Piksel Sorununu Ortadan Kaldırın

Erdem Yener

Asistan
Özellikle cep telefonu ile yaptığınız fotoğraf çekimlerinde meydana gelen piksel sorununu Neat Image ile kolaylıkla düzeltebileceksiniz.

Cep telefonu çekimlerinde, tarayıcıdan geçirdiğiniz resimlerde ve televizyondan yaptığınız doğrudan kayıtlarda meydana gelen piksel sorunlarına karşı en büyük yardımcınız Neat Image.


Yazılımın ana sayfasında yer alan Open Input Image butonuna tıklayarak ölü piksellerini düzeltmek istediğiniz resminizi belirliyorsunuz. Ardından Noise Filter Settings bölümünden ise pikselleri düzeltme oranını ayarlıyorsunuz. Fazla aşırıya kaçmış oranlar resmi oldukça pürüzsüzleştirse de gerçekçilikten de bir o kadar uzaklaştırıyor.

Örneklere Göz Atın

Ayarlar bölümünde mümkün olduğunca normal bir oran belirledikten sonra Output Image bölümünden resminizin son halini görebilir ve isterseniz kaydedebilirsiniz. Neat Image ile yeniden düzenlenmiş fotoğraf örneklerine buradan ulaşabilirsiniz.

İndirin

Programın bu sürümü bazı kısıtlamalar içeriyor. Eğer bu kısıtlamaları kaldırarak tam sürümü kullanmak isterseniz 29,90 Dolar ödemeniz gerekmektedir.

::
Yazılımı indirmek için tıklayın. (2,05 MB)

::
Yazılım hakkındaki sorunlarınızı SDN forumlarında cevaplıyoruz.

Bilgi için: ABSoft
Yazan: M. Erdem Yener
SDN - http://shiftdelete.net
 

zelenga

Profesör
nasıl kullanıldığı hakkında bilgi var mı

"Open Input Image" ile resmi açıyoruz...
2.sekme "Auto Profile"a tıklıyoruz(sadece ilk kullanımda.sonraki resimlerde istemiyor).
3.sekmedeki ayarlarla uğraşmadım.Ama özel bir resimse kurcalayıp daha iyi olabilir mi diye bakabilirsiniz.
4. sekmeden "Apply" ile temizlemeyi yaptırıp "Save Output Image" ile de kaydedebiliriz.
 
Üst