekten hemen sonra spor yapılmaz veya çok açken bunun zamanını iyi tutturunca enerjik olarak spor yapabilirsin o da tecrübe ile oluyor.