Bu konuyu okuyanlar

Burak Özgen

Müdavim
Katılım
13 Mart 2018
Mesajlar
1,824
Reaksiyon puanı
271
Puanları
83
Yaş
25
Emniyet Genel Müdürlüğünce, Sakarya'da patileri kesilen köpek yavrusunun ölümüne ilişkin Suriyeli sığınmacılara yönelik provokasyon amaçlı paylaşılan videonun sonunun kesildiği ve tamamı izlenildiğinde videonun art niyetli kişiler tarafından yayımlandığı bildirildi.
596
Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından, sosyal medyada ve haber sitelerinde yayımlanan köpek yavrusunun ölümüne yönelik Suriyeli çocuklara karşı provokasyon içeren haber ve videoya ilişkin yazılı açıklama yapıldı.
Açıklamada, Sakarya'nın Sapanca ilçesi Yüzevler Mahallesi'nde ormanlık alandaki köpekleri beslemeye giden hayvanseverlerin, patileri ve kuyruğu kesilmiş köpeğin yerde kıvrandığını gördükleri ve veterinere götürülen ağır yaralı köpeğin daha sonra tedavisi için getirildiği İstanbul'da bir veteriner kliniğinde öldüğünün haberleştirildiği hatırlatıldı.
Konuya ilişkin sosyal medyada ve haber sitelerinde bir videonun yayımlandığı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
"Olay ile ilgili 16.06.2018 tarihinde bir çok sosyal medya ve haber sitelerinde yayınlanan videonun 2017 tarihinde Ürdün'de çekildiği ve görüntülerdeki mekanın, Sakarya'da meydana gelen olayın gerçekleştiği ormanlık alan ile örtüşmediği tespit edilmiştir. Söz konusu olayda, Suriyeli sığınmacılara yönelik provokasyon amaçlı paylaşılan videonun sonu kesildiği ve tamamı izlenildiğinde bahse konu videonun art niyetli kişiler tarafından ülkemizde yayınlandığı değerlendirilmiştir."
568


Kaynak:Sabah
 

Elbruz46

Müdavim
Katılım
22 Şubat 2008
Mesajlar
11,929
Reaksiyon puanı
1,337
Puanları
113
Sosyal medyada bazı ruh hastaları hemen provokasyona başladılar.

Zavallı hayvanın ölümü üzerine halkta oluşan duygu patlamasını başka amaçlar için kanalize etmeye çalıştılar.

Bu yavrucağa kasten zarar veren kişi ne kadar ruh hastasıysa,
Bu yavrucağın ölümünden fırsat çıkararak, Suriyeli çocuklar yaptı iftirasını atan da bu yalanı kasten paylaşan da aynı şekilde ruh hastasıdır.

Bu tip sinsi içi kötü insanlara toplum tepki vermez ise, bu kişiler yarın yalanlarına yenilerini ekleyerek bu ülkeye zarar vermenin yollarını aramaya devam edecekler.
 
Üst