Photoshop öğrenmek istiyorum

Bu konuyu okuyanlar

MyNickname

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar başlık gayet açık ve net, eğitim videolarını izle internette bir sürü kaynak var vs. cevaplar verecek olanlar için zaten bunlardan başlayacağım fakat henüz 0 seviyesinde olduğum için belki vereceğiniz ufak tavsiyeler daha hızlı öğrenmeme yarayabilir. Eğitim videoları izlemekten başka ya da bununla eşzamanlı olarak yapmamı önerdiğiniz herhangi bir öneriniz var mı? Bu arada sahip olduğum sürüm photoshop cc 15, cs6 sürümüyle tam olarak ne farkı var hala anlayabilmiş değilim sizce cc 15 yeterli midir? Buna ekleyebileceğim farklı yazılımlar varsa onlara da açığım

donmezhasan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Resim programını ben de ilk olarak photoshop ile başladım. Orta derecede de öğrendim sayılır. Fakat programın ağırlığı ve bana göre gereksiz özellikleri vakit kaybına neden oluyordu. Sağ olsun bir arkadaş firewoks önerdi ve denedim.
Gayet basit ve hızlı, işimi de fazlasıyla görüyor. Çok nadir olarak yetersiz kaldığı oldu belki ama bir şekilde telafi ettim. Photoshopu öğrenme amacın ne ona göre yol çizersen iyi olur. Eğer tamamen resimler ile ilgili çalışacaksan devam edebilirsin. Ve profesyonel destek almanı öneririm. Ben site yapıyorum ve resimleri sanal ortama yüklediğim için firewoks işimi görüyor. Bu gibi işler yapacaksan hiç girme derim. İyi şanslar.

MyNickname

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Resim programını ben de ilk olarak photoshop ile başladım. Orta derecede de öğrendim sayılır. Fakat programın ağırlığı ve bana göre gereksiz özellikleri vakit kaybına neden oluyordu. Sağ olsun bir arkadaş firewoks önerdi ve denedim.
Gayet basit ve hızlı, işimi de fazlasıyla görüyor. Çok nadir olarak yetersiz kaldığı oldu belki ama bir şekilde telafi ettim. Photoshopu öğrenme amacın ne ona göre yol çizersen iyi olur. Eğer tamamen resimler ile ilgili çalışacaksan devam edebilirsin. Ve profesyonel destek almanı öneririm. Ben site yapıyorum ve resimleri sanal ortama yüklediğim için firewoks işimi görüyor. Bu gibi işler yapacaksan hiç girme derim. İyi şanslar.

Dostum ben profesyonel olarak grafik tasarımla uğraşacağım fireworks'u ilk defa duydum bilmem işe yarar mı sektörde herkes photoshop kullanıyor farklı bir program bile kullansam bunu öğrenmem şart

donmezhasan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Profesyonel olarak öğrenceksen photoshop en iyi elbet. O zaman özel ders tavsiye ederim. Piyasada vardır mutlaka. Fireworks çok basit kalır yanında.

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
İnternet'ten 100 adet farklı formatlarda resim indir ve o resimler üzerinde farklı düzenlemeler yap. Aklına gelenleri denemeye çalış. Mutlaka bir şeyler öğrenirsin. Photoshop bilmek profesyonel yapmaz. Mesleğin Fotografçılık ise profesyonelsindir. Profesyonel'in türkçesi, "Meslek" oluyor. Photoshop daha çok Fotograf işleme üzerine tasarlanmış. Grafik ise çizim ile ilgili bir uğraş. Tasarrım yine ayrı bir konu. Her alanda tassarım olur. Tasarlayabilmek için işleyeceğin konu hakkında teknik bilgiye sahip olmalısın. Özet olarak: Photoshop'ta takılı kalma. Her şeyi dene. Photoshop'u ağırrlıklı olarak Fotografçılar kullanıyorlar. İşin içine tasarrım ve grafik girince, Paintnet, Xara Photo $ Graphic Desighner, İnkscape, CorelDRAW gibi başka yazılımlar ile de tecrübe edinmelisin.

alpacino_34

Müdavim
Reaksiyon puanı
495
Amotorsen Photospace den başla Photoshop CC Ye kadar geliştir Png Yapmayı Dene Formatlama Yani

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Dostum ben profesyonel olarak grafik tasarımla uğraşacağım fireworks'u ilk defa duydum bilmem işe yarar mı sektörde herkes photoshop kullanıyor farklı bir program bile kullansam bunu öğrenmem şart

Grafik tasarımcılar photoshop kullanmıyor grafik tasarımcı olarak işe gireceksen corel ilistıreytır bilmen gerek photoshopu da hatrı sayılır bilmen gerekiyor elbet ama öncelik vector bazlı programlar ammavelakin fotoğrafçılık için düşünüyorsan photoshop ve lightroom bilmen gerek

Son mesajlar