Bu konuyu okuyanlar

ahm1453

Öğrenci
Katılım
17 Haz 2016
Mesajlar
6
Reaksiyon puanı
0
Puanları
1
Yaş
23
Warframe Bağlantı Hataları ; UDP 4950 & 4955 Port Hataları , Güvenlik Duvarı (Firewall Hatası), Arkadaşlarınız online görememe , invite atamama gibi modem ve bilgisayar bazlı sorun yaşıyorsanız :

1.Sisteminizde açık olan Güvenlik Duvarlı Anti Virüs Programınızın ayarlar bölümüne girerek ; genelde şöyle belirtilir. (Dışlanan Dosya Konumları-Yok sayılanlar- Engellenenler gibi.) Bu bölüme girerek oyunu güvenli olarak ekleyin. Ayarları Kaydetin. Bilgisayarınız yeniden başlatın.2. Sisteminiz güncel değil ise güncelleyin. Özellikle Windows güncellemeleri olmakla birlikte, ekran kartı, Drextx, Antivirüs güncellemelerini yapınız.3. Oyun kurulumunda farklı bir dosya yolu seçtiyseniz buda sıkıntı çıkarabiliyor.Bunun nedeni beta süreci. Eğer farklı bir yere kurduysanız yeniden kurulum yapın ve yolu değiştirmeyin. İndirmek için http://content.playwarframe.com/dl/Warframe.msi linki kullanabilirsiniz.4.Windows Güvenlik Duvarı

Denetim Masası - Windows Güvenlik Duvarı -

Bir uygulama veya özelliğin Windows Güvenlik Duvarını Geçmesine İzin ver - Ayarlardan Warframe 'e izin verin. Kayıt edin. Veya Güvenlik duvarını kapatarak deneyin. Sonrasında bilgisayarı yeniden başlatın.5. Port hatası çoğunlukla eski veya yazılımı eski modemlerde ortaya çıkıyor. Yeni modemlerde bu ayarlar zaten otomatik ayarlı geliyor. Eğer imkanınız varsa var olan modeminizin resmi sitesine giderek son güncel yazlımını indirip yükleyiniz.6.Modem Ayarları

Modem ayarlarına girerek UDP 4950 & 4955 Portlarına geçiş izni vermelisiniz. Ayrıca modeminizin kendine özgü güvenlik duvarı var ise, buradan Warframe güvenli program olarak seçiniz. Ayar izni yok ise güvenlik duvarını kapatınız.

7.DarkComet için port açaçaksanı eğer başlangıç ve bitiş yerine 1604 TCP ve UDP yi seçiniz eğer yoksa bu seçenek TCP seçiniz.
Not: portunuz kapalı gözükebilir ama darkcomette listen yapınca açılıyor!(7. seçenek için)

Portun açık olup olmadığını kontrol etmek için:
Dosya.tc - Ücretsiz, Hızlı ve Kolay Dosya Paylaşımı

eğer problem çıkarsa bildirinizNOT: BAZI YERLER ALINTIDIR
 
Üst