Haber Pegasus çalışanlarının Kadir Gecesi paylaşımına "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan soruşturma başlatıldı.

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

abcdefdfhgjas

Müdavim
Reaksiyon puanı
751
s-ccebe9e22f0c10e99016cf87fedb37d8474a1bba.jpg

Applemania

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,461

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,239
Yine aynı terane halkı kin ve düşmanlığa tahrik, yaw he he

Hakimleri piste alalım o zaman

Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca pegasus çalışanları kara para mı aklamış yurt dışına para mı kaçırmış?
Evrakta sahtecilik mi yapmış?

İçki içti diye soruşturma, şeriat geldi haberimiz yok herhalde

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059

Sen neden inatla konuyu çarpıtmaya çalışıyon ?

İçki içti diye kimseye soruşturma açıldığı flan yok. Göz göre göre bu kadar da yapma.

Mesele dini değerlerle dalga geçmeleri Rabbim Kabul etsin ne demek kadeh tokuştururken üstünede Kadir gecesi özel yazmak neden ?

Kimse içmelerine bir şey demiyor. Zaten ALkollü mekanlar açık kapatan yok içmek isteyen milyonlarca insan gider içer banane bizene ! Ama din ile müslüman ile dini değerler ile dalga geçemez bu kadar basit.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,239
Mesele dini değerlerle dalga geçmeleri Rabbim Kabul etsin ne demek kadeh tokuştururken üstünede Kadir gecesi özel yazmak neden ?
AKP den bıktı insanlar artık hala fark edemiyor musun kafayı yedi insanlar, herkes senin gibi değil kusura bakma

Sen hala titanikteki kemancı modundasın, seninde bu halini görecez merak etme belki daha beter olacaksın ??

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
AKP den bıktı insanlar artık hala fark edemiyor musun kafayı yedi insanlar, herkes senin gibi değil kusura bakma

Yaa konu ile AKP'nin ne alaksı var saçmalama lütfen şu siyasi nefretini bir kenera bırak artık.

Kadir gecesi AKP'ye özel bir gece sanki saçmalama lütfen. Dünyada 1.6 Milyar Müslüman için kutsal bir günde yapılacak iş değil bu kadar basit. Bunu savunmaya çalışma gereksiz yere.

abcdefdfhgjas

Müdavim
Reaksiyon puanı
751

Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik veya Aşağılama Suçu

Madde 216 (1) Halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik eden kimse, bu nedenle kamu güvenliği açısından açık ve yakın bir tehlikenin ortaya çıkması halinde, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(2) Halkın bir kesimini, sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılayan kişi, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(3) Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılayan kişi, fiilin kamu barışını bozmaya elverişli olması halinde, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,239
Yaa konu ile AKP'nin ne alaksı var saçmalama lütfen şu siyasi nefretini bir kenera bırak artık.

Kadir gecesi AKP'ye özel bir gece sanki saçmalama lütfen. Dünyada 1.6 Milyar Müslüman için kutsal bir günde yapılacak iş değil bu kadar basit. Bunu savunmaya çalışma gereksiz yere.
Hoop dedik kanalını izlemeni öneririm kabe dibinde araplar erkek erkeğe sevişip öpüşüyor senin Arap kardeşler yani.

Yoo kim nefretten bahsediyor Allah razı olsun akpden sonunda bunlar yaşanmaya başladı.

Dünya sapıttı kardeş boşver sen kendine bak

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,239

Madde 216 (1) Halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik eden kimse, bu nedenle kamu güvenliği açısından açık ve yakın bir tehlikenin ortaya çıkması halinde, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(2) Halkın bir kesimini, sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılayan kişi, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(3) Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılayan kişi, fiilin kamu barışını bozmaya elverişli olması halinde, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
Sağol söylemesen bilmiyordum ?

Neyse seni beni alakadar etmez

Yine aynı terane halkı kin ve düşmanlığa tahrik, yaw he he

Hakimleri piste alalım o zaman

Ayrıca pegasus çalışanları kara para mı aklamış yurt dışına para mı kaçırmış?
Evrakta sahtecilik mi yapmış?

Şu mesajım için ne dersin peki?

23 nisan ve 29 Ekim kutlayan kafirdir ve şeriat çağrısı?

Herkes birşeyler yapıyor

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Hoop dedik kanalını izlemeni öneririm kabe dibinde araplar erkek erkeğe sevişip öpüşüyor senin Arap kardeşler yani.

Yoo kim nefretten bahsediyor Allah razı olsun akpden sonunda bunlar yaşanmaya başladı.

Dünya sapıttı kardeş boşver sen kendine bak

Senin azcık büyüdüğünü ne zaman görecez ! O kadar alakasız ve saçma örnekler veriyon ki BANANE BUNLARDAN !

Arabistanda araplar erkek erkeğe sevişiyorsa o zaman buradan çıkarmamız gereken sonuç nedir ! Türkiye'de Kadir gecesi ile dalga geçilebilir ve dini değerler aşağılanabilir mi diyecez...

Tekrar söylüyorum yapılan işe TCK'ya göre ceza verilmeyecektir yüzde 99 ama yapılan ayıptır günahtır bu kadar basit. Buna duyarlı olan olur olmayan olmaz oda beni ilgilendirmez. Pegasus duyarlı davrandı ve benden artı puanı kaptı.

Son düzenleme:

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Afiyet olsun.

Emnn

Jet Sesi, Özgürlüğün Sesidir!
Emektar
Reaksiyon puanı
1,816
Olaya gereksiz yere siyaset sokmak saçmalıktır. Aynı şeyi Müslümanlar, başka bir din için yapsa demediğinizi bırakmazsınız.

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Bir dine bağlı olmayabilirsin, sevmeyebilirsinde ama saygı duymak zorundasın. Dalga geçer gibi Kadir gecesinin olduğu gün böyle paylaşım yapmak cahilliğin daniskasıdır. Allah akıl fikir versin.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,239
Bir dine bağlı olmayabilirsin, sevmeyebilirsinde ama saygı duymak zorundasın. Dalga geçer gibi Kadir gecesinin olduğu gün böyle paylaşım yapmak cahilliğin daniskasıdır. Allah akıl fikir versin.
Bi düşün neden 2002 den önce böyle olaylar yaşanmıyordu herkes haddini biliyor ve dostane yaşıyordu? Neden kimsenin kimseye saygısı kalmadı?

Bu yapılanların dine ve Allah a karşı olduğunu düşünmüyorum, kızım sana söylüyorum gelinim sen anla misali bir olay bence.

Eğer düşündüğüm gibi değilse direk Allah a karşı yapılıyor ise o zaman cidden Allah hidayet versin, ama ben yukarıda yazdığım gibi olduğunu düşünüyorum ?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Bi düşün neden 2002 den önce böyle olaylar yaşanmıyordu herkes haddini biliyor ve dostane yaşıyordu? Neden kimsenin kimseye saygısı kalmadı?

Bu yapılanların dine ve Allah a karşı olduğunu düşünmüyorum, kızım sana söylüyorum gelinim sen anla misali bir olay bence.

Eğer düşündüğüm gibi değilse direk Allah a karşı yapılıyor ise o zaman cidden Allah hidayet versin, ama ben yukarıda yazdığım gibi olduğunu düşünüyorum ?

İçki içen veya dinlere saygısı olmayan insanlar her dönemde var 50 sene öncede vardı 500 sene önce de.

2002 öncesi böyle olayların yaşanıp yaşanmadığını bilmiyoruz ki Sosyal medya yoktu o zamanlar. Belki yaşanıyordu ama görmediğimize bilmiyorduk. Bak benim bizzat tandıklarım akrabalarımda var 11 ay neredeyse her gece içerler veya ateist olanlar ama Ramazan oldu mu saygıdan içmez içersede gizli kapaklı içer kimseye söylemez yaymaz müslümanlar ile dalga geçmez. Bu yapılan alenen göze sokma.

Lakin burada Sosyal medyaya alenen atıp paylaşılması altına üstüne kadir gecesi ile ilgili yakışıksız laflar yazılması Rabbim kabul etsin denmesi flan var işte. Yok AKP'ye göndermeymiş yok şöyleymiş böyleymiş diyerek olacka iş değil bu.

Velevki bu insanlar AKP nefreti ile yapıyor haklı mı oluyorlar hee o zaman Dini değerlerle dalga geçmek normal sıradan onlara hak mı diyecen !!! Gerçekten siyasi nefret mantıklı düşünmenin önüne geçiyor senin. Bu hiç iyi bir durum değil.

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,239
İçki içen veya dinlere saygısı olmayan insanlar her dönemde var 50 sene öncede vardı 500 sene önce de.

2002 öncesi böyle olayların yaşanıp yaşanmadığını bilmiyoruz ki Sosyal medya yoktu o zamanlar. Belki yaşanıyordu ama görmediğimize bilmiyorduk.

Lakin burada Sosyal medyaya alenen atıp paylaşılması altına üstüne kadir gecesi ile ilgili yakışıksız laflar yazılması Rabbim kabul etsin denmesi flan var işte. Yok AKP'ye göndermeymiş yok şöyleymiş böyleymiş diyerek olacka iş değil bu.

Velevki bu insanlar AKP nefreti ile yapıyor haklı mı oluyorlar hee o zaman Dini değerlerle dalga geçmek normal sıradan onlara hak mı diyecen !!! Gerçekten siyasi nefret mantıklı düşünmenin önüne geçiyor senin. Bu hiç iyi bir durum değil.
Bilmiyorum yapanlara sormak lazım neden yaptılar ben fikir yürütüyorum

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,239
Sen fikir yürütmekten çok kılıf arıyon gibi...
Mahallenin berberi benim eski arkadaş adam Finlandiya ya gitmeye çalışıyor ihtimalide var, geçen konuşuyoruz dedi böyle böyle on numara herşey tek sıkıntı sürekli kara bulutlar var dedi, dedim daha iyi sabah 7 de kalk içkini koy balkonda otur iç.

Bana dediği buradan kurtulursam namaza başlayacam dedi.

Neden burada namaza başlamıyorsun dedim.

Bu ülkede namaz kılma isteğim olmuyor dedi gidene kadarda kılmam dedi.

İnsanların geneli böyle.

Kılıf mılıf yok GERÇEK var

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Mahallenin berberi benim eski arkadaş adam Finlandiya ya gitmeye çalışıyor ihtimalide var, geçen konuşuyoruz dedi böyle böyle on numara herşey tek sıkıntı sürekli kara bulutlar var dedi, dedim daha iyi sabah 7 de kalk içkini koy balkonda otur iç.

Bana dediği buradan kurtulursam namaza başlayacam dedi.

Neden burada namaza başlamıyorsun dedim.

Bu ülkede namaz kılma isteğim olmuyor dedi gidene kadarda kılmam dedi.

İnsanların geneli böyle.

Kılıf mılıf yok GERÇEK var

Sizin mahallenin berberi öyle dediyse tamam o zaman :) Tek sorun bu zaten...

Yaa arkadaşım ben isterse iktidara HDP gelsin genede inancımdan veya dinimden neden vazgeçeyim veya başka dinlere neden hakaret edeyim !!! Gerçek bir müslümansam. O kadar alakasız ve saçma örnmekler veriyorsun ki insası süpheye düşürüyon bu nasıl birisi nasıl bir yaşantısı var daha ne olabilir ne diyebilir diye.

Boş beleş bahane uydurmanın anlamı yok. Namaza başalyacakmışmışta şöyleymiş böyleymiş. Ülke Sofu olacakta tek sıkıntı iktidar zaten... :(

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,239
Sizin mahallenin berberi öyle dediyse tamam o zaman :) Tek sorun bu zaten...

Yaa arkadaşım ben isterse iktidara HDP gelsin genede inancımdan veya dinimden neden vazgeçeyim !!! Gerçek bir müslümansam. O kadar alakasız ve saçma örnmekler veriyorsun ki insası şüpheye düşürüyon.

Boş beleş bahane uydurmanın anlamı yok. Namaza başalyacakmışmışta şöyleymiş böyleymiş. Ülke Sofu olacakta tek sıkıntı iktidar zaten... :(
Ekonomi bu duruma düşerse ve hala senin evinde duşakabin varmıydı ya denirse, audi ve s guard ile gezerken millete otobüs reva görülürse telefon bile alamazsa insanlar hatta gıdayı bile rahat alamaz fatura ödeyemezse krediye yüklenip borç ödeyemezse din min kalmaz kimsede.

Sen audi ile gezip halka ekmek yiyorsun şükret dersen böyle rakıyı yuvarlarlar.

Sıkıntı ekonomi ve insanlara sürekli şükredin cennete gideceksiniz deme olayı.

Game over, gerçekler acı acı vurmaya başladı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...