PlayStation 4'ün grafik işlemcisi ne olacak?

Peter

Dekan
Onursal Üye

Sony'nin bir sonraki PlayStation için hangi grafik yongasını tercih edeceği yönünde çok ciddi söylentiler dolaşmaya başladı.
Bir sonraki nesil oyun konsolları hakkında hiçbir firma tarafından resmi bir açıklama yapılmamış olsa da artık bu konuda söylentiler yavaş yavaş dolaşmaya başladı.

Bu söylentilerin belki de en dikkat çekeni ise Sony'nin PlayStation 4 için kullanacağı grafik işlemcisi hakkında. Bir sonraki nesilde, Sony'nin NVIDIA yerine Intel'in 2010 yılında çıkarması beklenen Larabee grafik işlemcisini kullanacağı iddia ediliyor.

Intel'in Sony'e bu konuda teklif götürdüğü ve Sony'nin de bu teklife sıcak baktığı da söylentiler arasında. Sony ile NVIDIA'nın arasının açık olması da bu iddiaları kuvvetlendiriyor.

Eğer bu iddialar doğruysa Intel'in Larabee'sinin NVIDIA ve ATI'nin grafik işlemcileri ile başa baş yarışabilecek kapasitede olacağı anlamı da çıkarılabilir.

Ancak bunların hepsi bir söylenti. Beklenileceği üzere ne Intel ne de Sony konu hakkında bir yorum yapmadı. Bu iddiaların gerçekliğini görmek için önce Larabee için 2010'u sonra da 2012'den önce çıkmayacağı belirtilen PlayStation 4'ü beklemek gerekiyor.
KAynak
 
Üst