Postmarket OS kurulumunda hata alıyorum

Bu konuyu okuyanlar

vigilantemre

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,603
General Mobile 4G cihazıma Postmarket OS kurmak istiyorum telefonumun resmi desteği var (Wileyfox Swift [Crackling]), Ubuntu'da terminal üzerinden "pip3 install --user pmbootstrap" komutuyla postmarket os yükleyicisini bilgisayarıma kuruyorum fakat terminal pmbootstrap komutunu bulamadığı için pmbootstrap script dosyasını terminalden el ile açtım. "./pmbootstrap init" komutunu verip ilk adımı sorunsuz tamamladım ama "pmbootstrip install" komutunu verdiğim zaman bir süre sorunsuz ilerliyor ve belirli bir kısımda "command failed" ve "runtime error" hatası veriyor log dosyasını ekledim yardımcı olacak birisi çıkarsa çok memnun olurum 13 saattir bununla uğraşıyorum :sweatsmile:
Aldığım hatadan sonra komutu tekrar çalıştırınca resimdeki gibi oluyor
Ekran görüntüsü 2020-10-14 00-49-07.png
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir de başlangıç dizinindeki .profile dosyasına path eklememe rağmen terminal pmbootstrap komutunu tanımıyor, şu an tek çare foruma yazmak kaldı. Yarın konuya bakacağım, iyi geceler

Unutmadan ekleyeyim, Ubuntu 20.04 LTS kullanıyorum

Ekli dosyalar

• log.txt
    39.5 KB · Görüntüleme: 410
Son düzenleme:

vigilantemre

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,603
Hata mesajında "aarch_64" diye bir kısım var, acaba python için mimari desteği falanmı eklemem gerekiyor (Eklemeyi de bilmiyorum ya :) )

Eğer işlemi tamamlayabilirsem twrp üzerinden flashlanabilir .zip dosyasını da paylaşacağım gm4g cihazlar için

rise

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247

vigilantemre

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,603
Python sürümü veya diğer paketlerin, kütüphanelerin sürümlerinin uyuşmazlığı da olabilir.
Ubuntu 18.04 32 bit yükleyip orada aynı işlemi yapma şansın var mı ?

Xubuntu ISO indirip yükleyebilirsin mesela;
Teşekkürler hocam, hemen deneyeceğim. Bunu yapmadan uyumam :)

log dosyasını inceledim de sanırım script "pmbootstrap" komutunu çalıştırmayı deniyor ama uçbirim pmbootstrap komutunu tanımadığı için hata veriyor, bu Ubuntu 20.04'ün hatası olmalı (path eklememe rağmen tanımıyor) 18.04 sürümünde komutu tanıtmayı başarabilirsem büyük ihtimalle çalışır, .iso dosyası iniyor şu an.

Son düzenleme:

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,930
Hata mesajında "aarch_64" diye bir kısım var, acaba python için mimari desteği falanmı eklemem gerekiyor (Eklemeyi de bilmiyorum ya :) )

Eğer işlemi tamamlayabilirsem twrp üzerinden flashlanabilir .zip dosyasını da paylaşacağım gm4g cihazlar için
Aarch64 demek ARM64 demektir. Yani bir işlemci mimarisi. Telefonunuz ARM işlemcili. :)

vigilantemre

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,603
Hocam şu an yüklendi ciddi ciddi linux çalışıyor telefonda, KDE-Plasma diye bir arayüz de yüklü mobilde kullanım için çok rahat oluyor. Hepinize ilginiz için teşekkür ediyorum

yükleme aşamaları için ayrı bir konu açacağım, en çok @rise hocamın yardımı oldu, xubuntu 18'de sorunsuz yükledim :)

Son düzenleme: