Pc'de ekran ve modem sorunu!

Bu konuyu okuyanlar

iptal

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar bir haftadır bir sorunum vardı bugünde modemle ilgili sorun olunca mecbur yazmak zorunda kaldım. Şimdi öncelikle airties rt-211 modemini kullanıyorum 3.5 senedir. 6 ay önceye kadar sorunsuz çalışıyordu.
Bir sabah kalkdığımda power lambası sabit diğer lambaları ise sürekli yanıp sönüyordu. Yedek bir kaç modem vardı. Onların adabtörünü airties'e takmayı denedim. Tek portlu pikatel combomax'ın adaptörü oldu. Bugüne kadar modemi yine sorunsuz kullandım. Ama bugün hiç ışığı yanmıyordu airties'in. Aynı adaptörü kendi modemi olan pikatele taktım ışıkları yandı. Durup dururken oldu bu olay :). şimdi ne yapmam lazım modeme yeni adaptörmü alacağım ? alacaksam internette bulabileceğim yer varmı ?
2. sorun ise pc yi açınca ekran 10 dk sonra geliyor sabahları hemen gelmiyor. Sorun neyde olabilir. 1 haftadır bu sorun var.

Yardım edenlere çok teşekkürler :)

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
adaptörü denemen lazım bir şey diyemem ! ama masaüstü geç geliyor ise ya başlangıçtaki programlar fazla yada masaüstünde büyük boyutlu dosyaların varsa hdd nin farklı bölümlerine taşı (2 bölümse D ye taşı)ve defrag yaptır , eğer hala düzelmezse sistemini iyi antivirüs ve zararlı tespit yazılımları ile tarattır!

iptal

Doçent
Reaksiyon puanı
0
kardeş yeni adaptör aldım 15 liraya modem şuanda çalışıyor :).
2. sorunuma gelirsek pc açılıyor. Ama ekrana görüntü gelmiyor ekranın power lambası sürekli yanıp sönüyor. 10 dk sonra açılıyor kendi kendine

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
bios güncellemesi veya onun benzeri bir şey yaptınız mı? ramlerin 2 adet ise tek tek dene yada memtest86 ile ramleri teste tabi tut yada hdd ile ilgili bir durumda olabilir bu !