Anket PlayStation VR2 tasarımını nasıl buldunuz?

Tasarımı beğendiniz mi?


  • Kullanılan toplam oy
    3

Bu konuyu okuyanlar

Emre Özdoğan

Producer
Yönetici
Moderatör
Editor
Katılım
6 Eylül 2018
Mesajlar
2,094
Reaksiyon puanı
3,039
Puanları
113
Konsol dünyasının başarılı oyuncularından Sony, 2020 yılında satışa çıkardığı PlayStation 5‘e ”gerçeklik” katabilmek için PlayStation VR2 sanal gerçeklik gözlüğünü piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz aylarda CES 2022’de karşımıza çıkan ve bir de özel oyunla geleceği açıklanan gözlüğün kısa süre önce tasarımı resmen gösterildi. İşte ayrıntılar…

PlayStation VR2 tasarımı gözler önüne serildi​

Ocak ayındaki CES 2022 kapsamında düzenlenen lansmanda yeni jenerasyon sanal gerçeklik gözlüğü PlayStation VR2’nin duyurusunu yapan Sony, bir süre önce söz konusu gözlüğün tasarımını paylaştı. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz ayki etkinlikte PS VR2 Sense kontrolcüsü karşımıza çıkmıştı.

sony.png

PlayStation VR2, tasarım çizgilerini PlayStation 5 konsolundan alıyor. Beyaz renkle kullanıcıların karşısına çıkan sanal gerçeklik gözlüğü, konsol ile bir kablo aracılığı ile bağlantı kuruyor. Öte yandan bünyesinde geçtiğimiz ayki etkinlikte karşımıza çıkan iki adet PS VR2 Sense kontrolcüsünü barındıran gözlüğün içten dışa takip amacı ile dört adet ön kamera ile geldiğini de belirtmekte fayda var.

Sony tarafından gerçekleştirilen duyuruya göre sanal gerçeklik gözlüğü 4K çözünürlük desteğiyle piyasaya sürülecek ve ayrıca HDR desteğine de sahip olacak. PS5 için piyasaya sürülecek olan PSVR 2’de önceki jenerasyona göre fazlasıyla genişletilmiş (110 derecelik) bir görüş alanı, göz takip sistemi, gözlük geri bildirimi, 3D Ses ve yenilikçi PS VR2 Sense kontrol cihazı da bulunacak. Bu yeni özelliklerle birlikte görüş alanınızdaki bir bölgeye bakabilmek için kafanızı hareket ettirmeniz gerekmeyecek.
 

walledia

cybersec#
Yönetici
Moderatör
Katılım
17 Şubat 2018
Mesajlar
2,961
Çözümler
4
Reaksiyon puanı
7,041
Puanları
113
Alamayacağım.
 
Üst