PHP Veritabanı

Bu konuyu okuyanlar

023

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,603
Arkadaşlar Bir Şey Soracağım, Ben HTML Öğrenmeye Çalışıyordum Sonra repl.it Diye Bir Site Buldum Orada SubDomain ile Site Kurabiliyordunuz Hemde Kodları Kendiniz Yazıyordunuz Neyse Hızlı Geçiyorum Buraları Ben Öğrenirken PHP Diye Bir Dil Öğrendim Baya Bi Geliştim Fakat Bir Sorunum Var Ben Sosyal Ağ Gibi Bir Site Yapmak İstiyorum Fakat Kendi Bilgisayarımda Olmadığı İçin Veritabanı Oluşturamıyorum Fakat Veritabanı Oluşturup Kullanabileceğim Bir Site Varsa Söylermisiniz Yada Veritabanı Hangi Uzantıyla Kullanılıyor Kodlarını Kendim Yazayım. Yardımcı Olun Lütfen Ciddi Bir Site Kurmak İstiyorum.Bu Arada Bu Veritabanını Sitemde Nasıl Kullanırım Nasıl Bağlarım Bunlarıda Söylerseniz Sevinirim
Siteye Burdan Girebilirsiniz
Kendi Yaptığım Akıldaki Sayıyı Bulma Sitesi

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Veritabanını localde yani kendi sisteminde tutabilirsin. En azından test amaçlı daha iyi olur. Projeyi geliştirdikten sonra veritabanını bir sunucuya alırsın. Orası kolay önemli olan proje. Sen şuan local veritabanı için XAMPP diye bir program var onun kullanımını araştır yardımcı olur sana. Subdomain olayına gireceksen github üzerinden yap bu arada.

023

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,603
Çok Teşekkür Ederim. Fakat Subdomain Olayından Kastım Bu Web Sitesinin Repl.co Diye Bir Sitesi Daha Var ve Orada Subdomain ile İstediğim Kodlama Dilinde Kod Yazabiliyorum ve Sonra Gerçek Bir Siteye Benziyor. Subdomain Olayına Giriştim Bile Yani :D
Veritabanını Hangi Kodlama Dilinde Yazacağımı Bilmiyorum Yani Dosya Uzantısı Nedir Table Olarak Tutsam PHP de Buna Erişebilir miyim?