Peygamber Devesi Ve Yılan

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Vahşi yaşamdaki hayat döngüsü kusursuz bir biçimde işliyor.

Tabiatın en çevik avcılarından üyelerinden olan yılanlar, bazen av da olabiliyor. Hem de bir böceğe..

Devasa bir peygamber devesi, kendine av olarak bir yılanı seçiyor. Uzun bir boğuşmanın ardından yılan, böceğin elinden kurtulmayı başarıyor fakat her yılan onun kadar şanslı değil...

[SDNTV3]http://videonuz.cubecdn.net/flvideo/peygamber-devesi-ve-yilan.flv[/SDNTV3]

En son haber

adrasa

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
Peygamber devesi baya büyükmüş :)

nicktenban

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Ne değişik şeyler var be... Ben bu begleseli bulup idmde sıraya koyarım :):)

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Bu böcekler çok acayip, bildiğin yaprak ve dalları gibi.Küçükken ufak olanını görmüştüm yeşillikte.Videodaki ise aşmış biraz:)

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
Bi Orantı Sorunu Var Bu Videoda

Ya Yılan Çok Küçük Yada Peygamber Devesi Çok Büyük :)

Fantoma

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Orantılar biraz yanıltıcı gibi değil mi?
Ama ben bir belgeselde bir tarantulanın, 1 metre boyunda bir yılanı afiyetle götürdüğünü izledim.
Tropikal bölgelerde yaşayan böcek türleri bizim ülkemizde görebildiğimizden hayli gelişmiş.
Yani bildiğimiz örümcekleri düşünün, bir de tropikal bölgelerde yetişkin, bacak açıklığı ile ölçüldüğünde 25 cm. boyu olan tarantulayı.
Peygamber devesinin saldırdığı yılanın boyu yaklaşık 20 - 30 cm. gibi.
Ama yine de iyi cesaret. :)

Blackout

Müdavim
Reaksiyon puanı
383
Yılanın çok ufak olduğunu düşünüyorum. Ancak olay direkt boyutla alakalı değil elbette. Bu videodakinden çok daha fazlası için;

Orantılar biraz yanıltıcı gibi değil mi?
Ama ben bir belgeselde bir tarantulanın, 1 metre boyunda bir yılanı afiyetle götürdüğünü izledim.
Tropikal bölgelerde yaşayan böcek türleri bizim ülkemizde görebildiğimizden hayli gelişmiş.
Yani bildiğimiz örümcekleri düşünün, bir de tropikal bölgelerde yetişkin, bacak açıklığı ile ölçüldüğünde 25 cm. boyu olan tarantulayı.
Peygamber devesinin saldırdığı yılanın boyu yaklaşık 20 - 30 cm. gibi.
Ama yine de iyi cesaret. :)

Sanırım aynı belgeseli ben de izledim. :) İkisi çok kısa bir süre temas halinde bulundu; örümcek, yılanı saniyenin yüzde bilmem kaçı kadar erken fark ettiği için, düşmanından önce o zehirlemiş. Yılan felç geçirdi bildiğin, bir-iki saniye içerisinde gitti hayvancağız. Sonra örümcük bir güzel ağzını açtı yılanın, zehrini içine akıtarak eritti, meybuz gibi sömürdü, yedi bitirdi ve kabuğunu (derisini) yuvasından çıkartıp attı. İnanılmaz bir belgeseldi. Bir süre ağzım açık boş boş bakmıştım etrafa. :laugh: Üstelik yılan da gerçekten büyük bir yılandı diye hatırlıyorum.

ck-xe

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
Peygamber develeri ciddi ciddi büyük olabiliyor

[video=youtube;Y0ExpwpzGsE]http://www.youtube.com/watch?v=Y0ExpwpzGsE[/video]

BrknEs

Müdavim
Reaksiyon puanı
166
bir söz vardır boyundan büyük işlere kalkışmayacan diye ama doğada bu kanun yok beklenmedik olaylar olabiliyor...

POWER

Müdavim
Reaksiyon puanı
161
[video=youtube;2S5wN0ttTnU]http://www.youtube.com/watch?v=2S5wN0ttTnU&feature=player_embedded[/video]

buuu neee :S

Son mesajlar