Bu konuyu okuyanlar

Burak Özgen

Müdavim
Reaksiyon puanı
271
Sony’nin oyun konsolu Playstation 4, inanılmaz bir hata ile karşı karşıya. Güncelleme yayınlanana kadar, geçici süreliğine hatadan nasıl korunabileceğinizi veya cihazınızı nasıl kurtarabileceğinizi anlatıyoruz.
5bc368ff66a97c8927b55167.jpg
Reddit’te ortaya çıkan Playstation hatası, hızla yayılmaya devam ediyor. Sayamayacağımız kadar kullanıcı, durumun kendilerini de etkilediğini belirten gönderiler paylaşmaya devam ediyor. Daha önce iOS ve Android işletim sistemlerinde, karmaşık karakterli mesajların alınması ile ortaya çıkan duruma benzer şekilde ortaya çıkan hata, Playstation’un işletim sistemini de etkilemiş bulunmakta.
Fakat, mobil cihazlarda telefonunuzu yeniden başlatmanızla çözülebilecek olan sorun, Playstation üzerinde çok daha büyük bir hasara yol açmakta. Bu hata ile karşılaşmak istemiyorsanız veya zaten başınıza geldi ve cihazınızı kurtarmak istiyorsanız, güncelleme gelene kadar, Playstation hatası için uygulayabileceğiniz bazı çözümleri yazımızda derledik.
Mesaj alımını kapatın
Konsolunuzdan ayarlar > hesap ayarları > gizlilik ayarları yolunu izleyip, mesajlar sekmesine girdikten sonra mesaj alınabilecek kişiler kısmını hiç kimse yaparak geçici süreliğine, bu yolla cihazınızı koruyabilirsiniz.
Mesajları kapatmanın diğer bir yolu ise internet sitesinden kapatmak. Buradan hesabınıza giriş yaptıktan sonra, mesajlar sekmesinden aynı işlemi uygulayabilirsiniz.
Mesajı aldım ve cihazım çöktü, nasıl kurtaracağım?
İlk olarak alınan mesajı mobil uygulamadan veya web sitesinden silin. Daha sonra Playstation 4 veri tabanını baştan oluşturmanız gerekiyor. Bu işlem savelerinize zarar vermeyecek.
Veri tabanınını yeniden oluşturabilmek için, cihazınızı güvenli modda başlatmanız gerekiyor. güvenli moda girebilmek için:
1-) Cihazınızı tamamen kapatın
2-) Güç tuşuna basılı tutarak, 7 saniye sonra ikinci sinyal sesini duyunca elinizi tuştan çekin.
3-) USB kablosu ile Dualshock 4’ü cihaza bağlayın.
playstation 4 hatası
Açılacak ekranda, 5. seçenek olarak yer alan rebuild database (Veri tabanını yeniden oluştur) seçeneğine tıklayarak, veri tabanını yeniden oluşturabilirsiniz.

Kaynak:Fanatik