Perinçek: Atatürkçü geçinenler, Amerikan emperyalizminin oyuncağı oldu

Bu konuyu okuyanlar

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Perinçek: Atatürkçü geçinenler, Amerikan emperyalizminin oyuncağı oldu

Günümüzde Atatürkçülüğün içini boşaltanlar, Amerika'nın oyuncağı olmuş durumda. Bunlar Amerikan emperyalizme en yakın durumdalar. Mehmetçiğin şehit olduğu Vatan Savaşına, “Saray Savaşı” diyenler cephelerini Türkiye gemisine dönmüşler. Erdoğan'a karşı düşmanlık onları Türk ordusuna ve vatan mücadelesine düşmanlık noktasına getirdi.

Atatürkçülük bugünkü savaş mevzisinde düşmana karşı saf tutmayı, tavır almayı, Mehmetçiğin, Türk ordusunun arkasında durmayı gerektiriyor.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Atatürkçülük, kendi topraklarımızın dışındaki bir yere, başka bir ülkeye binlerce Askerin yollandığı yerde, koskoca Tugay'ın bombalanmasına ve bunun üstünün örtülmesine göz yummamaktır. Bunlar gibi sözde Vatan Sever olmak çok kolay!

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
Atatürk'ü sevmek ile Atatürk'ü kullanmak farklı şeyler.

Bizim ülkemizdeki Atatürkçülerin maalesef çoğunun Atatürkün ilkeleri ile uzaktan yakından alakası yok, sadece isminden faydalanıyorlar.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Atatürkçülük, kendi topraklarımızın dışındaki bir yere, başka bir ülkeye binlerce Askerin yollandığı yerde, koskoca Tugay'ın bombalanmasına ve bunun üstünün örtülmesine göz yummamaktır. Bunlar gibi sözde Vatan Sever olmak çok kolay!
Sevgili Utku, Amerikan ordusu dünyanın dört bir yanında at koştururken bizim ordumuzun Ankaraya hapsedilmesi mi Atatürkçülük oluyor? Tugayımız nerede bombalandı bilmiyorum ama, burada mevzu edilen hususlarda özne'nin Atatürk değil, kendini Atatürkçü diye yaftalayanlar olduğunu hatırlatmak isterim.

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Nedir bu Atatürk düşmanlığı ya sizde yazık valla :)

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Sevgili Utku, Amerikan ordusu dünyanın dört bir yanında at koştururken bizim ordumuzun Ankaraya hapsedilmesi mi Atatürkçülük oluyor? Tugayımız nerede bombalandı bilmiyorum ama, burada mevzu edilen hususlarda özne'nin Atatürk değil, kendini Atatürkçü diye yaftalayanlar olduğunu hatırlatmak isterim.
Amerika gibi sömürgeci miyiz biz?

Reaksiyon puanı
5,172
images (4)~2.jpeg

Resimden ne kadar anlaşılıyor bilemiyorum ancak ortada işaretli olan 4 tane ilke atamızın temal aldığı Kemalizm'in ilkeleri. Çizgilerin dışında kalan ise atamızın benimse-me-diği diğer ilkeler.

İnsanlar kemalist denildiğinde ezanlara karşı duran,insanları idam eden, başını örttüğü için okuldan atan tipleri hatırlıyor. Birileri bu ülkeye Kemalizm adı altında bu anarşizmi yaptı ve insanlar bugün Kemalizm kelimesini duyunca haklı olarak o günleri hatırlıyor. Ancak bunun Kemalizm ile uzaktan yakından bir ilişkisi yok.

Açıkcası Atamız öldükten sonra biz bu ülkede Kemalizm adı altında anarşizm yaşadık, bu atamızın asla istemeyeceği bir şeydi ancak şuansa açık ve net bir şekilde yasal bir Faşizm yaşıyoruz. Gazeteciler tutuklaniyor, medya kuruluşları zorla satın alınıyor ve bu yapılanlar yasal olarak prosedüre işliyor.

Günümüzde Atamızın ilkeleri ile hareket etmeye çalışan milliyetçi kesimde ve CHP tabanında birkaç kişi var. Ancak bu birkaç kişi içinde ne Kılıçdaroğlu var nede Kaftancıoğlu(belki Atatürk ilkelerine saygı duyanlar arasına Akşener'i ekleyebiliriz)... Chp ile iyi parti eğer başa gelme hayalleri kuruyorsa acilen kadrolarındaki aşırı sağ ve aşırı sol kesimi üst mertebelerden ayırmalı. Bunu bu ülkenin iyiliği için yapmalı. Eğer bu partiler başa gelirse ve arkasından birde sağ sol kavgasına tutuşurlarsa(ki muhtemel olacak bir şey bu, zamanında oldu... Sağ ile sol birbirinden çok farklı iki yol) işte o zaman Türkiye bu günlerini bile arar.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Doğu Perikçek'in son zamanlarda ki konuşmarını çok doğru buluyor ve beğeniyorum açıkçası. Adam SOL uç görüşlü olsada tam bir vatan sever. PKK ve FETO ile mücadele dedimi AMerikan Emperyalizmine karşı mücadele dedimi akan sular durur ve Hükümetin yanında olurum kafasında.

Bu ülkede Atatürk'ün kurduğu parti altında milletvekili olup savaş olsa ESAD'ı tutarım diyen insanlar dolu. İHA SİHA neden kullanıyoz PKK'lıları neden vuruyoz diyen milletvekikleri dolu.
Sonra Suriye'de ne işimiz var diyecek kadar dünyadan bir haber insanlar var. Mavi vatanda neymiş Libya'da ne işimiz var diyenler. S400'e ne gerek var diyenler. Amerikan'ın beslemesi YPG'ye PYD'ye terör örgütü diyemeyenler var. Bu admalar çıkıp Atatürkçü veya Kemalist denilebilir mi akıl var mantık var.

Bugün Kemal Kılıçtaroğlu FOX TV canlı yayınına çıkmış. İktidar olursanız ilk iş ne yapacaksınız diyorlar faiz ile BORÇ ALACAZ diyor :D Mantık bu işte İMF'den yüksek faiz ile borç al geri ödeyeme sonra İMF birini atasın başına her yaptığına karışsın. ( Sözde demokratik ama icraatta mandacılık gibi yönetil. )

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,810
CHP iktidar olamıuorsa K.K ve izlediği yanlış politikalardan. Bu da öbür partilerin ekmeğine yağ sürmek oluyor tabiki..

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
CHP iktidar olamıuorsa K.K ve izlediği yanlış politikalardan. Bu da öbür partilerin ekmeğine yağ sürmek oluyor tabiki..

Buna kesinlikle kalıtılıyorum. Kemal Kılıçtaroğlunun sakin tavırları ve çok pot kıran yanlış söylemleri İktidarın ekmeğine yağ sürüyor.
2019 Yerel seçimlerinde Muhalefet fazla sayıda büyükşehir aldı ise bunda Kemal Kılıçtaroğlunun konuşmamasının etkisi vardır. ( Genelde Adaylara yüklendiler hiç müdahil olmadı olsa idi sırf onun yüzünden oy veremiyecek insanlar çok olurdu. )

Ayrıca Kemal Kılıçtaroğlunun muhalefet anlayışı Hükümet ne derse ne yaparsa tam tersi olduğu içinde güzel görünmüyor. Ve kendi tabanında destek buluyor yüzde 20-25 ten Erdoğan nefreti üzerinden ama ülkeyi kucaklayamıyor.

Yapacakları çok basit aslında doğruya doğru diyebilseler şimdiye AKP 10 kere gitmişti.
Suriye'ye mi girecek ordu biz Hükümetin arkasındayız ama Tüm sorunluluk onlarda deseler ihale AKP'ye kalacak. Ordu orada savaşta iken Ne işimiz var orada Esad iyi çocuk onunla anlaşalım masaya oturalım dedim mi ters tepiyor bu adam vatan hainimi gibi bir algı oluyor. Sonra sürekli kan dursun savaş bitsin diyor Rusya ile masaya oturdumu neden anlaşıyoz neden barış yapılıyor diye eleştirmeye başlıyor.

Yada devlet YPG'yi PYD'yi terör örgütü ilan ediyorse Muhalefette etmek zorunda bize göre Terör örgütü değil demek ne demek sen Türkiye Cumhuriyeti devletinin tanımamak oluyor resmen.

Ayrıca Atatürkçü bir partide PKK ile bağlantıları olan cenazelerine giden milletvekili olmamalı bence. Atatürkçü bir partide Ermeni soykırımı var diyen bir il başkanı olmamalı. DHKP-C ile ortak düşüncede olan üyeler olmamalı. Atatürkçü bir parti hapisten FETO ve PKK yandaşlarını çıkarma istediğinde olmamalı. Liste böyle böyle uzar gider. Atatürkçü bir parti tam bağımsız Türkiye demeli iken Faiz ile BORÇ alacaz dememeli mesela.

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,810
Buna kesinlikle kalıtılıyorum. Kemal Kılıçtaroğlunun sakin tavırları ve çok pot kıran yanlış söylemleri İktidarın ekmeğine yağ sürüyor.
2019 Yerel seçimlerinde Muhalefet fazla sayıda büyükşehir aldı ise bunda Kemal Kılıçtaroğlunun konuşmamasının etkisi vardır. ( Genelde Adaylara yüklendiler hiç müdahil olmadı olsa idi sırf onun yüzünden oy veremiyecek insanlar çok olurdu. )

Ayrıca Kemal Kılıçtaroğlunun muhalefet anlayışı Hükümet ne derse ne yaparsa tam tersi olduğu içinde güzel görünmüyor. Ve kendi tabanında destek buluyor yüzde 20-25 ten Erdoğan nefreti üzerinden ama ülkeyi kucaklayamıyor.

Yapacakları çok basit aslında doğruya doğru diyebilseler şimdiye AKP 10 kere gitmişti.
Suriye'ye mi girecek ordu biz Hükümetin arkasındayız ama Tüm sorunluluk onlarda deseler ihale AKP'ye kalacak. Ordu orada savaşta iken Ne işimiz var orada Esad iyi çocuk onunla anlaşalım masaya oturalım dedim mi ters tepiyor bu adam vatan hainimi gibi bir algı oluyor. Sonra sürekli kan dursun savaş bitsin diyor Rusya ile masaya oturdumu neden anlaşıyoz neden barış yapılıyor diye eleştirmeye başlıyor.

Yada devlet YPG'yi PYD'yi terör örgütü ilan ediyorse Muhalefette etmek zorunda bize göre Terör örgütü değil demek ne demek sen Türkiye Cumhuriyeti devletinin tanımamak oluyor resmen.

Ayrıca Atatürkçü bir partide PKK ile bağlantıları olan cenazelerine giden milletvekili olmamalı bence. Atatürkçü bir partide Ermeni soykırımı var diyen bir il başkanı olmamalı. DHKP-C ile ortak düşüncede olan üyeler olmamalı. Atatürkçü bir parti hapisten FETO ve PKK yandaşlarını çıkarma istediğinde olmamalı. Liste böyle böyle uzar gider. Atatürkçü bir parti tam bağımsız Türkiye demeli iken Faiz ile BORÇ alacaz dememeli mesela.
CHP kendi içinde revize yapsa(aptal saptal konuşan kişileri ihraç etmek vb.) ve K.K istifa etse ilk seçimde büyük yerlere gelebilir. Ama koltuk daha ağır bastığı için vazgeçmiyorlar . Dediklerinizde de %100 haklısınz

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Doğu Perinçek Gibi Bukalemundan Ziyade Birbirinize Yönelttiğiniz Güzel Sorulara Verdiğiniz Güzel Cevapları Beğeniyorum.

Perinçek Denen Zavallı Bile Olamayacak Mahlukatı Bilmeyenler Her Devirde Hangi Görüşe Hizmet Ettiğini Araştırabilirler. Ülkeye Herzaman Kaos ve Ayrımcılıktan Başka Birşey Vermemiş Birinin Bilinen Gerçekleri veya Yalanları Vurgulayarak Kendini Birilerine Şirin Gösterme Çabasından İleri Gitmez.

Amerikan Emperyalizminin Son 50-60 Yıl İçerisinde Ülkemizde Yetiştirdiği En Büyük Lejyoner Kendisiyken Bilinen Yanlış veya Doğruları Bunun Ağzından Dinlemek Okumak İğrendiriyor Beni.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
CHP kendi içinde revize yapsa(aptal saptal konuşan kişileri ihraç etmek vb.) ve K.K istifa etse ilk seçimde büyük yerlere gelebilir. Ama koltuk daha ağır bastığı için vazgeçmiyorlar . Dediklerinizde de %100 haklısınz

CHP sanki Halk bize oy vermesin diye uğraşıyor gibi geliyor bana. Ben artık bu iktidar değişsin diye düşünsem bile bu üstte yazdığım söylemlerde bulunan bir partiye gene oy veremem ki bizim kurtarıcımız bu parti diyemem ki gene elim mahkum gibi bu hükümete veririm. ( Daha bu yazdıklarım son 2-3 yıldır yaşananlar önceki söylemleri ve hareketlerini yazsam sayfalar almaz. )

Sen muhalefetsin senin kucaklayıcı olman gerekir sözcülerinin il başkanlarının temiz yüzlü ve sözleri kırıcı incitici aşağılayıcı insanlara üsten bakar olmaması gerekir. Ama CHP sözcülerine bakıyorum yada attığı tweetlere. ( Her hafta takip etmeye çalışıyorum parti sözcülerini yeminle dayanamıyorum izlerken kanalı değiştiresim geliyor. ) Bu kadar sert tersleyici ve alaycı konuşulmaz karşı taraf ile.

Mesela Veli Ağababa herkese bağırır gibi konuşuyor. Bir milletvekiline yakışmıyor söylemleri hareketleri. ( Meclise öğrenci diye YPG- PYD üyesi getiriyor bunlar terorist değil sadece öğrenci dedi 1 yıl geçmeden asker ile çatışırken Suriyede öldürüldü o kişiler. )

Mesela Özgür Özel söylemleri çok sert ve incitici. Sen Türkiye'nin sana oy vermeyen yüzde 75-80 ini kucaklayamazsın böyle.

Bu mecliste Erdoğan'a hakaret ettiği için darp edilen Engin Özkoç yada. Bu adam nasıl görevden alınmaz hayret mesela. Bu ülkedenin yüzde 52 oy verdiği Erdoğan'a hakaret eden adama oy verir mi insanlar ? Birde bazen parti sözcüsü o oluyor R leri söyleyemiyor ses tonu ve konuşma tarzı çok itici insanın dinleyesi gelmiyor.
Canan Kaftancıoğlunun dik ve tehlikeli söylemleri cabası.
Ben Savaş olsa Suriyeyi Tutarım diyen Milletvekili. Ezan ile dalga geçen Milletvekilleri partide tutuluyor. Ermeni Soykırımı var diyen insanı sabahıda kapının önüne koymayan parti Türkiye Partisi ve ATATÜRKÇÜ olamaz bence.