Soru PC'de bir programın internetten bağlantısı nasıl kesilir? (Çözüldü)

hazardg

Öğrenci
18 Haziran 2024
6
0
1
Merhaba arkadaşlar. Başlıktan da anlaşılacağı gibi, bir programın PC'deki internet bağlantısının nasıl kesileceğini bana söyleyebilir misiniz? Özellikle internetin güvenlik duvardan kesilmesini gerektirmeyen bir yöntemden bahsediyorum çünkü bu aslında programın internet bağlantısını kesmez. bildiğiniz Başka yöntemler var mı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

pc de

Son düzenleme:

Graveworm

Profesör
Moderatör
17 Haziran 2012
1,823
6
857
293
36
Merhaba arkadaşlar. Başlıktan da anlaşılacağı gibi, bir programın PC'deki internet bağlantısının nasıl kesileceğini bana söyleyebilir misiniz? Özellikle internetin güvenlik duvardan kesilmesini gerektirmeyen bir yöntemden bahsediyorum çünkü bu aslında programın internet bağlantısını kesmez. bildiğiniz Başka yöntemler var mı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

pc de

• Windows aramaya Denetim Masası yazın. Açmak için üzerine tıklayın.
  • Denetim Masası‘ndaki Windows Güvenlik Duvarı‘na tıklayın veya yalnızca Ağ ve İnternet seçeneklerine tıklayabilirsiniz.
  • Ağ ve Paylaşım Merkezi‘ne tıklayın.
  • Sol alt köşede, Windows Defender Güvenlik Duvarı adında başka bir Ayar var. Üstüne tıklayın.
  • Gelişmiş ayarlara tıklayın.
  • Giden kuralları tıklayın.
  • Sağ tarafta, Yeni Kural adlı bir seçeneğiniz var. Üstüne tıklayın.
  • Program seçin ve ileriye tıklayın.
  • Programın tam yerini bulmak için Gözat‘a tıklayın.
  • Programı seçtikten sonra, Bağlantıyı Engelle seçeneğini seçin. İleri’ye basın.
  • Şimdi kuralları işaretlemelisiniz. Ne olursa olsun, programın internete erişmesini istemiyorsanız, üç kutuyu da işaretlemeniz gerekir.
  • Bir isim verin (Adına Block yazıp ardından programın adını, örneğin BlockChrome yazabilirsiniz)
  • Bitirmek için Son‘a tıklayın.

Lord Erenify

Müdavim
Müdavim
11 Mart 2023
1,200
1
603
293
17
İnternet bağlantısını kesmenin en yaygın yollarından biri, programın ağ erişimini engellemektir. Hosts dosyasını düzenle: programın bağlandığı sunucuların IP adreslerini "127.0.0.1" olarak ayarlayarak erişimi engelleyebilirsiniz. (Biraz uzun sürecek ama ben yinede sana anlatayım :))
C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts dosyasını aç.
Sunucuların IP adreslerini ve domain adlarını ekle:
Kod:
127.0.0.1    example.com
127.0.0.1    www.example.com
Şimdi sana diğer seçeneklerimizde ne var onlarıda anlatayım. Bazı programlar kendi ayarlarında internet erişimini kapatma seçeneği sunar. Programın ayarlarını kontrol et. Son olarakda 3.parti uygulamalar, Programın internet erişimini kontrol eden üçüncü parti uygulamaları kullanabilirsiniz (örneğin, NetLimiter). Oh yoruldum be. Hadi iyi forumlar.