Soru Pc'm Yük Altında Aniden Kapanıyor ?

Bu konuyu okuyanlar

lonewme

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aldığım bilgisayarda Gamegaraj gp 550 psu takılı. Lol yada valorant oynarken sıkıntı olmuyor ancak control witcher 3 gibi oyunları oynayamıyorum. 10-15 dk geçmeden aniden kapanıyor siyah veya beyaz ekran verip. OCCT 6.2.0 sürümünde Power testi yaptığım zaman 2 dakika geçmeden aynı şekilde kapandı. Yük altında kapanıyor gibi. Sizce sorun Psuda mı yoksa ekran kartında mı? Yardımcı olabilecek varsa sevinirim.
Ekran kartı: 1650 super

canshyw

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Aldığım bilgisayarda Gamegaraj gp 550 psu takılı. Lol yada valorant oynarken sıkıntı olmuyor ancak control witcher 3 gibi oyunları oynayamıyorum. 10-15 dk geçmeden aniden kapanıyor siyah veya beyaz ekran verip. OCCT 6.2.0 sürümünde Power testi yaptığım zaman 2 dakika geçmeden aynı şekilde kapandı. Yük altında kapanıyor gibi. Sizce sorun Psuda mı yoksa ekran kartında mı? Yardımcı olabilecek varsa sevinirim.
Psu da olabilir sorun. Elinizde başka Psu mevcutmu?

lonewme

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Son düzenleme:

jasonoleragg

Doçent
Reaksiyon puanı
175
komple fotoğrafını atayım 12v olması lazım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Mesaj otomatik birleştirildi:

site içinden sorunlu olduğu için atamıyorum buraya upload ettim mecburen

kapanması normal değil psunuz 480 watt başka bir psu ile test etmek lazım

lonewme

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kapanması normal değil psunuz 480 watt başka bir psu ile test etmek lazım
ya bu msi afterburner ile alakalı bir sorun olabilir mi sence ? çünkü fan hızını 80-100 arasında yapıp witcher 3ü ancak öyle bitirebildim ama pek sanmıyorum psu ile alakalı gibi. Maalesef Control'de aynı şey olmuyor anında kapanıyor. başka bir psu da bulamam maalesef :)

jasonoleragg

Doçent
Reaksiyon puanı
175
ya bu msi afterburner ile alakalı bir sorun olabilir mi sence ? çünkü fan hızını 80-100 arasında yapıp witcher 3ü ancak öyle bitirebildim ama pek sanmıyorum psu ile alakalı gibi. Maalesef Control'de aynı şey olmuyor anında kapanıyor. başka bir psu da bulamam maalesef :)
oyuna girince ayarları düşürün düzelebilir

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,990
Yüksek ihtimalle PSU'da. Aigo marka PSU'lar için pek iyi yorumlar söylenmiyor.

Irıs von Everec

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,472
Başka bi psu yla deneme imkanınız varsa denerseniz iyi olur.

Ben 1650Super i 500Watt psu yla sorunsuz kullanıyorum. Zaten 400 watt bile yetiyor.

O psuya özel bir sorun olabilir.

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
864
Sistem yeterli watı çekemediği için kapanıyor olabilir yeni psu alabilirsiniz

jasonoleragg

Doçent
Reaksiyon puanı
175
yeterli watı çekiyor bence 400 watt kaliteli psu ile de kullanırsın o bilgisayarı bilgisayarcıda falan denemek lazım daha yüksek bi power takıp

Cicero

Asistan
Reaksiyon puanı
175
PSU problemli gibi duruyor, başka bir PSU ile deneyin yine de ne olur ne olmaz. Watt olarak kafi gözükse de başka bir hatası olabilir. Tozdan dolayı zamanla bozulmuş da olabilir. Kullandığınız marka hakkında pek malumatım yok. Fakat alacaksanız 80+ sertifikalı iyi bir PSU alın.

Reaksiyon puanı
7,985
Vaat ettiği güç iyi ama belli ki o gücü veremiyor PSU sorunlu. Yeni PSU almak yerine garantisi varsa garantiye yollayabilirsiniz.

Son mesajlar