PFDK Derbi Cezalarını Açıkladı

Bu konuyu okuyanlar

XAFER37

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Bu ne be beşiktaşa resmen torpil yapmışlar 4 maç nedir.

jomily

Doçent
Reaksiyon puanı
20
Trabzon - Sivasspor maçı...Dakika 89..Maç 1-0 Trabzon'un üstünlüğü ile devam ederken sahaya giren birkaç seyirci yüzünden

birkaç değil arkadaşım sadece 1 kişi

1234502_10151614694596417_1007639020_n.jpg

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Türkiye Futbol Federasyonu 1. Başkanvekili Ufuk Özerten, seyircisiz oynama cezası olan maçlara sadece kadın ve 12 yaş altı çocukların alınması uygulamasının bu sezon da devam ettiğini açıklarken, Tahkim Kurulu cezayı onaması halinde Beşiktaş 4 maçını kadın ve 12 yaş altı çocuklar karşısında oynayacak.

Öte yandan talimatta yapılan değişiklik gereği kadın ve 12 yaş altı çocukların izlediği bir müsabakada futbol disiplin kurallarına aykırı bir durum gerçekleşirse, PFDK'nın alacağı karar uyarınca sezon sonuna kadar kadın ve 12 yaş altı çocuklar da seyircisiz izleme cezası alan takımlarının karşılaşmalarını izleyemeyecek. (NTV SPOR)

sesu12

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Beşiktaş ve Beşiktaş tribünleri bu ülkenin vicdanıdır..

komoon

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Aynı olay TT Arena'da olsaydı.. Görün o zaman curcunayı... Artık 10 maç mı 15 maç mı gerisini siz düşünün..

o zaman türk futbolunun geleceğini kurtarmak için ibretlik örnek bir ceza verilirdi :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Buradaki çok bilmişler acaba cevaplayabilirmi? Galatasarayın Beşiktaş karşısında mağdur edildiği,hakem kararlarıyla puanının çalındığı en son maç ne zamandı? Ha çok bilmiş kardeşler? Burak'ın elini gördünüzmü siz?Yoksa alyınız burakmısınız?

açıkca kendi adıyla yazamayan arkadaş,

motta'nın caza sahasında balıklama atlaşını hakem penaltı çalmadığı için mi konuşmorsun ?
yoksa sende Lama mısın pardon motta?

Nemre

Profesör
Reaksiyon puanı
29
Hadi gene iyisin BJK, 2 maçla yırttın. 4 maç vermiş ceza verilmiş, birde tahkime giderler(yüz yok nasılsa) 2 ye iner o ceza.
Burada en büyük tepkiyi Trabzonun göstermesi gerek, kupa kupa diye ağlamakla olmuyor bu işler.Çıkın konuşun bu ne perhiz bu ne lahana turşusu diye.

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
o zaman türk futbolunun geleceğini kurtarmak için ibretlik örnek bir ceza verilirdi :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

açıkca kendi adıyla yazamayan arkadaş,

motta'nın caza sahasında balıklama atlaşını hakem penaltı çalmadığı için mi konuşmorsun ?
yoksa sende Lama mısın pardon motta?

Kardeşim bu isimsiz SDN Okuru arkadaşlar inan Bana coğu burdaki üyeli arkadaşlar kendi nick yazamıyan CIKIŞ yaparak SDN Okuru olarak yazıyor Bir kaç kişi yakaladım ben Böyle Neden cekiniyorlar kendi Nick yazmayı anlamıyorum :)

Paramore

Dekan
Reaksiyon puanı
27
Bu ceza çok daha ağır olmalıydı. Hiç adil olmamış gibi geldi bana.

bayadres

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Maç sonucunu açıklamak neden bukadar uzun sürüyor anlamıyorum...

nbthnknt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Açık konuşayım, Türk futbolunu bu hale getiren Hakemler ve Futbol Ahlâkından yoksun birtakım futbolcuLARdır.
-Fırat Aydınus ne zaman bir BJK maçını yönetse yine "Allah'ım gene mi bu adam" diyorum, yıllardır sadece hobi olarak takımımın maçlarını takip ederim,ne fanatiğim ne de ilgisiz, ama ismini cismini tanıdığım tek hakem Fırat Aydınus'tur sebepleri de mâlum.
-Beşiktaşlıyım ve diğer takımlardaki iyi oynayan futbolcuları da izlemeyi severim, ama Felipe Melo'nun da yukarda bahsettiğim Futbol değerlerinden yoksun olduğunu düşünüyorum.
-Beşiktaşa yeni transfer olmuş bir oyuncu rakibine tükürmüş, çok yazık.. Bu güne kadar takımımın futbol ahlâkıyla övünüyordum, ne yazık ki maçla birlikte onu da kaybettik.
-TFF'nin BJK'ya verdiği cezalar konusunda da bir adaletsizlik var besbelli.
-Peki ama benim samimi bir şekilde merak ettiğim birşey var, sen hem maça Fırat Aydınus'u vereceksin, hem de ceza verirken(!) kıyak geçeceksin? Bence buarda başka mercîlerin futbola müdahalesi var. hani böyle korkutur gibi, sindirmeye çalışır gibi bir hava hissettim ben...
-TFF'deki şahıslarla ilgili yorum yapamayacağım o kadar da derin futbol bilgim yok :)

semihx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
birkaç değil arkadaşım sadece 1 kişi

1234502_10151614694596417_1007639020_n.jpg

işte türk futbolunun acınası resmi işte Türk adaleti. Böyle şerefsizleri getirirsen basa böyle komik cezalar gelir! Resmen bizle dalga geçiyorlar. Ulan nasıl o tüpcü koltukta hâlâ oturabiliyorlar anlamıyorum biri de çıkıp şunları indirsın arkadaş bunlar bırakmaz o koltuğu. Bir tane bile adaletli insan yok şu ülkede ?

yeni_raki

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Açık konuşayım, Türk futbolunu bu hale getiren Hakemler ve Futbol Ahlâkından yoksun birtakım futbolcuLARdır.
-Fırat Aydınus ne zaman bir BJK maçını yönetse yine "Allah'ım gene mi bu adam" diyorum, yıllardır sadece hobi olarak takımımın maçlarını takip ederim,ne fanatiğim ne de ilgisiz, ama ismini cismini tanıdığım tek hakem Fırat Aydınus'tur sebepleri de mâlum.
-Beşiktaşlıyım ve diğer takımlardaki iyi oynayan futbolcuları da izlemeyi severim, ama Felipe Melo'nun da yukarda bahsettiğim Futbol değerlerinden yoksun olduğunu düşünüyorum.
-Beşiktaşa yeni transfer olmuş bir oyuncu rakibine tükürmüş, çok yazık.. Bu güne kadar takımımın futbol ahlâkıyla övünüyordum, ne yazık ki maçla birlikte onu da kaybettik.
-TFF'nin BJK'ya verdiği cezalar konusunda da bir adaletsizlik var besbelli.
-Peki ama benim samimi bir şekilde merak ettiğim birşey var, sen hem maça Fırat Aydınus'u vereceksin, hem de ceza verirken(!) kıyak geçeceksin? Bence buarda başka mercîlerin futbola müdahalesi var. hani böyle korkutur gibi, sindirmeye çalışır gibi bir hava hissettim ben...
-TFF'deki şahıslarla ilgili yorum yapamayacağım o kadar da derin futbol bilgim yok :)

Fırat Aydınus'un Beşiktaşlı olduğunu cümle alem biliyor, tribünlerin bestesi bile "Beşiktaş'ın çocuğu Fırat Aydınus" diye, bence Aydınus'a gereğinden fazla tepki veriliyor. (Hakemliğini beğenmem ama sanki günah keçisi ilan edilmek isteniyor) keza Melo öyle

BERVA

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Okuru yormaya gerek yok ben cevap vereyim.
Motta'nın pozisyonu penaltıydı değildi bilemem ! Maçı canlı izledim.
Maç esnasındaki tekrarda Motta'nın ayağına müdahale olduğu görülüyordu.
Özette " 03:30 "da açıkça belli Motta'nın tekmeliğine Dany'nin yaptığı müdahale.
http://www.ligtv.com.tr/mac-ozetleri/spor-toto-super-lig

nbthnknt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fırat Aydınus'un Beşiktaşlı olduğunu cümle alem biliyor, tribünlerin bestesi bile "Beşiktaş'ın çocuğu Fırat Aydınus" diye, bence Aydınus'a gereğinden fazla tepki veriliyor. (Hakemliğini beğenmem ama sanki günah keçisi ilan edilmek isteniyor) keza Melo öyle

Katılmıyorum.

XAFER37

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Maçın sonucunu ne zaman açıklayacaklar daha ses çıkmadı.

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Beşiktaş maçında kırmızı kart gören Felipe Melo'nun 2 maçlık cezası onandı.

Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, Beşiktaş - Galatasaray derbisinde yaşananlarla ilgili Disiplin Kurulu'nun Siyah - Beyazlı kulübe verdiği 4 maçlık cezayla ilgili kararını 9 Ekim'de yapılacak duruşmalı toplantı sonrası vereceğini açıkladı.

Tahkim Kurulu'ndan yapılan açıklamada "Beşiktaş A.Ş 'nın PFDK'nın 26.09.2013 tarih ve E.2013-2014/130, K.2013-2014/153 sayılı kararına itirazlarına dair Kurulumuzun E.2013/229 numaraya kayıtlı dosyası incelendi. İtirazın süresinde olduğu, gerekli harcın yatırıldığı görüldü. Talep doğrultusunda 09.10.2013 Çarşamba, günü saat 17.00'da duruşma açılmasına, duruşma gün ve saatinin Beşiktaş A.Ş'ye bildirilmesine karar verilmiştir" denildi.

Melo'nun cezası onandı

Tahkim Kurulu, Beşiktaş derbisinde kırmızı kart gören Galatasaraylı Melo'nun 2 maçlık cezasını onadı. Kurul, PFDK'nın Melo'ya verdiği 13 bin liralık para cezasını ise kaldırdı. Tahkim'den yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Galatasaray A.Ş futbolcusu Felipe Melo de Carvalho 'nun PFDK'nın 26.09.2013 tarih ve E.2013-2014/130, K.2013-2014/154 sayılı kararına itirazına dair Kurulumuzun E.2013/228 numaraya kayıtlı dosyası incelendi. İtirazın süresinde olduğu, gerekli harcın yatırıldığı görüldü. Yerinde görülmeyen duruşma talebinin reddine; müsabaka görüntülerini içeren CD de izlenmek suretiyle tüm dosya üzerinde yapılan müzakere neticesinde;

- PFDK'ca Galatasaray A.Ş futbolcusu Felipe Melo de Carvalho'ya rakip takım sporcusuna yönelik ciddi faulü nedeniyle FDT'nin 42. Maddesi uyarınca 2 resmi müsabakadan men cezası verilmesinde sübut, hukuki nitelik ve cezanın tayini bakımından bir isabetsizlik bulunmadığı anlaşıldığından, bu yönden yapılan itirazın reddine, cezanın onanmasına oybirliği ile;

- PFDK'ca Galatasaray A.Ş futbolcusu Felipe Melo de Carvalho'ya ihraç sonrası sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle FDT'nin 35/2. ve 34/4. maddeleri uyarınca verilen 13.000.-TL para cezasının kaldırılmasına oybirliği ile;

- Kurulumuzca yaptırımın ertelenmesine ilişkin verilen kararlar ışığında FDT'nin 101. maddesinde belirtilen şartları taşımadığı anlaşılan "yaptırımın ertelenmesi" talebinin reddine oybirliği ile (2013/230 K.); karar verilmiştir."

KAYNAK

ikspi

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Melo forma göterdi tamam da, o şekilde faul yapan tek buymuş gibi davranıldı bence. Ayrıca bir forma gösterince böyle olacaksa...

komoon

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Melo forma göterdi tamam da, o şekilde faul yapan tek buymuş gibi davranıldı bence. Ayrıca bir forma gösterince böyle olacaksa...

olurmu hocam forma göstereceğinine şeyini tut göster daha iyi...

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
İyi ceza gelmiş Tüpçü Zihniyeti adil bişeyler beklemek hata zaten...!!!