PlayStation 4 Firma Garantilide Sorun Yaşar Mıyım?

Bu konuyu okuyanlar

zkngkdnz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle merhaba,
Daha birkaç gün önceye kadar kendimi Firma Garantili alacağım. İkisi de aynı sonuçta. Garanti garantidir! Diyerekten 200 300 tl daha ucuz olan Firma Garantili PS4'e yönelttim.
Mayıs ayının sonlarına doğru PS4 alma planım var...
Ama sayın basbelasi sayesinde :) İçime bir şüphe daha düştü...
Sizin PS4 konusunda daha bilgili olduğunuza eminim... :) Bir konuda Firma Garantililerde SORUN YAŞARSINIZ demişsiniz...
İşte tüm şüphem burada yatıyor :)
Şimdi, ben kendim de Sony'nin garanti mağduru olduğum oldu. Yani TV miz vardı. Sony Bravia, Sony Center üzerinden almıştık. Bir gün televizyonda sorun oldu biz de garantiye başvurduk ama ne yazık ki yardım edemeyeceklerini belli bir tutar karşılığında yaptırılabileceğini öğrendik. Hatta ben aynı gün içerisinde birazcık araştırma yaptım ve almış olduğumuz ürünün Üretimden Kalktığını öğrendim...
Ne zamandan beri kalkıp hiçbir fikrim yok lakin garantide yardım alamamızın sebebini buraya bağlamak istiyor tabii ki insan :D
Her neyse...
İnternette bol bol Sony'ye Şikayet okuyorum. Öyle böyle değil. Yeni kasa PS4 gönderdim, 3 4 ay sonra eski kasa ps4 aldım vs. Aylardır cevap yok tarzında şikayetler var ve bunların sayısı önemsenmeyecek kadar az
değil. ÇOK FAZLA şikayet var!
Biraz da Firma Garantililere baktım. ŞikayetVar sitesinde adam akıllı şikayet bulamazken de Forumlarda kimilerinin ağladığını gördüm. Yani bilmiyorum... Sony ile alakalı birçok şikayet var, ama firma garantili alanların yarısı Al, yarısı Alma diyor...
Biri bana çıkıp tam olarak ne yapmam gerektiğini anlatsın :)
Şöyle ki kendi okul harçlıklarımdan biriktirdiğim için paramı sonuç olarak ucuz olması 200 300 tl gibi bir fiyatın da önemli rol oynaması sebebiyle Firma garantililere sıcak bakarken bir yandan da Garanti sorunu yaşamaktan korkuyorum...
1 ay geç alayım ama Sony garantili alayım desem bu sefer de Sony ye yapılan şikayetler geliyor gözümün önüne...
Ve gerçekten de artık bunaldım!
Sony'ye güvenebileceğimden emin değilim çünkü E-Mail üzerinden de Sony Center üzerinden de görüşmelerimden hiç sıcak kanlı insanlar değiller :D Şöyle ki hep klasik sözleri söyleyip duruyorlar. Tam olarak bir çözüme gitmiyorlar. Bu diğerlerinde de aynı. Ama diğerlerinde fiyat daha ucuz. Şimdi Aynı kalitede olmasa bile aynı kalite hissini verebilecek bir garantili ürünü ucuza mı alayım yoksa daha pahalıya mı?
İhtimaller o kadar fazla ki artık düşünmek istemiyorum!

Sonuç olaraktan:
Biri bana yardım etsin! :D
Beni bu dertten bu seçimden kurtarın...
Bu konu hakkında bilgili olan abilerim ablalarım yardımlarını bekliyorum... :)
Şimdiden Teşekkürler!