Player titreşim sorunu

Bu konuyu okuyanlar

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Yine enteresan bir sorun ve yine ben,:)

hemen sorunu söyleyeyim.

Videoları, wind. media clasic, media 11 ve daum playerla açarken her açışımda ekranın tamamı 1 saniyelik bir titreşim(kıpraşım) geçiriyor, aynı şekilde playerı kapattığımdada aynı şekilde bir titreşim meydana geliyor.

KMP ve Gom playerda böyle bir sorun olmuyor.

youtube ve benzeri sitelerde de aynı şekilde video başlarken ve bittiğinde aynı titreşim oluşuyor, çok canımı sıkmaya başladı.

Ekran kartımdamı bir sorun var acaba :S

SiyahBuzul

Doçent
Reaksiyon puanı
7
:) 20 yıllık bilgisayar kullanıcısıyım ve her türlü donanım yazılım ıvır zıvırı kullandım.
Böyle bir şey başıma gelmedi Bravo ii soruymuş :D

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Driver güncellemeyi denedin mi?

netfaruk

Doçent
Reaksiyon puanı
11
ekran kartın ati ve overdrive dan bellek frekanslarını değiştirdiysen normal bir durum. varsayılan ayarlara döndüğünde düzelecektir.

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Sorun codec tabanlı görünüyor. Çünkü Gom ve KM kendi codeclerini içinde barındırıyor.

1- K-lite Codec Pack in güncelini indir kur
2- Ekran kartı sürücüsünü güncelleştir.

sorun donanımsal değil.

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
ekran kartın ayarlarına bak ati is , ati catalyst control center. nvidea ise., nvidia control panel ayarlarına girip video ile ilgili bölümleri kurcala . muhtemelen ayarlada ekran kartının renk ayarları kullanılması istenmiş onu windows a çevir.

LaWa

Profesör
Reaksiyon puanı
47
İlginç bir sorun gerçekten.
Yapmaya kalkışırsan böyle bir şeyi başaramazsın :D

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
birkaç sebebi olabilir.

1. si işlemciye ani yükleme olduğu için ani voltaj değişimine sebep oluyor olabilir. bu da sistemi tamamen etkileyebilir. bu güç kaynağının yetersizliğine işarettir.
2. si ekrana büyük ekran bir siyah görüntü geldiği için ekrandaki kullanılan aydınlatma büyük oranda değişir bu anlık değişim voltaj dalgalanması yaratıyor olabilir. ancak crt monitörlerde mümkündür. bilgisayara gelen elektriğin zayıflığına işarettir.
3. sü ekran kartından kaynaklanan yazılımsal bir durum olabilir. düşük ihtimal. sürücü güncelliyerek aşılabilir.

bilgisayarının detaylı özelliklerini yazarsan daha rahat yardımcı olabiliriz

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Pc aldığımdan beri böyle (yaklaşık 1 yıl oldu). Sistemim; quad core 4 gb ram ait 4870 256 bit ekran kartı var. en son çıkan oyunları max. ayarlarda oynuyorum, canavar gibi. pc den hiç bir şikayetim yok tıkır tıkır çalışıyor, sadece bu sorunu var, daha önce xp kullanırkende oluyordu win 7 x86 kullanırkende aynıydı şimdi x64 kullanıyorum yine aynı.

Atinin aylık çıkan her sürümünü kuruyorum ama yine aynı, ve overdrive ayarlarıyla felan hiç oynamadım. :s

kowalskii

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Bir bilgisayarda da video oynarken (herhangi bir video oynatıcısında), video penceresini tutup yerini değiştirdiğimiz de, bırakana kadar görüntü eski yerinde kalıyor pencereyle birlikte hareket etmiyordu. Bu bilgisayarda ati ekran kartı vardı (modeli hatırlayamıyorum). Aynı bilgisayara nvidia taktık sorun düzeldi. Ben ekran kartından olduğunu düşünüyorum...

byndr

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşım aynı problemi ben yaşadım.
Arkadaşların dediği gibi problem DRİVER'de

Benim eski bilgisayarda ATİ RADEON 1600 Ekran kartı vardı. Servis bile çözüm bulamadı.

Ben ASUS sitesinden ATİ RADEON 1650 Driveri indirip kurdum Problem çözüldü.
Bir üst veya bir alt sürüm driverini indirip yükle Problemin kalmayacaktır

4ReacTiv

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Ekran kartının en son driverını indir.
Mevcut driverı kaldır.
Windows u güvenli modda aç.
Driver Sweeper ve CCleaner programı ile pc yi temizle.
En son driver ı kur.Düzelecektir.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Crt monitörlerinki kadar şiddetli olmasada şekil itibariyle benzer. youtube da tıkladığım her videonun açıldığında ve bitmesinde olması çok kötü.

şu an ati nin bir önceki sürümünü indiriyorum o da olmazsa 1 sene önceki driverlara bakıcam.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
ve sorun çözülür. yani ne olduğu çözülür.
ekran kartı driverını komple kaldırıp restart attım titreme ortadan kalktı. görüntüde de bir bozulma olmadı aslında, driver kurmasammı?

edit: bir önceki sürümü kurdum kırpışma yine başladı, bunuda siliyorum 1 yıl önceki bir sürümü kurucam olmazsa hiç kurmiycam

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Win 7 kullanıyorsan açılışta kendisi yüklemiştir :)

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
al işte, ölürmüsün öldürümüsün sabahamı bırakırsın.

driveri komple sildim, youtube açılış kapanışında artık sorun yok. avi, mkv, flv vs. hepsi normal ama mp4 formatındaki film ve videolarda sorun devam ediyor. pc ye şeytan girmiş sanki. bana gerekli olan tek şey constantine galiba:)

---------- Post added at 20:07 ---------- Previous post was at 19:56 ----------

malesef. denemeler sonucunda gördümki driver kurunca youtube u felanda kaybediyorum, en iyisi komple kaldırıp sorunu mp4 le sınırlı tutup kabullenmek.

netfaruk

Doçent
Reaksiyon puanı
11
catalyst control center olmadan sade son sürücüleri kur yükle ;)

---------- Post added at 20:50 ---------- Previous post was at 20:49 ----------

yada catalyst control center'ı sistemin açılışından kaldırmanda yeteli olurdu kanımca :)

kowalskii

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Ekran kartının bana bağışla, sen kendine yenisini al :p

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
aslında sistemi komple satmak istiyorum, leptop alıcam. sitemi bu küçük sorunla kabul edecek olana uygun bir fiyata satarım.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Arkadaşlar sorunum güncel olarak devam etmektedir. Oynatıcılardaki titremeyi geçtim, internette tıkladığım her videonun açılış ve bitiş anındaki 1 saniyelik titreme saçımı başımı yolduruyor.

Atinin 10 ay geçmişindeki tüm driverları kurdum kaldırıdım yine olmadı yine olmadı. driver kurulu değilken titreme olmuyordu fakat oyunlarda tam performans alamıyordum. Ancak artık driver kurulu olmasada titriyor :(