Poco X3 Pro Sorunları

Bu konuyu okuyanlar

aLi[GG]

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Telefonu aldığım ilk zamanlarda pek sorun yoktu. Miui 12.5 geldi işte büyük sorunlar başladı. 12.5 12.5.1 12.5.2 12.5.3 derken şu an ses tuşlarına bastığım anda işlemiyor arada çok küçük bir gecikme var. Ve bu gecikme farklı zamanlarda farklı sürelerde oluyor. Ayrıca pil de uçuk kaçık. Bazen çok iyi gidiyor bazen eriyor. Performans desen o da aynı inişli çıkışlı bazen çok iyi bazen kötü. İçinde SD 860 var. Telefonun ısınma durumu desen o da aynı. Bazen performans çok iyi pil de çok iyi gidiyor ısınmıyor da telefon. Bazen performans pil kötü pil de ısınıyor. Performans iyi olduğu için ısınıyor gidiyor desen hayır farklı bir sorun var. Cihaz TR garantili. Bu sorun yüzünden cihazın garantisinden dahi şüphe edip kontrol ettim. Ayrıca arayüzde buglar falan da var. Telefonu garantiye göndermeyi düşünüyorum. Tabi bu sorunları son zamanlarda azalttım hard reset attım telefona. Azalmadan önceki kontrol merkezinden bir kayıt:

Applemania

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,461
Telefonu aldığım ilk zamanlarda pek sorun yoktu. Miui 12.5 geldi işte büyük sorunlar başladı. 12.5 12.5.1 12.5.2 12.5.3 derken şu an ses tuşlarına bastığım anda işlemiyor arada çok küçük bir gecikme var. Ve bu gecikme farklı zamanlarda farklı sürelerde oluyor. Ayrıca pil de uçuk kaçık. Bazen çok iyi gidiyor bazen eriyor. Performans desen o da aynı inişli çıkışlı bazen çok iyi bazen kötü. İçinde SD 860 var. Telefonun ısınma durumu desen o da aynı. Bazen performans çok iyi pil de çok iyi gidiyor ısınmıyor da telefon. Bazen performans pil kötü pil de ısınıyor. Performans iyi olduğu için ısınıyor gidiyor desen hayır farklı bir sorun var. Cihaz TR garantili. Bu sorun yüzünden cihazın garantisinden dahi şüphe edip kontrol ettim. Ayrıca arayüzde buglar falan da var. Telefonu garantiye göndermeyi düşünüyorum. Tabi bu sorunları son zamanlarda azalttım hard reset attım telefona. Azalmadan önceki kontrol merkezinden bir kayıt:
Poco X3 Pro sorunlu bir cihaz.Xiaominin son dönemlerde orta seviye cihazlarında sorunsuza yakın deneyim sunduğu tek cihaz Poco X3 gt dir.Keşke X3 Pro yerine gt alsaydınız.

aLi[GG]

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Malesef alabileceğim en pahalı cihaz buydu. Az daha bütçe koyamadım.

MG4446

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,248
Ben de o hataya düşüp x3 pro almıştım bana da sorunlu model geldi garanti tüketici hakem heyetiyle falan uğraştım sonuca ulaşamadım.
Xiaomi pişmanlıktır. Sorunca herkes bunu öneriyor halbuki kulaktan dolma bilgilerle iyi diyorlar eline bir kere almışlığı olmuyor adamın en iyisi x3 pro diyor.

aLi[GG]

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Ben de o hataya düşüp x3 pro almıştım bana da sorunlu model geldi garanti tüketici hakem heyetiyle falan uğraştım sonuca ulaşamadım.
Xiaomi pişmanlıktır. Sorunca herkes bunu öneriyor halbuki kulaktan dolma bilgilerle iyi diyorlar eline bir kere almışlığı olmuyor adamın en iyisi x3 pro diyor.
Üzüldüm :( Peki şu an telefon hala elinizde mi? Sattınız mı?

aLi[GG]

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Telefonuma MIUI 12.5.7 Global ROM'u yükledim.Ciddi derecede iyileşti telefonum. İlk aldığım zamandaki gibi güzel çalışıyor. MIUI 12'deyken gibi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca bootloader kilidini de açmadım. Garanti bozulmadı yani. 12.5.3 sürümü çok sorunlu bir sürüm bunun yüzünden cihazın hatalı üretim olduğunu bile düşündüm.

Son düzenleme:

lordare

SDN Forum Fosili
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,663
Güncelleme sonrası hard reset yani format attınız mı

aLi[GG]

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Evet

Bu arada her hard resetten sonra telefon kendi kendine optimize mi oluyor?

Video seyrederken ben de sorun yaşıyorum, yeşil şeylerle kaplı oluyor bazen.
Bende de oluyor yeniden yükleyince düzeliyor ama

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,239
Şunu söyleyim, xiaomi 50 yaş üzeri telefonu 50 yaş üzeri insanlarda xiaomi saçmalıkları hissedilmiyor ama genç biri için saçma bir marka (şuan için)

6 ay sonunda note 10 pro telefonumda çatırdamalar başladı diyebilirim

aLi[GG]

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Hocam telefonunuzdaki sorunlar ne zaman başladı? İlk aldığınızda da var mıydı ? Benimki 12.5 güncellemesinden sonra oldu.
Ben 12.0.4'e düşürdüm telefonu aldığım ilk zamanlara döndü.(İyiydi o zamanlar) Şu an mutluyum bu haliyle.

glossofobhia

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
515
Şunu söyleyim, xiaomi 50 yaş üzeri telefonu 50 yaş üzeri insanlarda xiaomi saçmalıkları hissedilmiyor ama genç biri için saçma bir marka (şuan için)

6 ay sonunda note 10 pro telefonumda çatırdamalar başladı diyebilirim
Ne gibi problemler var acaba?

aLi[GG]

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Ne gibi problemler var acaba?
Bu arada Poco X3 Pro'nun en performanslı ve arayüzün en akıcı olduğu sürüm hangisi? Ben biraz araştırdım ve 12.0.4'ü buldum. Sizce hangisi? Bootloader açmadan sürümü düşürdüm sistemdeki bugdan yararlanarak. Umarım bozulmamış tır garanti sonuçta bootloader açmadım.

glossofobhia

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
515
Bu arada Poco X3 Pro'nun en performanslı ve arayüzün en akıcı olduğu sürüm hangisi? Ben biraz araştırdım ve 12.0.4'ü buldum. Sizce hangisi? Bootloader açmadan sürümü düşürdüm sistemdeki bugdan yararlanarak. Umarım bozulmamış tır garanti sonuçta bootloader açmadım.
X3 pro kullanmıyorum ,garanti gitmesi söz konusu değil stock romlar arasın da gezinebilirsiniz.

glossofobhia

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
515
Genel sordum aslında alıntı yaptığım için öyle düşündünüz.
Alıntı değil direk benim mesajı cevapladınız genel soracaksanız cevapla butonunu kullanmayın neyse cevaplamış oldum problem yok.

Son düzenleme:

aLi[GG]

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Sadece kişi olarak alıntı yapabiliyor muyuz?

MG4446

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,248
Hocam telefonunuzdaki sorunlar ne zaman başladı? İlk aldığınızda da var mıydı ? Benimki 12.5 güncellemesinden sonra oldu.
Ben 12.0.4'e düşürdüm telefonu aldığım ilk zamanlara döndü.(İyiydi o zamanlar) Şu an mutluyum bu haliyle.
Bende geldiğinde kamerasında ve mikrofonunda sorun vardı. Teknik servise gönderdim hiçbir şey yapmadılar