Penaltı Atışları Tarih Mi Oluyor?

Şehzade~

Profesör
[h=1]Penaltı Atışları Tarih mi Oluyor?[/h][h=2]FIFA Başkanı Blatter, penaltı atışlarına alternatif bulunmasını istedi.[/h]


Macaristan'da devam eden FIFA Kongresi sırasında bir konuşma yapan Sepp Blatter özellikle Franz Beckenbauer ve onunla birlikte çalışan futbol uzmanlarına seslendi.
Eleme karşılaşmalarında maçların berabere bitmesi durumunda penaltılara gidildiğini belirten Sepp Blatter, buna alternatif bulunmasını istedi.
Şampiyonlar Ligi'nde Bayern Münih'in üstün oynamasına rağmen Chelsea'ye penaltılarla boyun eğerek şampiyonluğu kaçırdığını hatırlatan Blatter, "Penaltı atışlarına gidildiğinde futbol bir trajediye dönüşebiliyor. Futbol bir takım oyunudur" diyerek penaltı atışlarının bu ruha uygun olmadığını kaydetti.
Bu örnekten yola çıkan Blatter, "Belki Franz Beckenbauer ve onun Football 2014 grubu, bize bir çözüm gösterebilir, belki bugün değil ama gelecekte" dedi.
"FUTBOLUN RUHUNA AYKIRI"
Tüm sezonun emeğinin, penaltı atışları sonucu alınmasının yanlış olduğunu savunan Blatter, "Kazananın penaltı atışları ile belirlenmesi, futbolun ruhuna aykırı. Bence bu kuralın yerini alacak bir alternatif üretmek için çalışmalara bir an önce başlamamız gerekiyor" diye konuştu.
Blatter bu konuda fikir üretme görevine ise kurulmasına ön ayak olduğu "Futbol 2014 Görev Gücü" adlı grubuna bıraktı.
Efsanevi Alman futbol adamı Franz Beckenbauer'in başkanlığını yürüttüğü grup, 2014 Dünya Kupası öncesi, futbolun nasıl daha çekici hale gelebileceği konusunda bağlayıcı olmayan fikirler bulmaya çalışıyor.

http://www.haberler.com/penalti-atislari-tarih-mi-oluyor-3654158-haberi/
 

sharlk

Asistan
İlk kez Sepp Blatter 'e katılıyorum bir takım çok üstün oynuyor vasat olan takım ise penaltılarda kupaya ulaşıyor bencede takım ruhuna aykırı.
 

eSa

Dekan
Yasaklı
Penaltı iyi. Eskiden altın gol vardı hatırlayın. Daha maçın bitmesine 10 dakka varken at bir gol maç bitsin. O muydu adalet. Belki rakip 2 tane atacaktı. Penaltı iyi. Yazı tura atsalar daha mı iyi. :)
 

VincentVega

Profesör
bence de penaltı iyi. hem penaltı tamamen şans değildir. atan adam atıyor gayet ya da kaleci iyiyse kurtarabiliyor örn: neuer
 
Frikik çekilsin, her maçı kazanırız Selçukla. :D

frikikçilerin fiyatı iki katına çıkar o zaman! :)

İlk kez Sepp Blatter 'e katılıyorum bir takım çok üstün oynuyor vasat olan takım ise penaltılarda kupaya ulaşıyor bencede takım ruhuna aykırı.


size katılmıyorum arkadaşım, futbol bir eğlence oyunudur nihayetinde. içinde tam adalet olan hiçbir şeyde heyecan barınmaz. futbolu güzel kılan husus risklere, adaletsizliklere teşne bir spor olmasıdır. eh bunun biraz acısı olsa da! :)
 

Fantoma

Profesör
Penaltı uygun.
Bir takım iyi oynayabilir ama gol atamaz.
Diğeri kötü oynar, gol atar.
Bu tür iyi oynayan, kötü oynayan bir kıstas olamaz.

Örnek, Süper Final ilk Fenerbahçe, Galatasaray maçı.
İyi oynayan Galatasaraydı, golleri Fenerbahçe attı.

Madem iyi oynadı, yerse, atsın beş tane, geçsin, gitsin.
Örnek ilk sezon Fenerbahçe, Galatasary maçi.
Galatasary hem iyi oynadı, hem de üç adet gol attı.

Futbol oyununun esprisi bu.
İyi oynamak başka, gol atabilmek başka.
 

Mai Nai

Guru
Onursal Üye
Yazı tura atılsın :D

Yada maç boyunca 3 korner bir penaltı olsun, bu şekilde %90 beraberliklerin önünede geçmiş olurlar :D
 

BrknEs

Dekan
bence penaltı kalmalı ya bu düşünce çok saçma o maçta şuda olabilirdi Munıh bastırırken Chelsea bir kontrayla da maçı kazanabilirdi ozaman kontra ataklardan atılan goller sayılmasın :D

bence penaltı kalmalı ya bu düşünce çok saçma o maçta şuda olabilirdi Munıh bastırırken Chelsea bir kontrayla da maçı kazanabilirdi ozaman kontra ataklardan atılan goller sayılmasın :D
 
Üst