Perşembenin gelişi Çarşambadan belli oldu, R. Tayyip emir verdi 'Gönül Seferberliği' başlıyor

Bu konuyu okuyanlar

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
#SONDAKİKA Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yarından tezi yok, yeni bir gönül seferberliği başlatıyoruz. Çarşambadan itibaren de bizzat sahaya inerek, milletimize gidecek kendimizi anlatacak, onun da derdini dinleyeceğiz.

1 yıla kadar seçim var demek. Daha fazla oy kaybı olmadan, seçim yapmak istiyorlar anlaşılan. Zaten son dönemlerde "cehape" diye yüklenmelerin arkasından bir şeyler çıkacağı belliydi.

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
Çoban kendi koyunlarının derdini dinlese de anlamaz ki ben tam anlamadım bu işi.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
#SONDAKİKA Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yarından tezi yok, yeni bir gönül seferberliği başlatıyoruz. Çarşambadan itibaren de bizzat sahaya inerek, milletimize gidecek kendimizi anlatacak, onun da derdini dinleyeceğiz.

1 yıla kadar seçim var demek. Daha fazla oy kaybı olmadan, seçim yapmak istiyorlar anlaşılan. Zaten son dönemlerde "cehape" diye yüklenmelerin arkasından bir şeyler çıkacağı belliydi.
Siyaset savaşı işte kısacası. Ne beklersin? :)

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
ben tam anlamadım bu işi.

Anlaşılmayacak birşey yok xPhoenix06, eğer birileri fitneyi fesadı meslek edinmiş, ortalığa sürekli nifak yayıyorsa artık konuşulacak bir mevzu kalmamış demektir. Gözlüğünüz siyahsa her şeyi kapkaranlık görmeniz mukadder olur.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Açıkçası ben kısa vadede seçim olacağını sanmıyorum ama muhalefet inatla seçim arıyor. Burada Siyasi manevralar var gibi.

Yakın zamanda CHP'nin kurultayı var kurultay öncesi ortalık bir karışsın günden değişsin ayağına böyle söylemlerle muhalafeti gazlıyor gibime geliyor benim. Acaba erken seçim olur mu diye bir tutam bal çalındımı ağızlarına harıl harıl bu konu konuşulur heryerde tüm gündemler unutulur. Sonra Erdoğan çıkar daha benim 3 yılım var görüyorsunuz Muhalefet heryerde Erken seçim diye bağırıyor yenilen pelvan güreşe doymuyor der. +1 +2 puanı alır :)

Sonuçta kozlar şuan için Erdoğan ve Bahçelinin elinde bence 3 yılllarını yakıp erken seçime gitmezler. ( Baktılar sistem gitmiyor ülke zorda gene çıkış bileti kendi ellerinde kendi istedikleri zamanda seçime giderler. ) Kısa vadede seçimin ülkeye hiçbir şey kazandırmayacağını düşünüyorum.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Kim iktidar olur sence ? Nasıl olur meclis çoğunluğu nasıl sağlanır.
Erdoğan olamayacak zaten. AKP adayını merak ediyorum, CB olamayacağını da çok iyi biliyorum.
Muhtemelen ya Ali Babacan ya da Millet İttifakı adayı olur Cumhurbaşkanı. Cumhur ittifakının adayından şu saatten sonra hayır gelmez. 3 büyük şehrin oyunu almış Millet ittifakı, var mı ötesi?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Erdoğan olamayacak zaten. AKP adayını merak ediyorum, CB olamayacağını da çok iyi biliyorum.
Muhtemelen ya Ali Babacan ya da Millet İttifakı adayı olur Cumhurbaşkanı. Cumhur ittifakının adayından şu saatten sonra hayır gelmez. 3 büyük şehrin oyunu almış Millet ittifakı, var mı ötesi?

Açıkçası daha bu köprünün altından çok sular akacak ama bu kadar erken hayal kurmayın üzülürsünüz bak.

CHP-HDP-İYİ parti ittifakında derin çatırdamalar var. Sen bu şekilde devam eder mi sanıyorsun halen ? Belediye seçimlerinde birlikte oy kullananların çoğu şuan bin pişman neden Ekrem İmamoğluna verdik diye. ( Görevden alınan belediyeleri ziyaret etmesi Selahattın Demirtaşın tiyatrosuna gitmesi HDP ile dirsek temasında olunmasından flan milliyetçi İYİ partilileri kızdırdı bir dahakine zor oy verirler. )

İYİ parti HDP ile yan yana gelemekten rahatsız. CHP desen oyu FİX yüzde 25. Son zamanda 6-7 anket çıkmış hepsinde aynı oranlar yüzde 25.

HDP desen bizim oyumuzu alıyonuz sonra vebalı gibi dışlıyorsunuz kafasında ittifakı alenen açıklayın diyor bu iş sakat. Ayrıca seçim zamanı bir bakmışın Selahattin Demirdaş'ın serbest bırakılacağı tutar yada HDP'nin Cumhurbaşkanı adayı olur ittifaka katılmaz.

Zonra AKP'den belediye seçimleri zamanı diğer ittifaka kayanların çoğuda pişman ( Ekrem İmamoğluna verdik birşey değişmedi anlayışı ile tekrar AKP'ye dönebilirler. )

Muhalefetin tek güvendiği nokta DEVA ve GELECEK partisi idi. Ama onlarda tırt çıktı yüzde 1 bile alamıyor görünüyorlar. Ben Muhalefetin işini çok çok zor görüyorum.

Hee kazara oldu diyelim bu durumda çok kötü ülke için :( Cumhurbaşkanı CHP'den mecliste 5'li koalisyon anca yüzde 51 yapabiliyor. Sen HDP ile İYİ parti ortak el kaldırır mı sanıyon ? Veya HDP ülke çıkarına el kaldırır mı sanıyon ? Veya CHP bu partilere liderlik edebilir önderlik edebilir mi sanıyon ?

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Açıkçası daha bu köprünün altından çok sular akacak ama bu kadar erken hayal kurmayın üzülürsünüz bak.

CHP-HDP-İYİ parti ittifakında derin çatırdamalar var. Sen bu şekilde devam eder mi sanıyorsun halen ? Belediye seçimlerinde birlikte oy kullananların çoğu şuan bin pişman neden Ekrem İmamoğluna verdik diye. ( Görevden alınan belediyeleri ziyaret etmesi Selahattın Demirtaşın tiyatrosuna gitmesi HDP ile dirsek temasında olunmasından flan milliyetçi İYİ partilileri kızdırdı bir dahakine zor oy verirler. )

İYİ parti HDP ile yan yana gelemekten rahatsız. CHP desen oyu FİX yüzde 25. Son zamanda 6-7 anket çıkmış hepsinde aynı oranlar yüzde 25.

HDP desen bizim oyumuzu alıyonuz sonra vebalı gibi dışlıyorsunuz kafasında ittifakı alenen açıklayın diyor bu iş sakat. Ayrıca seçim zamanı bir bakmışın Selahattin Demirdaş'ın serbest bırakılacağı tutar yada HDP'nin Cumhurbaşkanı adayı olur ittifaka katılmaz.

Zonra AKP'den belediye seçimleri zamanı diğer ittifaka kayanların çoğuda pişman ( Ekrem İmamoğluna verdik birşey değişmedi anlayışı ile tekrar AKP'ye dönebilirler. )

Muhalefetin tek güvendiği nokta DEVA ve GELECEK partisi idi. Ama onlarda tırt çıktı yüzde 1 bile alamıyor görünüyorlar. Ben Muhalefetin işini çok çok zor görüyorum.

Hee kazara oldu diyelim bu durumda çok kötü ülke için :( Cumhurbaşkanı CHP'den mecliste 5'li koalisyon anca yüzde 51 yapabiliyor. Sen HDP ile İYİ parti ortak el kaldırır mı sanıyon ? Veya HDP ülke çıkarına el kaldırır mı sanıyon ? Veya CHP bu partilere liderlik edebilir önderlik edebilir mi sanıyon ?

CHP-HDP-İYİ parti ittifakı mı ? o nasıl oluyor be anlatsana biraz :)
Millet ittifakın da hdp yok , hdp akpye oy vermiyor diye ittifak içine atamazsın bir partiyi..

bizde akp-fetö ittifakı mı diyelim ki zaten öyle , bu bayram günü yine saçmalığın üstünde

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134

HDP ile ittifak falan değiller, sadece şov yapıyorlar. Çok sevdiklerinden değil yani.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
HDP ile ittifak falan değiller, sadece şov yapıyorlar. Çok sevdiklerinden değil yani.

Bu ülkenin insanları saf değil :D Seçim zamanı bütün sözde PKK liderleri çıkıp büyükşehirlerde CHP'ye oy vereceksiniz demedi mi ? HDP 25 yıldır isterse yüzde 1 oy alsa bile tüm İL ve Büyükşehirlerde belediye başkanı adayı çıkarırken bu sefer CHP'nin istediği illerde çıkarmadı.

Üstüne seçim sonrası yapılan açıklamaları görmemek için kör olmak lazım. HDP'li yetkili bir sürü isim bizim sayemizde kazandınız biz destekledikte aldınız. Bizim oylarımızı alırken iyidi İttifakı resmiyete dökün tarzı açıklamarı gördük.
İYİ parti normalde CHP ilede Taban tabana zıt bir parti. HDP olmadan onlar bile tek başına CHP'den hoşnut değil sırf bu yüzden istifa eden milletvekillerinin haddi hesabı yok. ( Ayrıca İYİ parti tabanı CHP ile aynı safta yer almak istemiyor. Gençliği CHP ile mücadele ile geçmiş ülkücü insanların CHP iktidar olsun diye çalışması ters geliyor adamlara.
Mantıkende İYİ parti İttikfakın küçük ortağı CHP iktidar olsun HDP ülkenin içine daha iyi sızsın diye önümüzde ki seçimde tüm güçleri ile çalışacaklarını hiç sanmıyorum.
( Erdoğan İYİ partiye gelin benim yanımda ittifak alın dese havada kapacaklar gibi bir his var içimde )

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
O işler hislerle olsaydı şuan neler olacağını ben yazmayayım. CHP'yi destekliyorum dediğimi de hatırlamıyorum. Neyse sadece siz doğruları biliyorsunuz nasılsa, biz körüz.

O gün geldiğinde etiketlerim sizi. Bu mesajı da alıntılarınıza kaydedin, haksız çıkar isem dalga geçersiniz.

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Bu ülkenin insanları saf değil :D Seçim zamanı bütün sözde PKK liderleri çıkıp büyükşehirlerde CHP'ye oy vereceksiniz demedi mi ? HDP 25 yıldır isterse yüzde 1 oy alsa bile tüm İL ve Büyükşehirlerde belediye başkanı adayı çıkarırken bu sefer CHP'nin istediği illerde çıkarmadı.

Üstüne seçim sonrası yapılan açıklamaları görmemek için kör olmak lazım. HDP'li yetkili bir sürü isim bizim sayemizde kazandınız biz destekledikte aldınız. Bizim oylarımızı alırken iyidi İttifakı resmiyete dökün tarzı açıklamarı gördük.
İYİ parti normalde CHP ilede Taban tabana zıt bir parti. HDP olmadan onlar bile tek başına CHP'den hoşnut değil sırf bu yüzden istifa eden milletvekillerinin haddi hesabı yok. ( Ayrıca İYİ parti tabanı CHP ile aynı safta yer almak istemiyor. Gençliği CHP ile mücadele ile geçmiş ülkücü insanların CHP iktidar olsun diye çalışması ters geliyor adamlara.
Mantıkende İYİ parti İttikfakın küçük ortağı CHP iktidar olsun HDP ülkenin içine daha iyi sızsın diye önümüzde ki seçimde tüm güçleri ile çalışacaklarını hiç sanmıyorum.
( Erdoğan gelin benim yanımda ittifak alın dese havada kapacaklar gibi bir his var içimde )

''Seçim zamanı bütün sözde PKK liderleri çıkıp büyükşehirlerde CHP'ye oy vereceksiniz demedi mi ? ''

Bak sende bizde olan birşeyden olup olmadığından şüpheliyim , hala bu saçma gereksiz şeyi yazıyorsun chp-hpdy'miş , bunu bizim buralarda 5 yaşında ki kızanlar bile inanmaz..

İmamoğlu ne dedi bir videosunda senin gibi birine izledin mi?

'' Banane kardeşim dedi hdp bana oy veriyorsa banane ''bu açıklama zaten okey dedirtiyor , hdp , chpye oy verdiği için onu ittifak olarak suçlayamazsınız , bir çoğunuz böylesiniz kendi çevrenizi kandırırsınız o kadar .

Al bende sana bunları atayım o zaman bende senin seviyene ineyim ;

B696D20A-8C40-4432-9376-EBD8AD699156_w408_r1_s.jpg

meral-aksener-in-fethullah-gulen-ile-fotografi_1561154_m.jpg

ZBS1UBR70cad-88iwWmV0Nyx5hO7dOyRWyd3r_IKjWJ_H6zrTOmswmjfaFIJl12K5rns3KWH-sgsDbIIPFlyTozyx_4K8YUMm2QOTWS41kXrx6uIDGw1oK0=s0-d-e1-ft

Bak bunlara , şimdi bunlar senin iftiralarına göre daha çok sağlam bir iftira oluyor , bu görsellere bakarak sen Recep Tayyip Erdoğanı Fetöcü , Kürdistancı ilan edebilirmisin ? evet 2 saniye düşündün edemiyorsun değil mi , o halde sende o chp-hdp saçmalığını bırak , başka da birşey demiyorum zaten sana yazarak şuan 3 dakika mı kaybettim boş yere.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Şahsi fikrim zaten chp bir süredir ağzında geviş getirip duruyor erken seçim erken seçim diye. Yine erken seçim yapıp, onca seçim masrafını bize kitleyecekler.

Öte yandan akp kan kaybediyor. Yinede çağdaş koyunların partisi chpnin kazanacağını da düşünmüyorum. Babacan ve Davutoğlu çok güzel zamanda adaylığını açıklasalar da, planlandığı gibi ak partinin oyunu düşürseler bile çok başarılı olamazlar. Ak parti ne yapar eder 2023 vaatleri ile gene olası yapılacak seçimi alır.

Öte yandan İyi, Chp ve Hdp'nin oy birliğini bu kesimi tutanlar haricinde herkes çok çok iyi biliyor.

bizde akp-fetö ittifakı mı diyelim ki zaten öyle , bu bayram günü yine saçmalığın üstünde
Allah akıl sağlığı versin.

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Millet ittifakı adayını bilemem ancak yeni kurulmuş malum partilerden herhangi birinin Cumhurbaşkanı olamayacağı fikrimi net söyleyebilirim kendi adıma, bir ittifak içine girmezlerse şu an bulunan %10 barajını bile aşacaklarını düşünmüyorum. Özellikle bakan olduğu dönemde tüm bu işler olurken kafasını kuma gömen ve şimdi o dönemde olan aynı şeyleri televizyonlarda çılgınlar gibi eleştiren ''tiktoker'' beyefendi için bu yolun sonu görünmüyor. Son cümlelerim Ali Babacan için geçerli değil tabii.

sappien

Asistan
Reaksiyon puanı
326
pkk'nın sözlerini önemseyip 'bak pkk şuna böyle dedi' diyenin kanından ve aklından şüphe ederim. pkk bir bölücü terör örgütüdür ve açıklamalarının hiç bir önemi yoktur çünkü tek gayesi Türk milletini bölmektir.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
''Seçim zamanı bütün sözde PKK liderleri çıkıp büyükşehirlerde CHP'ye oy vereceksiniz demedi mi ? ''

Bak sende bizde olan birşeyden olup olmadığından şüpheliyim , hala bu saçma gereksiz şeyi yazıyorsun chp-hpdy'miş , bunu bizim buralarda 5 yaşında ki kızanlar bile inanmaz..

İmamoğlu ne dedi bir videosunda senin gibi birine izledin mi?

'' Banane kardeşim dedi hdp bana oy veriyorsa banane ''bu açıklama zaten okey dedirtiyor , hdp , chpye oy verdiği için onu ittifak olarak suçlayamazsınız , bir çoğunuz böylesiniz kendi çevrenizi kandırırsınız o kadar .

Al bende sana bunları atayım o zaman bende senin seviyene ineyim ;

B696D20A-8C40-4432-9376-EBD8AD699156_w408_r1_s.jpg

meral-aksener-in-fethullah-gulen-ile-fotografi_1561154_m.jpg

ZBS1UBR70cad-88iwWmV0Nyx5hO7dOyRWyd3r_IKjWJ_H6zrTOmswmjfaFIJl12K5rns3KWH-sgsDbIIPFlyTozyx_4K8YUMm2QOTWS41kXrx6uIDGw1oK0=s0-d-e1-ft

Bak bunlara , şimdi bunlar senin iftiralarına göre daha çok sağlam bir iftira oluyor , bu görsellere bakarak sen Recep Tayyip Erdoğanı Fetöcü , Kürdistancı ilan edebilirmisin ? evet 2 saniye düşündün edemiyorsun değil mi , o halde sende o chp-hdp saçmalığını bırak , başka da birşey demiyorum zaten sana yazarak şuan 3 dakika mı kaybettim boş yere.

CHP'nin seçim ittifakı ile AKP'nin kan dursun diye uğraştığı çözüm sürecini bir tutuyorsan sen gram işi bilmiyon demektir. ( İlk söylediğimde bir çıkar ilişkisi var ama diğerinde MİLLİ MESELE var analar ağlamasın kan dursun birlik beraberlik olsun diye yapılmış bir şey. O zaman seçimde yoktu. )

HDP'nin şuan en sevmediği isim kimdir diye bir anket yapsak yüzde 99 Erdoğan çıkar buna hayır diyecek birisi var mı ? Neden Erdoğan çıkar çünkü onların kuyruğuna en çok basan odur. 2. Kim çıkar en sevmedikleri Devlet Bahçeli. ( Bu iki isime veya yakınlarına oy verirler mi ? Tabi ki vermezler. )

Ama CHP'ye oy verebiliyorlarsa demek ki kendi çıkarlarına çalışabilidği için veriyorlar. ( HDP alenen İttifakı kabul ederken bu CHP'nin biz ittifak yapmadık ki laflarıda tam komedi :D Bu korklarlık ve siyasi bilgisizlik yüzünden tüm olay bu ...

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Size ufak bir soru sorayım. HDP'li belediye başkanları görevden alınınca EN ÇOK SES kimden çıkıyor ?

Azcık Siyaneti takip eden gazeteleri Köşe yazarlarını okuyanlar bunu bilir.
Adamın alenen terör ile ilişkisi çıkmış herşey bilgili belgeli mahkeme kararı ile görevden alınıyor ama ses gene CHP'den geliyor bu normal bir şey mi sizce ?
( Bir Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olarak buna aklınız eriyor mu ? HDP'nin bu belediyelerine kayyum atanıyor diye rahatsız oluyorsalar bu işte bir iş vardır. )

Siyasette azcık neden sonuç ilişkisi yapmak lazım. HDP'li isimler daha 1 hafta önce attığı tweet arkasından Kemak Kılıçtaroğlunun yaptığı açıklama. ( Kayyup atanan belediyelerin suçlu olduğunu bile bile sırf HDP'yi küstürmemek için genede böyle açıklamalar yapılıyor işte. ) ( Sonra bu ülkenin milliyetçilerinden ülkücülerinden İYİ partililerden oy iste ittifak yap.

1590342997092.png

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Size ufak bir soru sorayım. HDP'li belediye başkanları görevden alınınca EN ÇOK SES kimden çıkıyor ?
Bu "adalet" adı altında yapılan ve benim de tasvip etmediğim çok gereksiz bir şov. Bunu ben de desteklemiyorum. Ama sıkıntı şurada. Madem PKK'ya peşkeş çekiyorlar, nasıl aday oldular? AKP'li seçmenin seçilemeyeceği bilindiği için izin verildi, nasıl olsa seçilmiş birini istedikleri gibi indirebiliyorlar. Sıkıyorsa Ankara'da yapsınlar haydiii?

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
nasıl olsa seçilmiş birini istedikleri gibi indirebiliyorlar.
İstedikleri gibi değil Terör ile bağlantısı olduğu mahkeme kararı ile kesin olanları indiriyorlar ve görevden alıyorlar. ( Başında Terör belası olan bir ülkde muhalefet partisininde buna destek çıkması gerekir tahliye olsunlar göreve geri gelsinler dememesi lazım.

Sıkıyorsa Ankara'da yapsınlar haydiii?
Ankarada'da yapamazlar. Çünkü Mansur Başkan MHP kökenli ve HDP ile gram işi olmaz hiçbir yerde onların adını bile anmaz barındırmaz. ( Gerekirse seçim kaybeden onlardan oy dilenmez. )
Ama Mahkeme kararı ile kanıt olsun İBB başkanı bile görevden alınır yeter ki belge bilgi olsun kimsede bir şey diyemez.

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Bu seçimi bence bizim 3.Meclis'in olduğu yer yani Dikmen, Ayrancı, Kavaklıdere, Balgat semtlerinin görüşlerine sahip parti kazanacak. Anlayan anladı.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Ama Mahkeme kararı ile kanıt olsun İBB başkanı bile görevden alınır yeter ki belge bilgi olsun kimsede bir şey diyemez.
Yani 1 kez koltuğundan edilen ve 2. kez %10 farkla o koltuğa çıkan birisi tekrar indirilecek?
Melih Gökçek Fetö ile bağlantısı vardı, buna rağmen Erdoğan istifa ettirdi diye AKP seçmeninden yemediği hakaret kalmadı. Biz ona oy verdik, sen kimsin istifa ettiriyorsun diye. Benim tam tersim babam bile AKP'ye oy vermedi o olaydan sonra. Gören görüyor hocam.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Yani 1 kez koltuğundan edilen ve 2. kez %10 farkla o koltuğa çıkan birisi tekrar indirilecek?
Melih Gökçek Fetö ile bağlantısı vardı, buna rağmen Erdoğan istifa ettirdi diye AKP seçmeninden yemediği hakaret kalmadı. Biz ona oy verdik, sen kimsin istifa ettiriyorsun diye. Benim tam tersim babam bile AKP'ye oy vermedi o olaydan sonra. Gören görüyor hocam.

Hayata bakış açısı farkı. Benim kırmızı çizgim PKK bu ülkeye bu kadar zararı olan PKK ile yan yana gezen el ele olan PKK ile ilişkisi çıkan babam olsa tanımam. PKK'nın yardakçısı YPG PYD gibi terör örgütlerine onlar terorist değil diyenler ilede.

Sana terör ile işikisi çıkarsa görevden alınır diyom sen yüzde 10 fark diyon o diyon bu diyon. ( Teröristimi savunacan meydanlara çıkıp öyle birşey olsa ? ) İsterse yüzde 99.9 oy ile seçilsin.

Melih Gökçek'inde kanıtlasınlar atsınlar içeri abi FETO ile bağlantısı çıktı ise 17-25 Aralık sonrası. ( Adamın 25 yıldır dokunulmazlığı yok üstüne 2-3 yıldır belediye başkanıda değil arkasında siyasal bir güçte yok kanıtlasınlar. Boş beleş iftiraya çamur at izi kalsına dönüyor mesele.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Melih Gökçek Fetö ile bağlantısı vardı,

Sevgili Utku, Allah beni affetsin, o iblisin peşinden tam otuz yıl bulundum. Gerçi benim örgütsel hiyerarşide bir rolüm yoktu, etkili, yetkili biri değildim, ama birçok faaliyetlerine katıldım, sohbetlerine, gezilerine vs. alt düzey bir sempatizan olarak otuz yılımı verdim. Gönülden bağlıydım o aşağılık şeytana. Ta ki 17 Aralık olaylarına kadar... Ben ölesiye devletçi bir babanın oğluyum, o aşağılık yaratık o gün devlete saldırınca onu lanetledim ve bütün bağlarımı kopardım. Bu yüzden aylarca Allahıma tevbe istiğfarda bulundum ki böyle bir haine bunca yılımı heba ettim diye.

Ne ki camilerde ağlayıp zırlayan iblisi tanıyabilmek bir müslüman olarak gerçekten çok zor ve anlaşılması imkansız bir şeydi. Katıldığım toplantılarda tanıdığım birçok üst düzey insanların çoğu bugün benimle aynı nedamet içinde. Ama hep bu geçmişin ayıbı ile suçlanıyorlar. Sonuçta onlar da insan be Utku kardeşim, neylersin, bir çoğumuzun böyle bir ayıbı maalesef ki var... Bu hayatta yanılmayan, aldanmayan, kusur işlemeyen tek varlık Allah Tealadır be abicim.