PlayStation Network Hesabı Açma ve PS Plus Satın Alma

Bu konuyu okuyanlar

Cagatay Yaman

Asistan
Reaksiyon puanı
170
Oyuncuların en çok sevdiği oyun konsolu olan Sony Playstation konsolundan tam anlamıyla faydalanabilmeniz için Playstation Plus (PSN) hesabınız olması gerekmektedir. Playstation Plus aboneliği ile beraber birçok avantaja sahip olabilirsiniz. Sadece Playstation oyun konsolunda geçerli bir çok oyunları ücretsiz ve ekstra indirimli indirebilir veya online mod seçeneği olan oyunları oynayabilirsiniz. Playstation Plus aboneliğini ister bilgisayarınızı kullanarak dilerseniz Playstation konsolu üzerinden hızlıca üyeliğinizi oluşturabilirsiniz.

Peki Playstation Plus (PSN) hesabı nasıl açılır? Playstation Plus abonelik fiyatı ne kadar?

1611126824464.png

Playstation Plus (PSN) Hesabı Nasıl Açılır?

Yöntem-1: Playstation Plus (PSN) Hesabını Bilgisayar Üzerinden Nasıl Oluşturulur?

Öncelikle Playstation Plus nedir ne işe yarar sorusunun cevabını yanıtlayalım. Sony oyun konsolu Playstation'da geçerli olan Playstation Plus abonelik sistemini ilk olarak 29 Haziran 2010 yılında oyun severlere duyurmuştu. Playstation Plus aboneliği sadece Playstation oyun konsolunda geçerli olan özel bir üyelik sistemidir.

Sizlerde hemen aşağıdaki adımları takip ederek bilgisayarınızda hızlıca Playstation Plus hesabınızı oluşturabilir, PSN hesabı ile birçok Playstation oyununu indirimli veya ücretsiz indirebilir, oyunların online modlarını aktif edebilir ve Playstation Plus abonelerine özel oyun içi indirimlerden de yararlanabilirsiniz.

1611127043685.png

• Adım-1: Öncelikle bilgisayarınız da kullandığınız İnternet tarayıcısını açınız.
  • Adım-2: Buraya Tıklayarak "Oluştur" butonuna tıklayınız.
  • Adım-3: Doğum tarihinizi Gün-Ay ve Yıl olacak şekilde seçiniz.
  • Adım-4: Ülke ve Dil tercihini seçerek ileriye tıklayınız.
  • Adım-5: Playstation Plus hesabınız için Eposta adresinizi ve hesap şifrenizi belirleyip ileri butonuna tıklayınız.
  • Adım-6: Şehir- İlçe ve Posta Kodunuzu yazarak ileriye tıklayınız.
  • Adım-7: PSN çevrimiçi görünmesini istediğiniz ismi ve gerçek isim ve soyadınızı yazarak ileriye tıklayınız.
  • Adım-8: Kullanıcı sözleşmesi okuyarak işaretleyiniz ardından "Kabul Et ve Hesap Oluştur" tıklayınız.
  • Adım-9: Kayıt olur iken, kullandığınız Eposta adresinize gelen maili onaylayınız.
Artık Playstation Plus hesabınız açıldı. Hemen kullanmaya başlayabilirsin.

Yöntem-2: Playstation Konsolunuz ile Playstation Plus Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Yanınız da bilgisayarınız bulunmuyor veya ulaşamıyor iseniz üzülmeyin. Playstation oyun konsolunuzdan da hızlıca Playstation Plus hesabı oluşturabilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Playstation konsolunuz da internetinizin aktif olduğundan emin iseniz hemen tarif edeceğimiz adımları uygulayarak Playstation Plus (PSN) hesabınızı oluşturabilirsiniz.

1611126841304.png

• Adım-1: Playstation konsolunuzu çalıştırınız.
  • Adım-2: Profilinizi seçerek çarpı işareti "X" basınız.
  • Adım-3: Hesap oluştur üzerine gelip seçiniz.
  • Adım-4: Doğum Tarihinizi Gün-Ay-Yıl olacak şekilde seçip ilerleyiniz.
  • Adım-5: Ülke ve dil seçiminizi yaparak bir sonraki ekrana geçiniz.
  • Adım-6: Eposta Adresinizi ve Ps Plus şifrenizi belirleyiniz.
  • Adım-7: Playstation Plus çevrimiçi kimlik adınızı ve gerçek isim-soyadınızı yazınız.
  • Adım-8: Kullanıcı gizlilik ve hizmet sözleşmesini okuyarak onaylayınız.
  • Adım-9: Üye olurken belirttiğiniz Eposta adresinize gelen Maili onaylayınız.
Playstation Plus hesabınız artık açıldı. Hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Playstation Plus Abonelik Fiyatı Ne Kadar?

Sony Playstation
oyun konsolunuzdan tam anlamıyla yararlanabilmeniz için Playstation Plus hesabınızın oluşmuş olması ve PSN aboneliğinizi başlatmış olmanız gerekmektedir. Sony, Playstation kullanıcılarına 3 adet Ps Plus abonelik seçeneği yer almaktadır. Playstation Plus güncel Türkiye fiyatları ise 1 Ay, 3 Ay ve 12 Ay seçenekleri sunulmaktadır.
1611127068655.png

• 1 Ay Playstatiton Plus Abonelik Ücreti; 40,00 TL
  • 3 Ay Playstation Plus Abonelik Ücreti; 100,00 TL
  • 12 Ay Playstation Plus Abonelik Ücreti; 240,00 TL
Playstation Plus aboneliğiniz aktif ve kullanılabilir olduğu süre boyunca Sony Playstation oyun konsolunuz da online oyunlar oynayabilir, oyun için coins indirimli satın alabilir, PS Store'dan indirimli oyun indirebilir veya her ay Playstation Plus abonelerine özel olarak verdiği ücretsiz oyununuzu konsolunuza indirebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• 1611126851963.png
    1611126851963.png
    153.5 KB · Görüntüleme: 143

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,808
Yalnız rehberde bir hata var. "PlayStation Plus Hesabı Açmak" değil "PlayStation Network hesabı açıp PS Plus satın almak" olacak.

Son mesajlar