Power tuşunun yanıp sönmesi ve sonrasında hiç yanmaması

Bu konuyu okuyanlar

Eddardswag

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar iki gün önce dota2 oynadıktan sonra küçük kardeşim bilgisayarı kapattı.Sonrasında ben açmayı denedim.Ve olanlar sırasıyla
1-Power tuşu(mavi ledli) yanıp yanıp söndü.Hatta fişi çektikten 15 sn sonra bile yanıp yanıp söndü.Sadece power tuşu çalışıyor.
2-Işık yanıp söndü.Fanlar çalıştı ve sustu
3-Hiç çalışmadı.

Sonrasında PSU yu elledim.Ve alev alevdi.Pc nin içini açıp temizledim.Ve farkettim ki PSU nun fanı çalışmıyormuş.Biraz uğraşla elimle döndüre döndüre az çalıştırdım.Bios Pilini çıkardım ve fişe taktım.Ramları çıkarıp taktım.
Pc çalıştı.

Dün kardeşim dota2 oynadıktan sonra
1-
2-
3-
Olay gene gerçekleşti.Ve pc yeniden açılmıyor.Not:psu nun fanı çalıştığı halde aynısı oldu.

Bugün:
Düzenleme:Arkadaşlar sorunun statik elektirikten olabileceğini düşündüm.Nette biraz araştırdım.Nasıl statik elektirik boşaltılır diye.
Pc güç kablosunu çektim.30 sn x2 kere power tuşuna basılı tuttum.Ve sonrasında bilgisayar çalıştı.

Sonrasında dota2 oynadıktan sonra Yine 1-2-3 cü olaylar gerçekleşti

Sorun neyde olabilir sizce?Teknik servise felan götürme gibi bir lüksüm yok.Üni okuyorum ve param yok.İstediğiniz bütün şeyleri yapabilirim.Foto çekebilirim,ramları cekebilirim,format atabilirim.Ne isterseniz yapabilirim.

Yazacaklarınız benim için çok değerli.Teşekkürler.