Haber Polisten Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine: Her türlü gözaltına alınacaksınız!

Bu konuyu okuyanlar

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584

Kampüste protesto düzenlemek isteyen öğrenciler, polis engeliyle karşılaştı. "Gözaltına alınmak istemiyoruz" diyen öğrencilere polis, "Her türlü gözaltına alınacaksınız. Geliyorsanız teker teker sizi götürelim, gelmiyorsanız zorla götüreceğiz, bu kadar basit" şeklinde karşılık verdi.

Daha sonra öğrenciler yerde sürüklenerek gözaltına alındı. En az 26 öğrencinin gözaltına alındığı belirtiliyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kaynak urlsi ekleyemiyorum neden bilmiyorum aynı başlıklar ile gazeteduvar da haberi bulabilirsiniz..

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,849
Polisi kime şikayet ediceksiniz? Bu olay heryerde böyle. Kim güçlüyse o kazanır.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Böyle kısacık videolar önü nedir arkası nedir bilinmeden atılan videolar ile olmaz bu haberler.

Olay nedir ne değildir diye baktım. Gördüğüm HDP'li vekil Hüda Kaya bugün Boğaziçin ünivesitesine gelmiş içeri sokmamışlar. Devamında bir gurup öğrenci Üniversitenin ortasına çadır kurmaya kalkmış poliste çadır kurmalarına izin vermemiş olay buymuş. O sırada atılan yasa dışı bir slogan veya propaganda var mı bilmiyorum.

Haberde yazan izinsiz gösteri yapan çadır kurmaya çalışan 45 Öğrenci gözaltına alınmış

Not: Bu tarz olaylarda muhalif medya nedense saatlerce süren olayları göstermez aradan bir 8-10-15 sn ye kırpar alın görün diye yayılır hemen...

Yarın 14:00 te gene protesto varmış. En sonda attıkları slogan her şeyi özetliyor gibi...

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Her iki medyada yapıyor bu dediğini özkan hocam objektif habere ulaşmak çok zor..

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Her iki medyada yapıyor bu dediğini özkan hocam objektif habere ulaşmak çok zor..

Bunu paylaşmadan önce senin düşünmen lazım. TÜRK polisi neden bu öğrencilere bunu dedi bunu yaptı diye !

Boğaziçi Üniversitesinde 17 bin den fazla öğrenci varmış. Ama burada derslere girmek yerine sabah akşam eylem proteste peşinde olan 100-150 kişi var ki sabah akşam eylem protesto polis ile çatışma kavga dövüş peşinde. Devlet üniversitesinin ortasına çadır kurdurur mu polis sence ? Tabii ki müdahale edecek.

İstekleri ney ! Rektör istemiyoruz. Türkiyede 1980 yılından beridir Rektörleri Cumhurbaşkanı atıyor zaten ! Üniversiteler kendi içinde 3-4 aday belirliyor oluyor Cumhurbaşkanı 1 tanesini seçiyor. Bu 15 Temmuz sonrası KHK ile Cumhurbaşkanı isterse Üniversitelere dışarıdanda rektör atayabiliyor.

Birde 3 tane şart koşuyorlar devlete hükümete.

1-Boğaz için rektörü görevden alınsın !

2-Tüm Kayyum rektörler. ( Yani Cumhurbaşkanının atadığı rektörler görevden alınsın. )

3-Tutuklu yargılanan 2 kişi varmış. Suçları nedir bilmiyorum ama büyük ihtimal geçen günler Rektörün arabasının üstüne çıkıp sağa sola zarar verenler vardı onlar heralde serbest bırakılsın ! Sence Devlet bunları kabul eder mi ?

Not: Üstte attığım videoda atılan slogan herşeyi özetliyor bence. Gezi eylemleri zamanı sıkça atılan bir slogandı.

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
Vallahi o çocukların hepsi bir kere bizim evladımız bizim geleceğimiz. Hangi iktidar hangi siyasi veya kim olursa olsun öyle terorüsler bilmem hainler diye ithafda bulunamaz.
Araba üstünde tepinmişlermiş..
Bunu söyleyen insan "secimlerde hırsızlık yaptılar görüntüler var,çaldılar şu bu " diye türlü yalanlar söylemiş insan.
Hdp chp mhp şu bu hepside bir olmalı bence sen ne yapıyorsun diye bir ilim yuvası bilim yuvası öyle dağıtılamaz.

Ayrıca bkz bu ülkenin anayasası ne diyor:

"ÜNİVERSİTELERDE AKADEMİK TEŞKİLÂT YÖNETMELİĞİ
MADDE 4. a) (Değişik:RG-30/6/1994-21976) Rektör Seçimi ve Atanması: Görevdeki rektörün çağrısı ile toplanacak öğretim üyeleri tarafından altı rektör adayı seçilerek belirlenir. Belirlenen rektör adaylarından Yükseköğretim Kurulunun seçeceği üç aday atanmak üzere Cumhurbaşkanı'na sunulur. Cumhurbaşkanı bu üç adaydan birini rektör olarak atar. Üniversite veya yüksek teknoloji enstitüsü tüzel kişiliğini temsil eden rektörlerin görev süresi dört yıldır. Süresi sona erenler iki dönemden fazla rektörlük yapmamış olmak kaydıyla yeniden rektör olarak seçilip atanabilirler."

Öyle ben yaptım olacak heyyt hooyytt vayy terorusslerr hayınlarrrr gökten zembille inmez yani rektör o yüzden kayyum diyorlar rektöre. Biz belirlemedik ki sen seçesin deniliyor.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Vallahi o çocukların hepsi bir kere bizim evladımız bizim geleceğimiz. Hangi iktidar hangi siyasi veya kim olursa olsun öyle terorüsler bilmem hainler diye ithafda bulunamaz.

O Üniversitenin içinde 17 bin den fazla öğrenci var dendi çoğu bu ülkenin öğrencisi tabii ki. Ama Polisine katil devletine faşist diyenler polis ile çatışanlar ! DHKP-C marşı söyleyenler PKK propagandası yapanlar devlet malına zarar verenler yakıp yıkanlar varsa bana göre öğrenci değildir. Böyle insanlar varsa genede öğrencidir istediğini yapar mı diyecen gerçekten ?

Rektör ataması konusunda üstte yazdım ya KHK ile yeni karar var. Artık isteyen Üniversite dışındanda başvurabilir gene YÖK 3 aday yolluyor Cumhurbaşkanlığına bunların içinden Cumhurbaşkanı seçiyor.

Mr.Pavarotti

Doçent
Reaksiyon puanı
584
O Üniversitenin içinde 17 bin den fazla öğrenci var dendi çoğu bu ülkenin öğrencisi tabii ki. Ama Polisine katil devletine faşist diyenler polis ile çatışanlar ! DHKP-C marşı söyleyenler PKK propagandası yapanlar devlet malına zarar verenler yakıp yıkanlar varsa bana göre öğrenci değildir. Böyle insanlar varsa genede öğrencidir istediğini yapar mı diyecen gerçekten ?

Rektör ataması konusunda üstte yazdım ya KHK ile yeni karar var. Artık isteyen Üniversite dışındanda başvurabilir gene YÖK 3 aday yolluyor Cumhurbaşkanlığına bunların içinden Cumhurbaşkanı seçiyor.

abcdefdfhgjas

Müdavim
Reaksiyon puanı
751
boğaziçi üniversitesi
Ne anlatmak nereye varmak istiyon ! Bu altta söylenen bak DHKP-C marşı ve sonda Devletin polisine KATİL diyorlar. Senin miden kaldırıyormu devletinin polisine katil denmesini ?

boğaziçi üniversitesinde toptan bir öğrenci temizliği yapılması lazım. devletin en iyi üniversitelerinden birinde böyle olayların olması çok acınası bir durum.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Polis 30 sene önce de, 40 sene önce de, 50 sene önce de iktidarın hizmetinde idi. Bugün de iktidarın hizmetinde. Şaşacak bir şey yok. Ne zaman ki Türkiye; polisi, yargıyı, valiyi iktidarın değil de devletin ve vatandaşın hizmetine sokar işte o zaman dertlerimiz yavaş yavaş azalmaya başlar...

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Polis 30 sene önce de, 40 sene önce de, 50 sene önce de iktidarın hizmetinde idi. Bugün de iktidarın hizmetinde. Şaşacak bir şey yok. Ne zaman ki Türkiye; polisi, yargıyı, valiyi iktidarın değil de devletin ve vatandaşın hizmetine sokar işte o zaman dertlerimiz yavaş yavaş azalmaya başlar...

Çok saçma bir laf :( Yargı neysede yargı tarafsız bağımsız olmalı. Diğer kurumlar dünyanın her yerinde hükümete bağlıdır. Hükümette devleti temsil eder.

Polis ve Valiler direk merkezi yönetime bağlı ve atamaları merkezi hükümet tarafından yapılan aralarında hiyararşi olan kurumlar zaten. Emniyet müdürlerini İç İşleri bakanlığı atar Cumhurbaşkanı onaylar İç İşleri bakanınıda Cumhurbaşkanı atar Cumhurbaşkanınıda Halk seçer. Tek imza ile görevden alma yetkileri var. Vali de aynı şekilde İl sınırlarında Devleti temsil eder Cumhurbaşkanı tarafından atanır.

O kadar saçma ki söyledin. Olması demek çift başlılık devlet içinde devlet gibi bir şey. Zaten dolaylı yoldan hükümetide halk seçtiği için onlarda halkı temsil ediyor sayılabilir.

Şuan cumhurbaşkanı bir yetkisini kullanıyor ve kanuna uygun bir Rektör atıyor. Burada Polisin yapması gereken öğrenciler ile bir olup rektörü mü kovmak ! Tabii ki müdahale edecek rektörü koruyacak savunacak polis. Veya orada ders gören diğer 17 bin öğrencinin hakkını savunacak.

Yarın başka Cumhurbaşkanı çıkar ben atamıyacam Üniversite kimi seçerse onu onaylayacam der olur biter. ( Tabii bununda kendi içinde sakıncaları var. ) Sonuçta Üniversiteler devlete bağlı ama kendi içinde özerk ve bütçeleri var...

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Bunların yapılma amacı bence bu tür protestoları yaparak ve müdahale edilince "Türkiye bize özgürlük vermiyor, polisler katil, devlet faşist" vb. söylemlerle hükümete, polise, hatta askere olan güveni sarsarak adeta bir anarşi ortamı oluşturmak istenmesi. Daha daha da kötüsü sanki Türkiye tamamen insanlara zulüm ediyor gibi gösterek Türkiye'nin uluslararası mahkemelerde başının belaya girmesi istenmesi. Ve tahmin edin sizce bu kimin işine yarayacak, tabii ki de Suriye'de kendine "DEAŞ'la mücadele ediyoz yhaaaa diyen YPG/PKK" Gösteri yaparken düzgün bir denetim olmalı, öbür türlü HDP'li provokatörler her zaman olayı çarpıtıyor.
boğaziçi üniversitesi

boğaziçi üniversitesinde toptan bir öğrenci temizliği yapılması lazım. devletin en iyi üniversitelerinden birinde böyle olayların olması çok acınası bir durum.
Sence devletin düzgünce eğitim veren bir kurumu kaldı mı? Veya Türkiye'de aileler çocukları eğitim alsın istiyor mu ki Boğaziçi'nde böyle öğrenciler olmasın? Bence hayır 18 milyon öğrenci var, en az 10 milyon öğrencinin ailesi "Çocuğum bir an önce okusun da yurt dışına kaçırayım kafasındadır". İşte bu eğitim falan değil, bu baya baya fırsatçılık. Türkiye'nin en gözde üniversitelerinde okuyan öğrencilerde oraya eğitim için değil, büyük çoğunlukla kolay yoldan iş bulmak için, yurt dışına kaçmak için gidiyordur.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Bunların yapılma amacı bence bu tür protestoları yaparak ve müdahale edilince "Türkiye bize özgürlük vermiyor, polisler katil, devlet faşist" vb. söylemlerle hükümete, polise, hatta askere olan güveni sarsarak adeta bir anarşi ortamı oluşturmak istenmesi. Daha daha da kötüsü sanki Türkiye tamamen insanlara zulüm ediyor gibi gösterek Türkiye'nin uluslararası mahkemelerde başının belaya girmesi istenmesi. Ve tahmin edin sizce bu kimin işine yarayacak, tabii ki de Suriye'de kendine "DEAŞ'la mücadele ediyoz yhaaaa diyen YPG/PKK" Gösteri yaparken düzgün bir denetim olmalı, öbür türlü HDP'li provokatörler her zaman olayı çarpıtıyor.

Son zamanlarda gerçekten beni şaşırtıyorsun :)

Helal olsun güzel tespit... Olay tamamen banada böyle geliyor... Yapıyorlar yapıyorlar sonra bir 3-5 sn yelik video yu kesip atıyorlar sosyal medya koşun ülkede özgürlük yok polis bizi dövüyor tutukluyor yargı yok hükümet öldü devlet bitti katil polis katil devlet tarzı yaygara koparmaya çalışıyorlar...

Üniversite rektörü protestolarında neden her yer LGBT bayrağı olur mesela ! Veya HDP'li vekillerin sizce Üniversite veya öğrenciler için mi orada !

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Kusura bakmayın ama her dönemde iktidarın ve iktidar yanlılarının sarıldığı kurtarıcı " anarşi ortamı " oluyor. Size burada cevap yazarken eğer 40 kere düşünüp öyle yazmak zorunda kalıyorsam da emin olun Türkiye bir gül bahçesi değil demektir bu. Netice bu sadece AKP ile ilgili bir sorun değil. Daha evvel de böyle idi ancak o zaman yargı bu kadar siyasallaşmadığı için biraz daha emniyetli tarafta idik. Şimdi tek adam rejiminde yargının ve yürütmenin bağımsız olmayı bırakım tamamen iç içe geçtiği bir ortam içindeyiz.

Çok uzatmadan şu kadarını söyleyeceğim, ben vatandaş olarak ülkemin gittiği istikametten son derece rahatsızım. İster ekonomi olsun ister adalet olsun ister dış politika olsun. Siz memnunsanız sandıkta oyunuzu malum partiye atarsınız.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Kusura bakmayın ama her dönemde iktidarın ve iktidar yanlılarının sarıldığı kurtarıcı " anarşi ortamı " oluyor. Size burada cevap yazarken eğer 40 kere düşünüp öyle yazmak zorunda kalıyorsam da emin olun Türkiye bir gül bahçesi değil demektir bu. Netice bu sadece AKP ile ilgili bir sorun değil. Daha evvel de böyle idi ancak o zaman yargı bu kadar siyasallaşmadığı için biraz daha emniyetli tarafta idik. Şimdi tek adam rejiminde yargının ve yürütmenin bağımsız olmayı bırakım tamamen iç içe geçtiği bir ortam içindeyiz.

Çok uzatmadan şu kadarını söyleyeceğim, ben vatandaş olarak ülkemin gittiği istikametten son derece rahatsızım. İster ekonomi olsun ister adalet olsun ister dış politika olsun. Siz memnunsanız sandıkta oyunuzu malum partiye atarsınız.

Bu yazdıklarının konu ile alakası yok.

Ben sana diyorum ki POLİS TEŞKİLATI başı boş olamaz hükümete bağlı olacak tabii ki sen başka şeyler anlatıyorsun. Yarın öbürgün iktidar değişirse gene otomatikman diğer hükümete bağlı olmalı. Yoksa önünü alamazsın. Bu ülkede Askeriye kendi içinde başı boş kaldığında başımıza gelenleri son 100 yılda 2-3 darbe 3-5 muhtura baskı flan yaşadıklarımız biliyorsunuz. Ama çıkıp polis teşikilatı darbe yapmaz o kadar kalabalık güçlü ve silahlı olmasına rağmen veya anarşi ortamı yaratmaz. Olması gerekende budur diyorum sana dünyada bütün ülkelerde de böyledir.

Not: Bu arada siz kabullenmesinizde ülkemizde Terör diye bir bela var. PKK şakacıktan takılan bir örgüt değil. Doğumuzdan toprak isteyen gurumlar var. Veya devlet düşmanı aşırı SOL guruplar var bunlar şaka değil. Adliye'de Savcı hakim vurup şov yapanlar kimlerdi ? Burada ki konunun Erdoğan nefretiniz ile alakası yok yani.

Not2: Ne yazık ki Türk tarihinde her zaman yargı taraflı oluyor buna zor çözüm bulacaz gibi. Bunun bizim yetişme tarzımız ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Bir anket yapıyorlar Hukukçular arasında dünya çapında önce devlet çıkarımı yoksa adalet mi diye. Dünyada genelde yüzde 80 önce adelet çıkarken bizim ülkede yüzde 80 önce devlet çıkıyormuş :) Konu devlet millet olunca mantık gidiyor yargı şaşıyor sanki.

theterminator92

Doçent
Reaksiyon puanı
252
Yanlışlar gösterilecekse tamam. Ama yapılan gösteriler son derece kamu düzenini bozmaya yönelik gibi geliyor bana. Gösterilerin altından HDP çıkması, provokayonlar falan, ondan sonra sözde soykırım anmaları, katliam anmaları falan, üstüne bir de Avrupa'da bu gösterilere destek veriyorki bu beni tamamen şüpheye götürüyor. Genelde bizim sorunumuza Avrupa ve Amerika karıştığında hep kötülüğümüzü istediklerinden dolayı oluyor gibi.
Ben de memnun değilim. Memnun olan mı var? Ama eğer muhalefet kendini düzgünce sunmazsa, halkı kucaklamazsa biz ne yapalım vatandaş olarak.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Yanlışlar gösterilecekse tamam. Ama yapılan gösteriler son derece kamu düzenini bozmaya yönelik gibi geliyor bana. Gösterilerin altından HDP çıkması, provokayonlar falan, ondan sonra sözde soykırım anmaları, katliam anmaları falan, üstüne bir de Avrupa'da bu gösterilere destek veriyorki bu beni tamamen şüpheye götürüyor. Genelde bizim sorunumuza Avrupa ve Amerika karıştığında hep kötülüğümüzü istediklerinden dolayı oluyor gibi.
Bu memlekette sorun bu: 100 kişinin katıldığı bir haklı eyleme iki tane HDP veya PKKlı karışşa tüm eylem bunlara mal ediliyor ve geri kalan 98 kişinin haklı eylemleri mundar edilmeye çalışılıyor. Ben eylem yapanların talepleri haklı mı değil mi ona bakıyorum. Bu iktidar üniversitelere özgürlük diye geldi, YÖK olmayacak diye geldi ve hatta iyi kötü seçim yaplıp o seçim sonucunda en çok oyu alan 3 adaydan birini Cumhurbaşkanı atarken bugün universitelerde seçim dahi yapılmaz hale geldi. Eleştirilen budur. İstenen üniversitenin kendi rektörünü seçebilmesidir.
Ben de memnun değilim. Memnun olan mı var? Ama eğer muhalefet kendini düzgünce sunmazsa, halkı kucaklamazsa biz ne yapalım vatandaş olarak.
Ben Meral Akşener'den son derece memnunum. Size de instagramdan kendisini takip etmenizi tavsiye ederim.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Bu memlekette sorun bu: 100 kişinin katıldığı bir haklı eyleme iki tane HDP veya PKKlı karışşa tüm eylem bunlara mal ediliyor ve geri kalan 98 kişinin haklı eylemleri mundar edilmeye çalışılıyor.

Madem bir eylem yapıyorlar aralarına bu tarz insanları sokmayacaklar...

Sen MHP'nin yaptığı bir eylemin içinde girip PKK propagandası yapabilir misin ? Yaptırırlar mı adama.

Veya AKP'nin düzenlediği bir eylemde dini değerlere hakaret edebilir misn ? Ettirirler mi ?

Veya sen insanların polise katil dediği sağı solu yaktığı zarar verdiği siyasi slogan attığı bir ortamda bulunmak istersemesin ? Ben haklı bile olsam öyle ortamda durmam . Ülkemin zararına söylemler oluyorsa.

Ben Meral Akşener'den son derece memnunum. Size de instagramdan kendisini takip etmenizi tavsiye ederim.

Bilmem farkında mısınız Meral Akşener ben Cumhurbaşkanı adayı değilim dedi. Ve biz Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemindeyiz. Cumhurbaşkanı olamadıkça HİÇ BİR KIYMETİ YOK söylemlerinin veya görüşlerinin ... Ancak Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı olsun diye arkasından gitmiş olursunuz.