Philip Morris 'in hikayesi.

Bu konuyu okuyanlar

Jerusalem

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Marlboro firması ilk kurulduğunda işleri çok kötü gidiyormuş. Şirket iflasın eşiğindeyken bi adam gelmiş, "Satışları bir ayda 3 katına çıkarırım ama bunun karşılığında da şirketin yarısına ortak olurum. Yok, çıkaramazsam ömrümün sonuna kadar fabrikada bedava tütün sararım" demiş. Malboro'nun sahipleri zaten çıkmaz sokaktaymış, "Bir haftaya kalmaz batıcaz, kaybedecek neyimiz var ki?" diyerek kabul etmişler teklifi. Adamın bunlardan tek isteği binlerce boş Malboro kutusuymuş. Zaten depoda milyonlarcası varmış, talebini karşılamışlar hemen. Sonra bizimki bütün paketleri tek tek ezmiş ayağıyla, gece 12'den sonra da hepsini uçaktan bütün Amerika'nın üstüne atmış.Sabah millet uyanınca bir bakmış ki her tarafta boş Marlboro kutuları. "Yav, bu sigara bu kadar çok içildiğine göre vardır bi hikmeti!" diyerek sigara bayilerine akın etmişler. Şirket bir ayda 3 değil 5 katı satış yapmış. Tabi bizim adam da şirketin yarısına ortak olmuş. O kişi de Philip Morris'in ta kendisiymiş.

Gerçek olduğundan emin falan değilim, sadece okudum bi' yerde ve eklemek istedim.

RuNaL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
71
bu durumda amerikalar sazan oluyorr :D :D

Jerusalem

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
RuNaL dedi ki:

Evet bizlerde Philip Morris ürünlerini tüketen bi' toplum olarak aynalı sazan oluyoruz. :)

RuNaL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
71
Jerusalem dedi ki:
RuNaL dedi ki:

Evet bizlerde Philip Morris ürünlerini tüketen bi' toplum olarak aynalı sazan oluyoruz. :)

öyle değil bi gece de sadece yerde gördükleri için içmeye başladıkları için biz ise dışarıdan gelen herşeye hayran oldugumuz için içiyoruz :)

m1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
ah ah tüm sigara üreticilerini boğazlayasım geliyor nedense.

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
bu amerikan hikayeleride bitmez hiç :) yokmudur onlarda kara murat falan ;D

Jerusalem

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
RuNaL dedi ki:
Jerusalem dedi ki:
RuNaL dedi ki:

öyle değil bi gece de sadece yerde gördükleri için içmeye başladıkları için biz ise dışarıdan gelen herşeye hayran oldugumuz için içiyoruz :)
Ben, daha çok alternatif kalitede bi' ürün olmadığından tüketiyorum, herkesler tarafından bilinir ki I. Kalite tütün ve fındık üretimimizin tamamına yakını ihraç ediyoruz. Bahsi geçmiş iken söylemek isterim, dünyanın en büyük Fındık ihracatçılarından biriyiz, İtalya ile çekişiyoruz. Bu gerçekten çok hoş bi' haber değil mi.
Dışardan gelenlere hayranlık duyduğumuz kısmına gelince, bunu tartışmak bile gereksiz. :)