Piyasada ekran kartı kıtlığı

Bu konuyu okuyanlar

emiiirrrr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Selamlar.
Son bir aydır sizde fark etmişsinizdir ki, piyasada ekran kartı kıtlığı var. Olanlar ya düşük performanslı ya da çok çok pahalı ürünler. Sizce bu durumun(yetersizliğin) sebebi nedir, neden piyasada ekran kartı yok? Sizce bu durum yakında düzelir mi?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Rootsyl

Profesör
Reaksiyon puanı
514
ekran kartlarının yapımında kullanılan gddr6 hafızaların üretimi koronadan dolayı pert durumda. Bu parçayı temin edemeyen nvidia ve amd ekran kartı üretimini çok yavaşlattı.

Bruh Moment

Asistan
Reaksiyon puanı
275
Pandemi sebebiyle fabrikalar tam kapasite çalışmıyor, taşıma ve ulaşımda çok sorun var. Son olarak: Karaborsacılar tüm kartları yedi.

emiiirrrr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Pandemi sebebiyle fabrikalar tam kapasite çalışmıyor, taşıma ve ulaşımda çok sorun var. Son olarak: Karaborsacılar tüm kartları yedi.
Haklısın bu konuda. Karaborsacılar ve mining yapanlardan dolayı piyasa mahvoldu. Umarım en kısa süre de normale döner :/

Özgür Ç..

Dekan
Reaksiyon puanı
6,465
Coronadan dolayı zaten üretim yavaşladı birde üstüne mining çıkınca kart kalmadı Nvidia ve amd mart sonuna düzeleceğini söylüyor ama ne kadar tutar bilinmiyor bende 3070 alacağım ama ne olacak bakalım.

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Koronavirüs'ten dolayı olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleyen moderatör:

emiiirrrr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Coronadan dolayı zaten üretim yavaşladı birde üstüne mining çıkınca kart kalmadı Nvidia ve amd mart sonuna düzeleceğini söylüyor ama ne kadar tutar bilinmiyor bende 3070 alacağım ama ne olacak bakalım.
Bu bir iki hafta içinde stokların düzeleceğini söylediler. Umarım bi an önce olur acilen bir pcye ihtiyacım var :/

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Tam konuyu özetleyen bir video gördüm bugün.