Yardım plan program kısmen tamam ufak rütuşlar lazım

Bu konuyu okuyanlar

vinsanity1525

Doçent
Reaksiyon puanı
444
geçenlerde bi konu açmıştım takip edenler bilir hayatı boş yaşamayıp düzene koycam dedim şimdi sabahları spora gidiyorum geldim ettim öğlen oluyo öğleden sonrayada ingilizce kursu ayarladım oda akşama kadar sürcek tahmini evde akşam saat 8 de boş vaktim başlıyo olcak şimdi gece 12-1 e kadar ne yapabilirim bana 2-3 saat bi vaktimi boşa harcatmıcak bişey lazım :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

yokmudur fikri olan

Son düzenleme:

42545

Doçent
Reaksiyon puanı
241
Kitap okumak, edebiyatla alakadar olmak sizi geliştirir, ne alaka derseniz size Peyami Safa Bey’in şu sözünü iletmek isterim:

“Kelimelerle düşündüğümüze göre bir mütefekkir, o kelimelere sihrini veren edebiyatla devamlı temas halinde bulunmalıdır ki, fikirlerini ölü mefhum cesetleri halinden kurtarsın ve ihtirasla doldurarak ayaklandırsın.”

Tabii uydurma Türkçe ile yazılan edebi vasfı sıfır, ve 150 kelimeyle alim olanları, edebiyatı şiiri çocuk oyuncağına çevirenleri okursanız, pek de sözde geçen teminatlara ulaşamayabilirsiniz. Ben size Türk klasiklerini tavsiye ederim. Lakin 1920 ile 40 arasında çıkan bazı kitapları okurken dikkatli olmak lazım. İnkılapları yaymak için, bazı kıymetlerimizi kötüleyen, hor görüp iteyen eserler var. Satır aralarında büve çok defa dikkat edilmezse belli olmuyor. Lakin büyük yazar da var aralarında aynı zamanda.