Portekiz finalde! Portekiz 2-0 Galler - Maçın Özeti

mazruf

Guru
Onursal Üye
Galler'i Ronaldo ve Nani'nin golleriyle 2-0 yenen Portekiz, EURO 2016'da finalde!

Portekiz Galler Maç Özeti VİDEO Euro 2016Avrupa Şampiyonasında ilk finalist Galler'i yenen Portekiz oldu. Turnuvada ilk kez bir maçı 90 dakika sonunda kazanan Portekiz, tarihindeki 2. finaline ulaştı. Dünyanın en pahalı oyuncuları Ronaldo ile Bale arasındaki kapışmada gülen Ronaldo oldu.

Lyon'daki karşılaşmanın ilk yarısı, Avrupa Şampiyonası'nın tamamında olduğu gibi beklentilerin uzağında pozisyonsuz geçti. Sadece Ronaldo kaleyi yoklamaya çalıştı ancak onlar da etkili olamadı.

İkinci yarıda ise Ramsey'nin yokluğunda orta sahayı ele geçiren Portekiz golleri ardı ardına buldu. 50. dakikada sol kanattan yapılan ortada Ronaldo çok klas bir kafa vuruşuyla Avrupa şampiyonalarındaki 9. golüne imza atarak Platini'yi geride bıraktı. Yıldız isim bu turnuvadaki 3. golüne de ulaşmış oldu.

54. dakikada Portekiz'i rahatlatan gol geldi. Ronaldo'nun şutuna ayak koyan Nani, Hennesey'i yanıltıp farkı ikiye çıkaran isim oldu. Başarılı isim 3.kez fileleri havalandırmış oldu.

Golden sonra kontrolü hiç bırakmayan Portekiz, rahat bir oyunla maçı 2-0 kazandı ve tarihindeki 2. finaline ulaştı. LİG TV
 
Son düzenleme:
Üst