Phishing Denemeleri Başarılı Oluyor!

  • Konbuyu başlatan shiftdelete.net
  • Başlangıç tarihi
S

shiftdelete.net

SDN Okuru
Phishing Denemeleri Başarılı Oluyor!

Sanal alemin tehlikelerinden biri olan phishing Google'ın verilerine göre son dönemde yükselişe geçti. Üstelik bu denemelerin neredeyse yarısı amacına ulaşıyor, kullanıcılar tuzağa düşüyor.
 

kmurat

Dekan
Kişisel bilgilerinizi en kolay çaldırabileceğiniz yerler, Facebook ve benzeri sosyal ağlar. Bir kişnin hesabına bir kez girmeyi başardınızmı, tüm arkadaş ve arkadaşların da arkadaşlarınn sayfalarına sorunsuz giriş yapabiliyorsunuz. Bir de cep telefonu numarasını da bir şekilde öğrenebilirseniz, veya biliyorsanız, o hesaba, kendi hesabınızmış gibi giriş yapabiliyorsunuz. Siz yapabiliyorsanız, başkalarıda yapabiliyor. Siz daha önce bir başkasının hesabına veya bilgilerine ulaşmayı başarabilmişseniz, bşkalarınında sizin hesabınızda cırıt atıyor olması çok doğal.

Henüz bir bamka hesabınız yok ve de paranız da yoksa, O zaman tabii kendinizi rahat his edebilirsiniz. Sizin adınıza birilierinin sevgili bulma stelerine üye olduğunu fark edene kadar. Yada üye olduğunuz sitede Viagra reklamları ile karşılaşana kadar.

Üye olduğunuz yerlerde güvenlik ayarları varsa, önce o ayarları inceleyip, kişisel bilgilerinizi korumayı öğrenmenizde fayda var.
 
Üst